Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-08-21, 11:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekend

Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekend [fot. Piotr Marchwiński]
Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekend [fot. Piotr Marchwiński]
Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekend [fot. Piotr Marchwiński]
Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekend [fot. Piotr Marchwiński]
Wyjątkowe wydarzenie sportowe w najbliższy weekend (24-26.08) szykuje się na Jeziorze Nyskim - najlepsze załogi z Polski i zagranicy wystartują w piątej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasie Latający Holender. Te wyjątkowo widowiskowe regaty. Oficjalne otwarcie w sobotę o 10:30.
Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekendPodczas trzydniowych zmagań ponad 20 załóg rozegra 10 wyścigów, które wyłonią zwycięzców. Spodziewane są załogi z Czech, Niemiec i Węgier. Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę (26.08) o godz. 15:00 w Klubie Żeglarskim Nysa.

Latający Holender (Flying Dutchman) to olimpijska klasa jachtu otwarto-pokładowego z dwuosobową załogą. Jego nazwa zaczerpnięta jest z legendy o Latającym Holendrze. FD jest klasą wymagającą bardzo dobrego zgrania załogi oraz precyzyjnego prowadzenia.

Żeglowanie na Latającym Holendrze dostarcza sporej dawki emocji. Duża powierzchnia ożaglowania powoduje, że są to jachty bardzo szybkie - zwrotne, wymagają od załogi doskonałego zgrania.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Regatowe klasy Latający Holender.

Więcej informacji tu: Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender 2018
O regatach opowiada Tomasz Kledzik, prezes Stowarzyszenia Regatowego klasy Latający Holender

Zobacz także

2018-09-19, godz. 10:43, Patronaty - polecamy II Bieg Grudzicki już w niedzielę – sprawdź, co czeka zawodników! Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic zaprasza na II Bieg Grudzicki. W zawodach weźmie udział blisko 300 zawodników w różnych grupach wiekowych. » więcej 2018-09-18, godz. 15:22, Patronaty - polecamy „Przyszedł mężczyzna do kobiety” - nowy spektakl w Kochanowskim Kameralna komedia „Przyszedł mężczyzna do kobiety” autorstwa Siemiona Złotnikowa to nowa propozycja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl prezentowany jest w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. W rolach głównych: Beata Wnęk-Male ... » więcej 2018-09-18, godz. 14:58, Patronaty - polecamy Festiwal „Mamy moc” już w sobotę – sprawdź, co w programie! Harcerze i harcerki z Chorągwi Opolskiej we współpracy z lokalnymi liderami społecznymi, a także działającymi w regionie organizacjami pozarządowymi zapraszają na festyn plenerowy, którego głównym punktem będzie gra „Mamy moc”. Sobotni (2 ... » więcej 2018-09-18, godz. 14:42, Patronaty - polecamy Genealodzy spotkają się w Brzegu Już po raz piąty fascynaci genealogii spotkają się na Zamku Piastów w Brzegu na Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej. Wydarzenie rozpocznie się w piątej (21.09) i potrwa do niedzieli (23.09). Przez trzy dni historycy, archiwiści, bib ... » więcej 2018-09-18, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Rusza Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena – w programie siedem koncertów Pamięć o pobycie Ludwiga van Beethovena w Głogówku w 1806 roku od 26 lat jest inspiracją do organizowania Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. W tym roku wydarzenie potrwa od 21 do 28 września. W programie siedem koncertów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »