Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-08-21, 11:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekend

Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekend [fot. Piotr Marchwiński]
Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekend [fot. Piotr Marchwiński]
Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekend [fot. Piotr Marchwiński]
Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekend [fot. Piotr Marchwiński]
Wyjątkowe wydarzenie sportowe w najbliższy weekend (24-26.08) szykuje się na Jeziorze Nyskim - najlepsze załogi z Polski i zagranicy wystartują w piątej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasie Latający Holender. Te wyjątkowo widowiskowe regaty. Oficjalne otwarcie w sobotę o 10:30.
Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender nad Jeziorem Nyskim już w weekendPodczas trzydniowych zmagań ponad 20 załóg rozegra 10 wyścigów, które wyłonią zwycięzców. Spodziewane są załogi z Czech, Niemiec i Węgier. Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę (26.08) o godz. 15:00 w Klubie Żeglarskim Nysa.

Latający Holender (Flying Dutchman) to olimpijska klasa jachtu otwarto-pokładowego z dwuosobową załogą. Jego nazwa zaczerpnięta jest z legendy o Latającym Holendrze. FD jest klasą wymagającą bardzo dobrego zgrania załogi oraz precyzyjnego prowadzenia.

Żeglowanie na Latającym Holendrze dostarcza sporej dawki emocji. Duża powierzchnia ożaglowania powoduje, że są to jachty bardzo szybkie - zwrotne, wymagają od załogi doskonałego zgrania.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Regatowe klasy Latający Holender.

Więcej informacji tu: Bioagra Mistrzostwa Polski w klasie Latający Holender 2018
O regatach opowiada Tomasz Kledzik, prezes Stowarzyszenia Regatowego klasy Latający Holender

Zobacz także

2018-11-15, godz. 17:15, Patronaty - polecamy Szlachetna Paczka otwiera w sobotę bazę rodzin w potrzebie Marsz Szlachetnej Paczki przejdzie w najbliższą sobotę (17.11) ulicami Opola. Tego dnia o godz. 8:00 otwarta zostanie baza rodzin w potrzebie, które będzie można wesprzeć. Będzie można też ufundować indeks dla wybranego dziecka z Akademii ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:16, Patronaty - polecamy Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i koncert - już wkrótce II Opolski Maraton Teatralny Od 23 do 25 listopada potrwa II Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni zobaczyć aż pięć najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz wziąć udział w dyskusjach z udziałem artystów, aktorów i zna ... » więcej 2018-11-15, godz. 15:53, Patronaty - polecamy Będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii polskiego sportu Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Lewinie Brzeskim w najbliższą sobotę (17.11) organizują Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy - Historia Sportu. Uczestnicy będą musieli w ... » więcej 2018-11-15, godz. 15:26, Patronaty - polecamy Seniorzy zmierzą się w spartakiadzie O tym, że ćwiczenia fizyczne są korzystne dla zdrowia, wiadomo. Co z tego, kiedy czasami ciężko się do nich zmobilizować, szczególnie osobom w starszym wieku. Mobilizacją być może będzie impreza, która szykowana jest w najbliższą sobotę ( ... » więcej 2018-11-15, godz. 12:54, Patronaty - polecamy Muzyczna Jesień w Grodkowie od piątku do niedzieli W piątek (16.11) w Grodkowie ruszają Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne „Muzyczna Jesień”. Podczas trzech dni festiwalu wystąpi 21 wykonawców z całej Polski prezentując najróżniejsze gatunki muzyczne. Kto wygra profesjonalną sesję nagra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »