Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-08-07, 16:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Tarnogranie już w sobotę – gwiazdą Maleo Reggae Rockers

Maleo Reggae Rockers © (fot. zdjęcia pochodzą z NCPP)
Maleo Reggae Rockers © (fot. zdjęcia pochodzą z NCPP)
Scena w szczerym polu, muzyka alternatywna i dobra atmosfera. Już po raz trzeci w Tarnowcu - niewielkiej miejscowości w gminie Lubsza, ok. 20 km od Brzegu - odbędzie się Tarnogranie. Festiwal rozpocznie się w najbliższą sobotę (11.08) o godz. 15:00. Wstęp wolny. W tym roku muzyczną „wisienką na torcie” będzie koncert zespołu Maleo Reggae Rockers.
Do konkursu stanie 10 debiutanckich zespołów z nurtu szeroko pojętej alternatywy. Powalczą o nagrodę główną - nagranie płyty w studiu nagrań Folktronika w Miedzianej.

Około 30 minutowe występy oceni jury w składzie: Agata Polic (wokalistka wrocławskiego zespołu elektropunkowego DDA, znana ze współpracy z zespołem Blade Loki), Adam Mościcki (Maleo Reggae Rockers), Kinga Berkowicz (wokalistka zespołu Bongostan), Sławomir Siczewski (grający na basie w zespole 740 Milionów Oddechów).

Przewidziano także Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Starosty Powiatu Brzeskiego.

Część konkursowa potrwa do ok. godz. 20:00. Koncert - założonego w 1997 roku przez Dariusza "Maleo" Malejonka - Maleo Reggae Rockers rozpocznie się o godz. 21:00, a poprzedzi go występ zespołu Wata.

Tarnogranie już w sobotę – gwiazdą Maleo Reggae RockersPo koncertach będzie można posłuchać muzyki serwowanej przez Jubassa z Propaganda Soundsystem.

Na miejscu przewidziano także – jak zapewniają organizatorzy: „niedrogi i przepyszny” – catering. Nie zabraknie też placu zabaw dla dzieci i warsztatów muzycznych.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie „Tarnowiec wczoraj, dzisiaj i jutro”, Studio nagrań Folktronika i Rada Sołecka Tarnowiec.

Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.

Więcej o wydarzeniu opowiadali w audycji Natalii Kryjom Wieczór w Opolu, wieczór w regionie Wioletta Frankiewicz i Michał Pogoda, którzy festiwal Tarnogranie w tym roku poprowadzą - rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Wioletta Frankiewicz i Michał Pogoda o Tarnograniu w audycji Natalii Kryjom - I cz. rozmowy
Wioletta Frankiewicz i Michał Pogoda o Tarnograniu w audycji Natalii Kryjom - II cz. rozmowy

Zobacz także

2018-09-18, godz. 11:08, Patronaty - polecamy Premiera filmu „Pontifex” już 30 września – dowiedz się więcej! Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu dokumentalnego o księdzu arcybiskupie Alfonsie Nossolu pt.: „Pontifex”. Pracę Sylwii Nieckarz i Beaty Hyży-Czołpińskiej będzie można po raz pierwszy zobaczyć na antenie TVP3 Opole 30.09.2018 r. ( ... » więcej 2018-09-17, godz. 16:25, Patronaty - polecamy Ochotnicze Hufce Pracy świętują 60-lecie Zapewnienie młodzieży obojga płci pracy, umożliwieniem jej nabycia kwalifikacji zawodowych oraz ogólnej oświaty i wychowania obywatelskiego - takie cele przyświecały powstaniu w 1958 roku Ochotniczych Hufców Pracy. W tym roku organizacja ... » więcej 2018-09-17, godz. 15:48, Patronaty - polecamy VI Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej odbędzie się w sobotę w Hali Stulecia we Wrocławiu Bogactwo oferty kulturalnej mniejszości niemieckiej zaprezentowane zostanie w najbliższą sobotę (22.09) w Hali Stulecia we Wrocławiu w ramach Festiwalu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Polsce. Wstęp jest wolny. Festiwal rozpocznie o godz ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:14, Patronaty - polecamy Już wkrótce IV Festiwal Dzielnic Piknik w Parku Miejskim na osiedlu im. Armii Krajowej w Opolu będzie głównym punktem Festiwalu Dzielnic. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (23.09). Jego ideą jest pokazanie różnorodności, dokonań, sukcesów poszczególnych dzie ... » więcej 2018-09-17, godz. 13:00, Patronaty - polecamy Wielkie Kolorowanie w Opolu już w niedzielę - każdy może dołączyć! Ponad 600 metrów kwadratowych powierzchni czeka na pokolorowanie. W najbliższą niedzielę (23.09) w Stegu Arenie (dawny „Okrąglak”) w Opolu odbędzie się wydarzenie pod nazwą 'Opolska Kolorowanka - Opolan Wielkie Kolorowanie'. Dołączyć może ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »