Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-19, 14:02 Autor: Barbara Więcek

Puchar Niepodległości główną nagrodą w turnieju Wasserball w Przechodzie

Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball [fot. Paweł Konieczny]
Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball [fot. Paweł Konieczny]
Tradycyjnie w połowie wakacji strażacy z Przechodu w gminie Korfantów organizują już po raz 18. Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball. To mokre widowisko odbędzie się w ostatni weekend lipca (28-29.07) nad rzeką w Przechodzie.
PlakatWasserball wciąż jest mało popularną dyscypliną sportu, nic zatem dziwnego, że budzi sporo emocji zarówno wśród zawodników, jak i widzów. To trudna konkurencja polegająca na umiejętnym operowaniu piłką unoszoną nad rzeką strumieniem wody ze strażackiego węża. Przeważnie mokrzy są nie tylko strażacy, ale także publiczność, zatem impreza ma swoisty klimat i dużo uroku.

Temu niezwykle widowiskowemu turniejowi będą towarzyszyć występy artystyczne. W sobotę (28.07) w programie m.in. koncert Studia Piosenki z Korfantowa i występ Kabaretu OSP Grodzisko "Zgrani Fojermani". Z kolei w niedzielę (29.07) zaprezentują się zespoły mażoretek, grupa przedszkolaków i Orkiestra Dęta OSP Łowkowice. Gwiazdą wieczoru będzie Janusz Żyłka. Zarówno na sobotni jak i niedzielny wieczór zaplanowano zabawę taneczną. Wszystkie atrakcje odbędą się nad rzeką w Przechodzie.

Podczas dwudniowej imprezy będzie trwała rejestracja potencjalnych dawców szpiku przez Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce dla Polskiego Banku Dawców "MEDIGEN".

Organizatorem rozgrywek jest Ochotnicza Straż Pożarna z Przechodu przy pomocy gminy Korfantów, powiatu nyskiego i samorządu województwa opolskiego. Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-11-05, godz. 12:57, Patronaty - polecamy Dom Kultury w Ozimku zaprasza na świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości Taka okazja zdarza się raz na sto lat! Dom Kultury w Ozimku zaprasza na wspólne świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W sali widowiskowej zaprezentowane zostanie przedstawienie historyczne „Twórcza Niepodległoś ... » więcej 2018-11-02, godz. 17:43, Patronaty - polecamy Opole uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Przed nami w stolicy regionu cykl uroczystości z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę (11.11), ale jeszcze przed nim dwa wydarzenia: w środę (07.11) gala wręczeni ... » więcej 2018-11-02, godz. 15:40, Patronaty - polecamy Koncert "Opole śpiewa o niepodległości" Koncert najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu chórów i zespołów wokalnych z dwunastu opolskich szkół odbędzie się w najbliższą środę (07.11) w auli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Musioła w Opolu przy ul. Mj ... » więcej 2018-10-30, godz. 16:20, Patronaty - polecamy Premiera DVD z koncertu SBB "Welcome" już 15 listopada [FILM] W 1978 roku w Radiu Opole powstała jedna z najważniejszych płyt polskiej muzyki rockowej - płyta „Welcome” zespołu SBB. Z okazji 40. rocznicy jej powstania 13 marca w Filharmonii Opolskiej odbył się wyjątkowy koncert. Premiera DVD z konce ... » więcej 2018-10-30, godz. 15:26, Patronaty - polecamy Największe przeboje króla walca Johanna Straussa zabrzmią w Głuchołazach Największe przeboje Johanna Straussa będzie można posłuchać w niedzielę (11.11) w Centrum Kultury w Głuchołazach. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00. Arie i duety z operetek wiedeńskich zaprezentują soliści polskich scen muzycznych oraz ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »