Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-19, 14:02 Autor: Barbara Więcek

Puchar Niepodległości główną nagrodą w turnieju Wasserball w Przechodzie

Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball [fot. Paweł Konieczny]
Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball [fot. Paweł Konieczny]
Tradycyjnie w połowie wakacji strażacy z Przechodu w gminie Korfantów organizują już po raz 18. Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball. To mokre widowisko odbędzie się w ostatni weekend lipca (28-29.07) nad rzeką w Przechodzie.
PlakatWasserball wciąż jest mało popularną dyscypliną sportu, nic zatem dziwnego, że budzi sporo emocji zarówno wśród zawodników, jak i widzów. To trudna konkurencja polegająca na umiejętnym operowaniu piłką unoszoną nad rzeką strumieniem wody ze strażackiego węża. Przeważnie mokrzy są nie tylko strażacy, ale także publiczność, zatem impreza ma swoisty klimat i dużo uroku.

Temu niezwykle widowiskowemu turniejowi będą towarzyszyć występy artystyczne. W sobotę (28.07) w programie m.in. koncert Studia Piosenki z Korfantowa i występ Kabaretu OSP Grodzisko "Zgrani Fojermani". Z kolei w niedzielę (29.07) zaprezentują się zespoły mażoretek, grupa przedszkolaków i Orkiestra Dęta OSP Łowkowice. Gwiazdą wieczoru będzie Janusz Żyłka. Zarówno na sobotni jak i niedzielny wieczór zaplanowano zabawę taneczną. Wszystkie atrakcje odbędą się nad rzeką w Przechodzie.

Podczas dwudniowej imprezy będzie trwała rejestracja potencjalnych dawców szpiku przez Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce dla Polskiego Banku Dawców "MEDIGEN".

Organizatorem rozgrywek jest Ochotnicza Straż Pożarna z Przechodu przy pomocy gminy Korfantów, powiatu nyskiego i samorządu województwa opolskiego. Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-09-11, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Głuchołazy w sobotę opanują biegacze - wciąż można dołączyć Integracja mieszkańców polsko-czeskiego pogranicza, w tym służb mundurowych, na sportowej arenie to cel Biegu Przyjaźni i Biegu Służb Mundurowych. Wydarzenie już w najbliższą sobotę (15.09) w Głuchołazach. W biegu udział mogą wziąć mundur ... » więcej 2018-09-10, godz. 15:38, Patronaty - polecamy "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” - Dom Kultury w Ozimku zaprasza Zachęcenie do wspólnego, aktywnego i kreatywnego świętowania 100-lecia odzyskania suwerenności przez Polskę, a także podniesienie wiedzy na temat skomplikowanych losów Śląska Opolskiego, to główne cele przedsięwzięcia pod nazwą „Twórcza N ... » więcej 2018-09-10, godz. 14:48, Patronaty - polecamy Zagłosuj na najlepszą przestrzeń publiczną - głosowanie trwa jeszcze do środy Jeszcze tylko do środy (12.09) można głosować internetowo na jedno z przedsięwzięć zakwalifikowanych do konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2018”. Laureatów poznamy 26 września podczas gali finałowej w siedzibi ... » więcej 2018-09-10, godz. 13:17, Patronaty - polecamy Wrześniowe Country już w czwartek Wrześniowe Country to impreza integrująca osoby niepełnosprawne. Odbędzie się w najbliższy czwartek (13.09) przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Nysie. Będzie można pośpiewać, potańczyć, poskakać na trampolinie czy wziąć udział w grach i ... » więcej 2018-09-10, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Twórca nordic walking odwiedzi w niedzielę Opole, a w sobotę będzie gościem specjalnym III Opolskiego Marszu Nordic Walking Gratka dla pasjonatów maszerowania z kijkami szykuje się w najbliższą sobotę (15.09) w Suchym Borze. Gościem specjalnym III Opolskiego Marszu Nordic Walking będzie twórca i popularyzator tej dyscypliny - Marco Kantaneva, który przyjedzie ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »