Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-20, 15:42 Autor: Paula Hołubowicz

Balonowy Puchar Polski już w sobotę!

Aeropiknik w Paczkowie [fot. UM Paczków]
Aeropiknik w Paczkowie [fot. UM Paczków]
Setki balonów wzbiją się w paczkowskie niebo w weekend 26-29 lipca. Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz szósty AeroPikniku Balonowego, podczas którego uczestnicy powalczą o Puchar Polski. Szósta edycja imprezy odbędzie się nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie. Impreza połączona jest z "Opolskim Świętem Kawki", w ramach którego organizatorzy przewidują wiele występów artystycznych. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie koncert zespołu Red Lips.
AeroPiknik to impreza organizowana od 2013 r. Z roku na rok kolorowych statków zaproszenie Balonowy Puchar Polskipowietrznych na paczkowskim niebie pojawia się coraz więcej. Specyfika tej ziemi i związany z nią poziom trudności czynią imprezę wyjątkową w skali kraju.

W tym roku do udziału w zawodach zgłosiło się 20 drużyn.

Oficjalne otwarcie Balonowego Pucharu w piątek o godz. 18:30., natomiast już w czwartek o godz 19:00 odbędą się pierwsze loty sportowe. Kolejne etapy rywalizacji zaplanowane są na piątek na godz. 6:00 i 19:00 oraz sobotę, na godz: 06:00 i 18:00. VI Aeropiknik Balonowy zakończą niedzielne pokazy pt. "Loty na uwięzi" w wykonaniu Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu.

Niedziela natomiast to "Opolskie Święto Kawki". Pomysł zorganizowania takiej imprezy zrodził się w nawiązaniu do legendy o paczkowskich kawkach. W tym roku kontynuowany będzie projekt pt. "Z kawką w tle", w ramach którego zorganizowane będą animacje dla dzieci pt. "Czy wy wiecie czy nie wiecie, że kawki są na świecie" w wykonaniu teatru Teatregenacja. Około godz. 16:00 rozpoczną się koncerty takich zespołów jak: Kaliber, Flow Up. Sen, Kapela Wujka Idziego, a na koniec zagra gwiazda wieczoru - Red Lips.

Organizatorami imprezy są Burmistrz Gminy Paczków, Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Klub Sportów Balonowych we Wrocławiu, a Radio opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
Aeropiknik 2018 (1)

Zobacz także

2018-09-10, godz. 13:17, Patronaty - polecamy Wrześniowe Country już w czwartek Wrześniowe Country to impreza integrująca osoby niepełnosprawne. Odbędzie się w najbliższy czwartek (13.09) przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Nysie. Będzie można pośpiewać, potańczyć, poskakać na trampolinie czy wziąć udział w grach i ... » więcej 2018-09-10, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Twórca nordic walking odwiedzi w niedzielę Opole, a w sobotę będzie gościem specjalnym III Opolskiego Marszu Nordic Walking Gratka dla pasjonatów maszerowania z kijkami szykuje się w najbliższą sobotę (15.09) w Suchym Borze. Gościem specjalnym III Opolskiego Marszu Nordic Walking będzie twórca i popularyzator tej dyscypliny - Marco Kantaneva, który przyjedzie ... » więcej 2018-09-07, godz. 22:28, Patronaty - polecamy Spotkanie z Jankiem Melą na otwarcie projektu "Opole w rytmie działania" 'Opole w rytmie działania' - inicjatywa pod takim hasłem rusza w najbliższy wtorek (11.09) w Opolu. To projekt wspierający działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, który jest skierowany do seniorów i młodzieży z opolskich szkół śr ... » więcej 2018-09-07, godz. 21:26, Patronaty - polecamy Opole gospodarzem Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników Od 12 do 16 września potrwa XXIX Ogólnopolska Spartakiada Prawników w Opolu. Zawodnicy będą rywalizować w konkurencjach zespołowych takich jak: piłka nożna, koszykówka czy siatkówka i indywidualnych jak np.: bieganie, pływanie, tenis stoł ... » więcej 2018-09-07, godz. 16:38, Patronaty - polecamy Jarmark Ziemi Kluczborskiej od czwartku. Też tam będziemy! Jarmark z wyrobami regionalnych rzemieślników, występy artystyczne, a do tego możliwość spotkania z Radiem Opole, które na żywo poprowadzi od godz. 9:00 audycję z miejsca wydarzeń - to wszystko szykuje się już w najbliższy czwartek (13.09 ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »