Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-20, 15:42 Autor: Paula Hołubowicz

Balonowy Puchar Polski już w sobotę!

Aeropiknik w Paczkowie [fot. UM Paczków]
Aeropiknik w Paczkowie [fot. UM Paczków]
Setki balonów wzbiją się w paczkowskie niebo w weekend 26-29 lipca. Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz szósty AeroPikniku Balonowego, podczas którego uczestnicy powalczą o Puchar Polski. Szósta edycja imprezy odbędzie się nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie. Impreza połączona jest z "Opolskim Świętem Kawki", w ramach którego organizatorzy przewidują wiele występów artystycznych. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie koncert zespołu Red Lips.
AeroPiknik to impreza organizowana od 2013 r. Z roku na rok kolorowych statków zaproszenie Balonowy Puchar Polskipowietrznych na paczkowskim niebie pojawia się coraz więcej. Specyfika tej ziemi i związany z nią poziom trudności czynią imprezę wyjątkową w skali kraju.

W tym roku do udziału w zawodach zgłosiło się 20 drużyn.

Oficjalne otwarcie Balonowego Pucharu w piątek o godz. 18:30., natomiast już w czwartek o godz 19:00 odbędą się pierwsze loty sportowe. Kolejne etapy rywalizacji zaplanowane są na piątek na godz. 6:00 i 19:00 oraz sobotę, na godz: 06:00 i 18:00. VI Aeropiknik Balonowy zakończą niedzielne pokazy pt. "Loty na uwięzi" w wykonaniu Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu.

Niedziela natomiast to "Opolskie Święto Kawki". Pomysł zorganizowania takiej imprezy zrodził się w nawiązaniu do legendy o paczkowskich kawkach. W tym roku kontynuowany będzie projekt pt. "Z kawką w tle", w ramach którego zorganizowane będą animacje dla dzieci pt. "Czy wy wiecie czy nie wiecie, że kawki są na świecie" w wykonaniu teatru Teatregenacja. Około godz. 16:00 rozpoczną się koncerty takich zespołów jak: Kaliber, Flow Up. Sen, Kapela Wujka Idziego, a na koniec zagra gwiazda wieczoru - Red Lips.

Organizatorami imprezy są Burmistrz Gminy Paczków, Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Klub Sportów Balonowych we Wrocławiu, a Radio opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
Aeropiknik 2018 (1)

Zobacz także

2018-09-11, godz. 17:16, Patronaty - polecamy 15-lecie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna obchodzi w tym roku 15-lecie. Uroczyste obchody jubileuszu odbędą się 13 września w kinie „Bajka” w Kluczborku. Dzień później uczestnicy wydarzenia zwiedzą atrakcje turystyczne regionu. Więcej o ... » więcej 2018-09-11, godz. 15:49, Patronaty - polecamy VII Maraton Kolarski „Dobrodzieńska Seta” wystartuje w niedzielę Zaledwie 8 godzin od rozpoczęcia zapisów wystarczyło, by osiągnąć limit 450 zawodników. Chętnych uczestniczenia w wydarzeniu było więcej. Mowa o Maratonie Kolarskim „Dobrodzieńska Seta”. Maraton wystartuje już w najbliższą niedzielę (16.0 ... » więcej 2018-09-11, godz. 14:27, Patronaty - polecamy Pożegnanie lata z zumbą w amfiteatrze już w niedzielę W związku z dużym zainteresowaniem wakacyjnym cyklem w opolskim amfiteatrze organizowane jest ostatnie w tym roku spotkanie z zumbą. Organizatorzy chcą z przytupem pożegnać lato w rytm muzyki latynoamerykańskiej. Będzie to uwieńczenie let ... » więcej 2018-09-11, godz. 13:34, Patronaty - polecamy Slamem poetyckim w stereotypy. Ostatnia okazja uczestniczenia w warsztatach! To okazja, by popracować nad swoją elokwencją, retoryką, poznać tajniki prezentacji. Od 20 do 24 września Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu wspólnie z partnerami z Nadrenii-Palatynatu oraz Iwano-Frankiwska organizują już po raz tr ... » więcej 2018-09-11, godz. 12:30, Patronaty - polecamy "Odkrywanie świata Fryderyka Kremsera" w Muzeum Wsi Opolskiej W piątek (14.09) w Muzeum Wsi Opolskiej zostanie otwarta wystawa zatytułowana 'Odkrywanie świata Fryderyka Kremsera'. Wernisaż połączony z projekcją filmu pt. 'Mój śląski węzeł' w reżyserii Leszka Barona rozpocznie się o godz. 17:00. Wstę ... » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »