Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-20, 15:42 Autor: Paula Hołubowicz

Balonowy Puchar Polski już w sobotę!

Aeropiknik w Paczkowie [fot. UM Paczków]
Aeropiknik w Paczkowie [fot. UM Paczków]
Setki balonów wzbiją się w paczkowskie niebo w weekend 26-29 lipca. Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz szósty AeroPikniku Balonowego, podczas którego uczestnicy powalczą o Puchar Polski. Szósta edycja imprezy odbędzie się nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie. Impreza połączona jest z "Opolskim Świętem Kawki", w ramach którego organizatorzy przewidują wiele występów artystycznych. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie koncert zespołu Red Lips.
AeroPiknik to impreza organizowana od 2013 r. Z roku na rok kolorowych statków zaproszenie Balonowy Puchar Polskipowietrznych na paczkowskim niebie pojawia się coraz więcej. Specyfika tej ziemi i związany z nią poziom trudności czynią imprezę wyjątkową w skali kraju.

W tym roku do udziału w zawodach zgłosiło się 20 drużyn.

Oficjalne otwarcie Balonowego Pucharu w piątek o godz. 18:30., natomiast już w czwartek o godz 19:00 odbędą się pierwsze loty sportowe. Kolejne etapy rywalizacji zaplanowane są na piątek na godz. 6:00 i 19:00 oraz sobotę, na godz: 06:00 i 18:00. VI Aeropiknik Balonowy zakończą niedzielne pokazy pt. "Loty na uwięzi" w wykonaniu Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu.

Niedziela natomiast to "Opolskie Święto Kawki". Pomysł zorganizowania takiej imprezy zrodził się w nawiązaniu do legendy o paczkowskich kawkach. W tym roku kontynuowany będzie projekt pt. "Z kawką w tle", w ramach którego zorganizowane będą animacje dla dzieci pt. "Czy wy wiecie czy nie wiecie, że kawki są na świecie" w wykonaniu teatru Teatregenacja. Około godz. 16:00 rozpoczną się koncerty takich zespołów jak: Kaliber, Flow Up. Sen, Kapela Wujka Idziego, a na koniec zagra gwiazda wieczoru - Red Lips.

Organizatorami imprezy są Burmistrz Gminy Paczków, Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Klub Sportów Balonowych we Wrocławiu, a Radio opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
Aeropiknik 2018 (1)

Zobacz także

2018-11-06, godz. 15:09, Patronaty - polecamy Taniec będzie królować w niedzielę w Gogolinie Już po raz 6 odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gogolina. W tanecznej rywalizacji prezentować się będą dzieci, młodzież i dorośli we wszystkich klasach tanecznych - od początkującej do mistrzowskiej. ... » więcej 2018-11-06, godz. 11:41, Patronaty - polecamy Klub jeździecki "Ostroga" zaprasza na wieczornicę niepodległościową Sekcja Kawaleryjska w barwach 17. Pułku Ułanów Wlkp. zaprasza członków i sympatyków klubu LKJ 'Ostroga' Opole na wieczornicę poświęconą setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie odbędzie się w piątek (9.11) o godz. ... » więcej 2018-11-05, godz. 18:04, Patronaty - polecamy Święto Niepodległości w filharmonii - nagrodzony pianista i premiera zapomnianego dzieła Na uroczysty koncert w 100-rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości zaprasza w najbliższą niedzielę (11.11) Filharmonia Opolska. To okazja posłuchania Krzysztofa Książka - pianisty nagrodzonego w tym roku na I Międzynarodowym Konku ... » więcej 2018-11-05, godz. 15:57, Patronaty - polecamy Wojewódzki Konkurs Cukierniczy ,,Patriotyczny wypiek” Przygotowanie receptury deseru nawiązującego do tematyki patriotycznej, wykonanie owego deseru, a następnie jego zaserwowanie - takie zadania czekają przed uczestnikami Wojewódzkiego Konkursu Cukierniczego ,,Patriotyczny wypiek”. Konkurs ... » więcej 2018-11-05, godz. 14:19, Patronaty - polecamy Wartka akcja, doborowa obsada, a reżyserem - Olaf Lubaszenko! Spektakl „Ludzie inteligentni” już wkrótce w Opolu „Świetnie napisane dialogi, doskonała obsada, bardzo życiowa komedia” - tak spektakl „Ludzie inteligentni” rekomenduje Agencja Artystyczna MUZA, zapraszając do jego obejrzenia 26 listopada w Filharmonii Opolskiej. To przebojowa komedia w ... » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »