Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-19, 13:16 Autor: Paula Hołubowicz

Przed nami XI już Zlot Motocyklowy Prudnik-Las

Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Po rocznej przerwie do Prudnika powracają motocykliści z całej Polski. Już po raz jedenasty w ostatni weekend lipca (27-29.07) fani dwóch kółek zjadą na polanę nieopodal Sanktuarium św. Józefa, które stanowi bazę dla trzydniowego Zlotu Motocyklowego Prudnik-Las. Na miejscu będzie też Radio Opole! W sobotę od godz. 12.00 audycję "Ze zdrowiem Ci do twarzy" poprowadzi prosto ze zlotu Katarzyna Zawadzka.
PlakatJak podkreśla prezes Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego OTM Prudnik, Artur Żurakowski, miejsce jest o tyle szczególne, że w latach 1954–1955 był tam internowany kardynał prymas Stefan Wyszyński. A celem samego zlotu, mającego już dwunastoletnią tradycję, jest promowanie Opolszczyzny, która - podobnie jak inne regiony - ma swoich licznych fanów dwóch kółek.

Początek wydarzenia w piątek (27.07) ok. godz. 16.00. Na uczestników będzie czekał poczęstunek, a z koncertem wystąpi MC Electric Cover Band. O godz 13.00 w sobotę odbędzie się wyczekiwana przez wszystkich parada motocyklowa. Ulicami Dębowca, Pokrzywnej, Głuchołaz przejadą motocykliści, aby ostatecznie dotrzeć na Prudnicki rynek, gdzie będzie można podziwiać ich pokazy kaskaderskie w Stuntu i Crossu. Na godzinę 18:00 na polanie nieopodal Sanktuarium św. Józefa zaplanowano mszę świętą, która oficjalnie rozpocznie zlot.

Ponadto organizatorzy przewidzieli w tym dniu zwiedzanie celi i miejsca więzienia ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, przejażdżki grupowe po okolicznych Górach Opawskich, a wieczorem wybory najstarszego uczestnika i Motocykla Oldtimera. Na zwieńczenie wieczoru odbędzie się koncert zespołu Kajetan Drozd Band oraz Jary Oddział Zamknięty.

Na każdego uczestnika zlotu czekać będzie koszulka i blacha, ale żeby je zdobyć, trzeba najpierw się zarejestrować i wpłacić wpisowe 35 zł.

Zlot potrwa do niedzieli, kiedy to uczestnicy posileni kawą, wyruszą w dalszą podróż.

Jak zaznaczają organizatorzy, opolscy motocykliści jeżdżą cały rok. Wspólnie organizują zbiórki charytatywne, aby wspomóc potrzebujące rodziny, jak ta organizowana w Święta Bożego Narodzenia. Swój zimowy zlot nazywają "Kolędowaniem".

Organizatorem XI Zlotu Motocyklowego Prudnik-Las jest Opolskie Towarzystwo Motocyklowe, a Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

Zobacz także

2018-11-06, godz. 15:09, Patronaty - polecamy Taniec będzie królować w niedzielę w Gogolinie Już po raz 6 odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gogolina. W tanecznej rywalizacji prezentować się będą dzieci, młodzież i dorośli we wszystkich klasach tanecznych - od początkującej do mistrzowskiej. ... » więcej 2018-11-06, godz. 11:41, Patronaty - polecamy Klub jeździecki "Ostroga" zaprasza na wieczornicę niepodległościową Sekcja Kawaleryjska w barwach 17. Pułku Ułanów Wlkp. zaprasza członków i sympatyków klubu LKJ 'Ostroga' Opole na wieczornicę poświęconą setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie odbędzie się w piątek (9.11) o godz. ... » więcej 2018-11-05, godz. 18:04, Patronaty - polecamy Święto Niepodległości w filharmonii - nagrodzony pianista i premiera zapomnianego dzieła Na uroczysty koncert w 100-rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości zaprasza w najbliższą niedzielę (11.11) Filharmonia Opolska. To okazja posłuchania Krzysztofa Książka - pianisty nagrodzonego w tym roku na I Międzynarodowym Konku ... » więcej 2018-11-05, godz. 15:57, Patronaty - polecamy Wojewódzki Konkurs Cukierniczy ,,Patriotyczny wypiek” Przygotowanie receptury deseru nawiązującego do tematyki patriotycznej, wykonanie owego deseru, a następnie jego zaserwowanie - takie zadania czekają przed uczestnikami Wojewódzkiego Konkursu Cukierniczego ,,Patriotyczny wypiek”. Konkurs ... » więcej 2018-11-05, godz. 14:19, Patronaty - polecamy Wartka akcja, doborowa obsada, a reżyserem - Olaf Lubaszenko! Spektakl „Ludzie inteligentni” już wkrótce w Opolu „Świetnie napisane dialogi, doskonała obsada, bardzo życiowa komedia” - tak spektakl „Ludzie inteligentni” rekomenduje Agencja Artystyczna MUZA, zapraszając do jego obejrzenia 26 listopada w Filharmonii Opolskiej. To przebojowa komedia w ... » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »