Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-19, 13:16 Autor: Paula Hołubowicz

Przed nami XI już Zlot Motocyklowy Prudnik-Las

Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Uczestnicy zlotu motocyklistów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Po rocznej przerwie do Prudnika powracają motocykliści z całej Polski. Już po raz jedenasty w ostatni weekend lipca (27-29.07) fani dwóch kółek zjadą na polanę nieopodal Sanktuarium św. Józefa, które stanowi bazę dla trzydniowego Zlotu Motocyklowego Prudnik-Las. Na miejscu będzie też Radio Opole! W sobotę od godz. 12.00 audycję "Ze zdrowiem Ci do twarzy" poprowadzi prosto ze zlotu Katarzyna Zawadzka.
PlakatJak podkreśla prezes Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego OTM Prudnik, Artur Żurakowski, miejsce jest o tyle szczególne, że w latach 1954–1955 był tam internowany kardynał prymas Stefan Wyszyński. A celem samego zlotu, mającego już dwunastoletnią tradycję, jest promowanie Opolszczyzny, która - podobnie jak inne regiony - ma swoich licznych fanów dwóch kółek.

Początek wydarzenia w piątek (27.07) ok. godz. 16.00. Na uczestników będzie czekał poczęstunek, a z koncertem wystąpi MC Electric Cover Band. O godz 13.00 w sobotę odbędzie się wyczekiwana przez wszystkich parada motocyklowa. Ulicami Dębowca, Pokrzywnej, Głuchołaz przejadą motocykliści, aby ostatecznie dotrzeć na Prudnicki rynek, gdzie będzie można podziwiać ich pokazy kaskaderskie w Stuntu i Crossu. Na godzinę 18:00 na polanie nieopodal Sanktuarium św. Józefa zaplanowano mszę świętą, która oficjalnie rozpocznie zlot.

Ponadto organizatorzy przewidzieli w tym dniu zwiedzanie celi i miejsca więzienia ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, przejażdżki grupowe po okolicznych Górach Opawskich, a wieczorem wybory najstarszego uczestnika i Motocykla Oldtimera. Na zwieńczenie wieczoru odbędzie się koncert zespołu Kajetan Drozd Band oraz Jary Oddział Zamknięty.

Na każdego uczestnika zlotu czekać będzie koszulka i blacha, ale żeby je zdobyć, trzeba najpierw się zarejestrować i wpłacić wpisowe 35 zł.

Zlot potrwa do niedzieli, kiedy to uczestnicy posileni kawą, wyruszą w dalszą podróż.

Jak zaznaczają organizatorzy, opolscy motocykliści jeżdżą cały rok. Wspólnie organizują zbiórki charytatywne, aby wspomóc potrzebujące rodziny, jak ta organizowana w Święta Bożego Narodzenia. Swój zimowy zlot nazywają "Kolędowaniem".

Organizatorem XI Zlotu Motocyklowego Prudnik-Las jest Opolskie Towarzystwo Motocyklowe, a Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

Zobacz także

2018-09-11, godz. 13:34, Patronaty - polecamy Slamem poetyckim w stereotypy. Ostatnia okazja uczestniczenia w warsztatach! To okazja, by popracować nad swoją elokwencją, retoryką, poznać tajniki prezentacji. Od 20 do 24 września Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu wspólnie z partnerami z Nadrenii-Palatynatu oraz Iwano-Frankiwska organizują już po raz tr ... » więcej 2018-09-11, godz. 12:30, Patronaty - polecamy "Odkrywanie świata Fryderyka Kremsera" w Muzeum Wsi Opolskiej W piątek (14.09) w Muzeum Wsi Opolskiej zostanie otwarta wystawa zatytułowana 'Odkrywanie świata Fryderyka Kremsera'. Wernisaż połączony z projekcją filmu pt. 'Mój śląski węzeł' w reżyserii Leszka Barona rozpocznie się o godz. 17:00. Wstę ... » więcej 2018-09-11, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Głuchołazy w sobotę opanują biegacze - wciąż można dołączyć Integracja mieszkańców polsko-czeskiego pogranicza, w tym służb mundurowych, na sportowej arenie to cel Biegu Przyjaźni i Biegu Służb Mundurowych. Wydarzenie już w najbliższą sobotę (15.09) w Głuchołazach. W biegu udział mogą wziąć mundur ... » więcej 2018-09-10, godz. 15:38, Patronaty - polecamy "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” - Dom Kultury w Ozimku zaprasza Zachęcenie do wspólnego, aktywnego i kreatywnego świętowania 100-lecia odzyskania suwerenności przez Polskę, a także podniesienie wiedzy na temat skomplikowanych losów Śląska Opolskiego, to główne cele przedsięwzięcia pod nazwą „Twórcza N ... » więcej 2018-09-10, godz. 14:48, Patronaty - polecamy Zagłosuj na najlepszą przestrzeń publiczną - głosowanie trwa jeszcze do środy Jeszcze tylko do środy (12.09) można głosować internetowo na jedno z przedsięwzięć zakwalifikowanych do konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2018”. Laureatów poznamy 26 września podczas gali finałowej w siedzibi ... » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »