Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-06-26, 15:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

Noc jazzu oraz pierwszy z cyklu Letnich Koncertów Rodzinnych – to najnowsze propozycje filharmonii

Zespół AF Jazz Project [fot. materiały organizatora, źródło: http://www.filharmonia.opole.pl/calendar/event/2018-06-29/19:00/884]
Zespół AF Jazz Project [fot. materiały organizatora, źródło: http://www.filharmonia.opole.pl/calendar/event/2018-06-29/19:00/884]
Maria Pomianowska [fot. zdjęcie nadesłane przez Filharmonię Opolską]
Maria Pomianowska [fot. zdjęcie nadesłane przez Filharmonię Opolską]
Filharmonia Opolska zakończyła sezon, ale koncerty odbywają się nadal. W tym tygodniu aż dwa. W piątek (29.06) w ramach Nocy Kultury szykuje się wieczór z jazzem, z kolei w sobotę (30.06) odbędzie się pierwszy koncert z cyklu Letnich Koncertów Rodzinnych. Na oba wstęp wolny.
W piątek noc polskiego jazzu

W piątkowy (29.06) wieczór wystąpi AF Jazz Project z koncertem "100 lat niepodległa - noc polskiego jazzu". Będzie okazja posłuchania standardów kompozytorów, których nazwiska zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii polskiego jazzu. Repertuar to próba panoramicznego uchwycenia zmian zachodzących w polskiej muzyce rozrywkowej. Pojawią się kompozycje: Władysława Szpilmana, Mieczysława Fogga, Bronisława Kapera i Krzysztofa Komedy, a także Włodzimierz Nahorny, Tomasz Stańko i Michał Urbaniak.

Zespół AF Jazz Project wystąpi w składzie: Łukasz Ciesiołkiewicz (wibrafon/MalletKat)
Aleksander Gonsior (perkusja), Szymon Pacholak (gitara basowa).

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona, stąd wymagane są zaproszenia. Te będą do odbioru od godz. 18:30 przy wejściu do Klubu Muzycznego.

W sobotę etniczne, tradycyjne śpiewy połączone z dźwiękami fideli

Maria Pomianowska [fot. zdjęcie nadesłane przez Filharmonię Opolską]W sobotę (30.06) z kolei filharmonia zaprasza na pierwszy z cyklu Letnich Koncertów Rodzinnych. To propozycja skierowana do rodzin z dziećmi. Podczas pierwszego z koncertów zaprezentowana zostanie muzyka wykonana na instrumentach zupełnie różnych od tych, które znamy z koncertowych sal. Na koncercie zabrzmią utwory wykonane na tradycyjnych instrumentach pochodzących z Polski oraz z krajów Bliskiego Wschodu.

Fidele kolanowe, flety, ney, daff, duduk i bębny etniczne takie instrumentu zabrzmią podczas koncertu „Jedwabnym Szlakiem do Polski”. Marii Pomianowskiej z zespołem będą towarzyszyć Filharmonicy Opolscy pod batutą Przemysława Neumanna. W repertuarze muzyka ludowa z Mazowsza połączone z brzmieniami dźwięków Indii, Chin, Korei, Japonii i Bliskiego Wschodu.

Maria Pomianowska [fot. materiały organizatora, źródło: http://www.filharmonia.opole.pl/calendar/event/2018-06-29/19:00/884]Maria Pomianowska dokonała rekonstrukcji dwóch zaginionych staropolskich instrumentów smyczkowych: suki biłgorajskiej i fideli płockiej. Są to staropolskie instrumenty smyczkowe, które budową przypominają skrzypce. Etniczne, tradycyjne śpiewy, czarujące brzmienie ludzkiego głosu połączone z dźwiękami fideli będą muzyczną atrakcją koncertu.

Oprócz Marii Pomianowskiej, wystąpią Katarzyna Gacek-Duda (flety), Karolina Matuszkiewicz (śpiew, fidele kolanowe), Mohammad Rasouli (ney, daff), Wojciech Lubertowicz (duduk, bębny etniczne).

Koncert rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona, stąd wymagane są zaproszenia. Te będą do odbioru od godz. 16:30 przy wejściu do Klubu Muzycznego.

Radio Opole jest patronem medialnym obu koncertów.

Zobacz także

2018-11-27, godz. 13:10, Patronaty - polecamy II Wojewódzki Festiwal "Jesteśmy Tacy Sami" Stworzenie przyjaznej i profesjonalnie przygotowanej przestrzeni dla wspólnego spotkania wokalistów amatorów, a także pokazanie, że niepełnosprawność nie dyskwalifikuje utalentowanej młodzieży z możliwości zaprezentowania się na scenie - ... » więcej 2018-11-27, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Przed nami II Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa Łączy ich pasja i miłość do judo. W imię tej miłości spotkają się już w najbliższą sobotę (01.12) aby uczcić pamięć o wybitnym trenerze, jakim był Edward Faciejew. Początek zmagań o godz. 9:00 w Hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 w ... » więcej 2018-11-27, godz. 11:11, Patronaty - polecamy 10 zwycięzców na 10-lecie Świątecznej Iluminacji w Brzegu! Już po raz 10. Świąteczna Iluminacja w Brzegu rozpocznie sezon bożonarodzeniowy w regionie. Rodzinna Gra Miejska, gwiazdkowa fotobudka czy program artystyczny Brzeskiego Centrum Kultury - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali o ... » więcej 2018-11-27, godz. 10:01, Patronaty - polecamy Wybitny pianista Neal Larrabee wystąpi w Filharmonii Opolskiej W najbliższą sobotę (1.12) w Filharmonii Opolskiej wystąpi doskonały amerykański pianista Neal Larrabee. Dzięki współpracy z konsulatem USA w Krakowie i Stowarzyszeniem Alumni bilety na ten koncert są w atrakcyjnej cenie 10 zł. Początek k ... » więcej 2018-11-26, godz. 16:05, Patronaty - polecamy Startup Mixer vol. 35 już w czwartek – przyjdź i dowiedz się, co w opolskim biznesie piszczy! Park Naukowo-Technologiczny w Opolu oraz Inkubatory AIP Opole zapraszają na kolejną edycję spotkania Startup Mixer. Inicjatywa, która odbędzie się już po raz 35. ma na celu integrację oraz wymianę doświadczeń opolskiego środowiska startup ... » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »