Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-06-19, 15:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]on

4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]on [fot. https://pixabay.com/pl]
4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]on [fot. https://pixabay.com/pl]
Z okazji setnej rocznicy wprowadzenia praw wyborczych dla kobiet w Polsce i w Niemczech, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami organizują konkurs fotograficzny pod nazwą Fotomarat[h]on „Równe prawa to podstawa”. Pula nagród to 5 tysięcy. Konkurs odbędzie się w sobotę (23.06) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, od godz. 9:30 do 17:30. Uczestnictwo jest bezpłatne.
Zobacz: Formularz zgłoszeniowy

Fotomarat[h]on jest rodzajem konkursu fotograficznego. Jego uczestnicy i uczestniczki otrzymują kilka tematów, które są częścią tematu przewodniego (w tym przypadku „Równe prawa to podstawa”) i wyruszają w miasto. Po wykonaniu serii fotografii, wracają do bazy, ktora będzie się mieścić w Miejskiej Bibliotece Publicznej i do każdego tematu wybierają jedno zdjęcie lub serię trzech fotografii, które wezmą udział w konkursie.

100 lat temu kobiety w Polsce i w Niemczech wywalczyły bierne i czynne prawa wyborcze. Wywalczyły je nie z bronią w ręką, lecz poprzez kolportaż ulotek i gazet, organizację protestów i dyskusji oraz tworzenie stowarzyszeń kobiecych. Wprowadzenie praw wyborczych dla kobiet było ówcześnie kamieniem milowym dla polskiej i niemieckiej polityki, ale przede wszystkim dla kobiet, które wreszcie od tego momentu mogły aktywnie i biernie uczestniczyć w życiu politycznym. Rok jubileuszowy stał się okazją do świętowania, ale także do spojrzenia w przyszłość i podjęcia dyskusji na temat równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]onKonkurs będzie poprzedzony wprowadzającym warsztatem fotograficznym przygotowanym przez Mocny Kadr oraz Fundację 2.8.

Więcej o przedsięwzięciu Tomasz Zacharewicz w audycji "Rewiry kultury” (18.06.2018) rozmawiał z koordynatorką wydarzenia Sandrą Mazur i z partnerami projektu, Agnieszką Plech i Sławomirem Mielnikiem – rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Organizatorem konkursu jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. Konkurs dofinansowany jest ze środków finansowych Urzędu Miasta Opola oraz Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.


W "Rewirach kutlury" o Fotomarat[h]onie - I cz. rozmowy
W "Rewirach kutlury" o Fotomarat[h]onie - II cz. rozmowy
W "Rewirach kutlury" o Fotomarat[h]onie - III cz. rozmowy

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:50, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników dogów niemieckich w niedzielę na Zamku w Niemodlinie Barokowe stroje, peruki i makijaże z epoki, dwanaście wielkich dogów, cztery konie, scenografia Zamku Książęcego w Niemodlinie, a do tego profesjonalni fotografowie i filmowcy. Tak wyglądała 'Barokowa Sesja Dogowa' na Zamku w Niemodlinie. ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:01, Patronaty - polecamy Zbliża się VII Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka – poznaj szczegóły! Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na muzyczny akcent z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Przed nami VII Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka - festiwal, który nie ma formuły konkursowej. » więcej 2018-10-19, godz. 08:40, Patronaty - polecamy Koncert Kasai w Studiu M im. SBB już dziś - transmisja od 20:05 Po wakacyjnej przerwie ruszamy z koncertami w legendarnym Studiu M im. SBB. Już 19 października w Radiu Opole wystąpi Kasai. Swoim głosem i grą na fortepianie artystka zabierze słuchaczy w poruszającą wyobraźnię muzyczną podróż, prezentuj ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:41, Patronaty - polecamy Piosenka turystyczna zabrzmi na Stobrawskim Zielonym Szlaku – poznaj szczegóły! Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak w Pokoju zaprasza na IX Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej pt.: „Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. » więcej 2018-10-18, godz. 11:02, Patronaty - polecamy 70. urodziny szkoły rolniczej w Bogdańczowicach Jubileusz 70-lecia obchodzi w tym roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach. W programie obchodów, które odbędą się w piątek (26.10), jest m.in. msza święta, uroczysta akademia i bal abso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »