Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-06-19, 15:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]on

4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]on [fot. https://pixabay.com/pl]
4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]on [fot. https://pixabay.com/pl]
Z okazji setnej rocznicy wprowadzenia praw wyborczych dla kobiet w Polsce i w Niemczech, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami organizują konkurs fotograficzny pod nazwą Fotomarat[h]on „Równe prawa to podstawa”. Pula nagród to 5 tysięcy. Konkurs odbędzie się w sobotę (23.06) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, od godz. 9:30 do 17:30. Uczestnictwo jest bezpłatne.
Zobacz: Formularz zgłoszeniowy

Fotomarat[h]on jest rodzajem konkursu fotograficznego. Jego uczestnicy i uczestniczki otrzymują kilka tematów, które są częścią tematu przewodniego (w tym przypadku „Równe prawa to podstawa”) i wyruszają w miasto. Po wykonaniu serii fotografii, wracają do bazy, ktora będzie się mieścić w Miejskiej Bibliotece Publicznej i do każdego tematu wybierają jedno zdjęcie lub serię trzech fotografii, które wezmą udział w konkursie.

100 lat temu kobiety w Polsce i w Niemczech wywalczyły bierne i czynne prawa wyborcze. Wywalczyły je nie z bronią w ręką, lecz poprzez kolportaż ulotek i gazet, organizację protestów i dyskusji oraz tworzenie stowarzyszeń kobiecych. Wprowadzenie praw wyborczych dla kobiet było ówcześnie kamieniem milowym dla polskiej i niemieckiej polityki, ale przede wszystkim dla kobiet, które wreszcie od tego momentu mogły aktywnie i biernie uczestniczyć w życiu politycznym. Rok jubileuszowy stał się okazją do świętowania, ale także do spojrzenia w przyszłość i podjęcia dyskusji na temat równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]onKonkurs będzie poprzedzony wprowadzającym warsztatem fotograficznym przygotowanym przez Mocny Kadr oraz Fundację 2.8.

Więcej o przedsięwzięciu Tomasz Zacharewicz w audycji "Rewiry kultury” (18.06.2018) rozmawiał z koordynatorką wydarzenia Sandrą Mazur i z partnerami projektu, Agnieszką Plech i Sławomirem Mielnikiem – rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Organizatorem konkursu jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. Konkurs dofinansowany jest ze środków finansowych Urzędu Miasta Opola oraz Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.


W "Rewirach kutlury" o Fotomarat[h]onie - I cz. rozmowy
W "Rewirach kutlury" o Fotomarat[h]onie - II cz. rozmowy
W "Rewirach kutlury" o Fotomarat[h]onie - III cz. rozmowy

Zobacz także

2019-01-23, godz. 22:17, Patronaty - polecamy Koncert z piosenkami Jonasza Kofty już w niedzielę w FO „Wakacje z blondynką”, „Radość o poranku”, „Śpiewać każdy może”, „Jej portret”, „Pamiętajcie o ogrodach”, „Autobusy zapłakane deszczem” czy „Kwiat jednej nocy” - to on był autorem tekstów tych piosenek. Jonasz Kofta! W zeszłym roku minęła ... » więcej 2019-01-23, godz. 12:35, Patronaty - polecamy Gala Noworoczna tym razem zawita do Kędzierzyna-Koźla i Zawadzkiego Trwa cykl koncertów przygotowanych przez Stowarzyszenie TIKEA. Za nami dwa koncerty w Zdzieszowicach, kolejne dwa jeszcze w tym tygodniu. W sobotę (26.01) w kinie „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu, a w niedzielę (27.01) w Zawadzkiem. Mowa o G ... » więcej 2019-01-22, godz. 22:45, Patronaty - polecamy Zrób cytologię, to może ocalić Twoje życie! Trwa akcja Pink Lips Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji studenci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland - już po raz piąty - prowadzą akcję profilaktyczno-edukacyjną pod nazwą Pink Lips. W ... » więcej 2019-01-22, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Gala Podsumowująca wydarzenia gospodarcze w regionie już w piątek To coroczne wydarzenie poświęcone opolskiej gospodarce i najważniejszym gospodarczym wydarzeniom minionego roku - Gala Podsumowująca Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek (25.01) w Centrum Wyst ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:04, Patronaty - polecamy II Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" rozpoczęty! To propozycja dla opolskich żeglarzy, wodniaków a także sympatyków szant i żeglowania. Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne 'Pieśni spod żagli' ogłasza II Opolski Plebiscyt Żeglarski „Dar Opola”. Do plebiscytu można się zgłosić samemu, można ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »