Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-06-19, 15:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]on

4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]on [fot. https://pixabay.com/pl]
4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]on [fot. https://pixabay.com/pl]
Z okazji setnej rocznicy wprowadzenia praw wyborczych dla kobiet w Polsce i w Niemczech, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami organizują konkurs fotograficzny pod nazwą Fotomarat[h]on „Równe prawa to podstawa”. Pula nagród to 5 tysięcy. Konkurs odbędzie się w sobotę (23.06) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, od godz. 9:30 do 17:30. Uczestnictwo jest bezpłatne.
Zobacz: Formularz zgłoszeniowy

Fotomarat[h]on jest rodzajem konkursu fotograficznego. Jego uczestnicy i uczestniczki otrzymują kilka tematów, które są częścią tematu przewodniego (w tym przypadku „Równe prawa to podstawa”) i wyruszają w miasto. Po wykonaniu serii fotografii, wracają do bazy, ktora będzie się mieścić w Miejskiej Bibliotece Publicznej i do każdego tematu wybierają jedno zdjęcie lub serię trzech fotografii, które wezmą udział w konkursie.

100 lat temu kobiety w Polsce i w Niemczech wywalczyły bierne i czynne prawa wyborcze. Wywalczyły je nie z bronią w ręką, lecz poprzez kolportaż ulotek i gazet, organizację protestów i dyskusji oraz tworzenie stowarzyszeń kobiecych. Wprowadzenie praw wyborczych dla kobiet było ówcześnie kamieniem milowym dla polskiej i niemieckiej polityki, ale przede wszystkim dla kobiet, które wreszcie od tego momentu mogły aktywnie i biernie uczestniczyć w życiu politycznym. Rok jubileuszowy stał się okazją do świętowania, ale także do spojrzenia w przyszłość i podjęcia dyskusji na temat równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

4 tematy w 5 godzin - w sobotę rusza Fotomarat[h]onKonkurs będzie poprzedzony wprowadzającym warsztatem fotograficznym przygotowanym przez Mocny Kadr oraz Fundację 2.8.

Więcej o przedsięwzięciu Tomasz Zacharewicz w audycji "Rewiry kultury” (18.06.2018) rozmawiał z koordynatorką wydarzenia Sandrą Mazur i z partnerami projektu, Agnieszką Plech i Sławomirem Mielnikiem – rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Organizatorem konkursu jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. Konkurs dofinansowany jest ze środków finansowych Urzędu Miasta Opola oraz Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.


W "Rewirach kutlury" o Fotomarat[h]onie - I cz. rozmowy
W "Rewirach kutlury" o Fotomarat[h]onie - II cz. rozmowy
W "Rewirach kutlury" o Fotomarat[h]onie - III cz. rozmowy

Zobacz także

2018-07-19, godz. 14:02, Patronaty - polecamy Puchar Niepodległości główną nagrodą w turnieju Wasserball w Przechodzie Tradycyjnie w połowie wakacji strażacy z Przechodu w gminie Korfantów organizują już po raz 18. Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball. To mokre widowisko odbędzie się w ostatni weekend lipca (28-29.07) nad rzeką w Przechodzie. » więcej 2018-07-19, godz. 13:16, Patronaty - polecamy Przed nami XI już Zlot Motocyklowy Prudnik-Las Po rocznej przerwie do Prudnika powracają motocykliści z całej Polski. Już po raz jedenasty w ostatni weekend lipca (27-29.07) fani dwóch kółek zjadą na polanę nieopodal Sanktuarium św. Józefa, które stanowi bazę dla trzydniowego Zlotu Mo ... » więcej 2018-07-18, godz. 13:37, Patronaty - polecamy Twórz z nami kulturę i zadbaj o dziedzictwo narodowe 'Kultura w społeczności przygranicza' - pod tym hasłem Fundacja 'W rozwoju' organizuje projekt, którego celem jest wspieranie i rozwój kultury regionalnej Opolszczyzny. Jest on skierowany do młodych (w wieku od 16 do 25 lat) mieszkańców p ... » więcej 2018-07-16, godz. 11:44, Patronaty - polecamy Premiera nowej książki Jarosława Prusińskiego pt. "Isztar" Sumerowie nazywali ją Inanna, Akadyjczycy i Babilończycy - Isztar. Bogini miłości i wojny. Stanowiła pierwowzór dla Afrodyty i Wenery, na jej podstawie stworzono również słowiańską Lelije. I to z niej uczynił główną bohaterkę swojej książ ... » więcej 2018-07-12, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Master Truck Show 2018 – znamy program! To jedyna w swoim rodzaju impreza, na której można spotkać Elvisa Presleya, The Rolling Stones czy Alberta Einsteina! Mowa o tuningowanych ciężarówkach, których zlot już po raz 14 odbędzie się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Na pierwszy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »