Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-04-18, 15:11 Autor: Barbara Więcek

Konferencja dotycząca placówek wsparcia dziennego w Opolu

Zajęcia w świetlicy [fot. Joanna Matlak]
Zajęcia w świetlicy [fot. Joanna Matlak]
W czwartek (26.04) w Opolu odbędzie się II Opolska Konferencja Promująca Działalność Placówek Wsparcia Dziennego pod nazwą “Świetlice” jako forma pomocy dziecku i rodzinie w środowisku lokalnym. Spotkanie potrwa od 9:00 do 14:00 w Auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu przy ul. Ozimskiej 63. Wstęp wolny.
Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy mieszkańców miasta Opole na temat funkcjonowania placówek opiekuńczo-wychowawczych wsparcia dziennego oraz zaprezentowanie dobrych praktyk dotyczących udzielenia wsparcia dziecku i rodzinie w środowisku lokalnym.

Kontynuacją tego przedsięwzięcia jest happening "Pociąg Wspólnoty", który odbędzie się w piątek (27.04) o godz. 16:00 na rynku w Opolu. Dzieci z opolskich placówek zgromadzą się przy ratuszu, integrując się poprzez zabawę i animacje prowadzone przez wychowawców.

Konferencja jest skierowana do wychowawców, pedagogów, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych oraz wszystkich osób zainteresowanych pracą z rodziną i dzieckiem.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja "Bądź Dobroczyńcą" i Fundacja Rozwoju Społecznego Spinacz. Radio Opole objęło konferencję patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2018-10-19, godz. 13:50, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników dogów niemieckich w niedzielę na Zamku w Niemodlinie Barokowe stroje, peruki i makijaże z epoki, dwanaście wielkich dogów, cztery konie, scenografia Zamku Książęcego w Niemodlinie, a do tego profesjonalni fotografowie i filmowcy. Tak wyglądała 'Barokowa Sesja Dogowa' na Zamku w Niemodlinie. ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:01, Patronaty - polecamy Zbliża się VII Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka – poznaj szczegóły! Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na muzyczny akcent z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Przed nami VII Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka - festiwal, który nie ma formuły konkursowej. » więcej 2018-10-19, godz. 08:40, Patronaty - polecamy Koncert Kasai w Studiu M im. SBB już dziś - transmisja od 20:05 Po wakacyjnej przerwie ruszamy z koncertami w legendarnym Studiu M im. SBB. Już 19 października w Radiu Opole wystąpi Kasai. Swoim głosem i grą na fortepianie artystka zabierze słuchaczy w poruszającą wyobraźnię muzyczną podróż, prezentuj ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:41, Patronaty - polecamy Piosenka turystyczna zabrzmi na Stobrawskim Zielonym Szlaku – poznaj szczegóły! Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak w Pokoju zaprasza na IX Stobrawski Festiwal Piosenki Turystycznej pt.: „Z piosenką na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. » więcej 2018-10-18, godz. 11:02, Patronaty - polecamy 70. urodziny szkoły rolniczej w Bogdańczowicach Jubileusz 70-lecia obchodzi w tym roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach. W programie obchodów, które odbędą się w piątek (26.10), jest m.in. msza święta, uroczysta akademia i bal abso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »