Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-04-18, 15:11 Autor: Barbara Więcek

Konferencja dotycząca placówek wsparcia dziennego w Opolu

Zajęcia w świetlicy [fot. Joanna Matlak]
Zajęcia w świetlicy [fot. Joanna Matlak]
W czwartek (26.04) w Opolu odbędzie się II Opolska Konferencja Promująca Działalność Placówek Wsparcia Dziennego pod nazwą “Świetlice” jako forma pomocy dziecku i rodzinie w środowisku lokalnym. Spotkanie potrwa od 9:00 do 14:00 w Auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu przy ul. Ozimskiej 63. Wstęp wolny.
Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy mieszkańców miasta Opole na temat funkcjonowania placówek opiekuńczo-wychowawczych wsparcia dziennego oraz zaprezentowanie dobrych praktyk dotyczących udzielenia wsparcia dziecku i rodzinie w środowisku lokalnym.

Kontynuacją tego przedsięwzięcia jest happening "Pociąg Wspólnoty", który odbędzie się w piątek (27.04) o godz. 16:00 na rynku w Opolu. Dzieci z opolskich placówek zgromadzą się przy ratuszu, integrując się poprzez zabawę i animacje prowadzone przez wychowawców.

Konferencja jest skierowana do wychowawców, pedagogów, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych oraz wszystkich osób zainteresowanych pracą z rodziną i dzieckiem.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja "Bądź Dobroczyńcą" i Fundacja Rozwoju Społecznego Spinacz. Radio Opole objęło konferencję patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry. W tym roku szykowane są dwa koncerty w kinie „Odrodzeni ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Początek o godz. 16:00. Wstęp ... » więcej 2019-01-14, godz. 15:31, Patronaty - polecamy Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP - Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, zapraszając na spotkanie z Krystyną Gucewicz. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »