Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-12-12, 14:54 Autor: Barbara Więcek

Barbara Kurdej-Szatan jedną z gwiazd koncertu "W tonacji Śląska"

Basia Kurdej-Szatan [fot. Paweł Stauffer]
Basia Kurdej-Szatan [fot. Paweł Stauffer]
"W tonacji Śląska" - koncert pod takim tytułem już w najbliższą sobotę (16.12) odbędzie się w Filharmonii Opolskiej. Gośćmi specjalnymi będą Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan. Oprócz tej muzykalnej pary swoje umiejętności zaprezentuje m.in. niezwykle zdolny Lukas Gogol, zwycięzca tegorocznej edycji programu "Mam Talent". Początek imprezy o godz. 17:00.
Na koncercie wystąpią także: zespół Take Style, Silesia, duet Gabriela Dworakowska i Artur Kansy Budzicz, chór mieszany przy Stowarzyszeniu Metanoya w Zawadzkiem, zespół Silesia z Łubnian, Dariusz Kownacki, kwartet smyczkowy "Sonore", Maria i Maksymilian Nalewaja, Monika Lebich, zespół folklorystyczny "Biadaczanie", Anna Bola, Aleksandra Warzyc, Jessika Stellmach, uczniowie PSP w Żędowicach i maluchy z Przedszkola nr 59 w Opolu (Brzezie).

Ideą tego wydarzenia jest promocja śląskich pieśni i muzyki ludowej oraz podsumowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych o charakterze folklorystycznym, jakie były organizowane na Śląsku Opolskim w 2017 roku.

Organizatorem koncertu jest Łubniański Ośrodek Kultury. Imprezę poprowadzą dziennikarze TVP3 Opole Anna Święcicka i Mariusz Studzienny. Bilety są do nabycia w kasie Filharmonii Opolskiej oraz w ŁOK-u. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
w tonacji slaska

Zobacz także

2018-06-22, godz. 21:07, Patronaty - polecamy Dyskusje ponad podziałami na wyznania i ideologie w Opolu Dwa dni potrwa IV Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości, która odbędzie się w poniedziałek i wtorek (25-26.06) na Uniwersytecie Opolskim w budynku przy ul. Drzymały. Wstęp wolny. » więcej 2018-06-22, godz. 13:53, Patronaty - polecamy Piknik w ramach akcji "Zdrap pomarańczowy znak" W niedzielę (24.06) w parku miejskim w Zdzieszowicach odbędzie się piknik będący elementem kampanii na rzecz ochrony sędziwych drzew w Polsce pod hasłem 'Zdrap pomarańczowy znak'. Początek o godz. 14:00. Wstęp wolny. » więcej 2018-06-21, godz. 17:03, Patronaty - polecamy Krapkowice zapraszają na Piknik Rodzinny Będzie mnóstwo zabawy i atrakcji przez dzień cały, wieczorem wspólne oglądanie meczu Polska-Kolumbia, ale przede wszystkim będzie okazja, by pomóc Marcelowi Kulosie z Żyrowej, który walczy dzielnie ze skutkami wcześniactwa. To wszystko ju ... » więcej 2018-06-21, godz. 14:44, Patronaty - polecamy Piosenki Anny Jantar zabrzmią w sobotę w Komprachcicach „Wciąż blisko nas” po takim tytułem już po raz ósmy w Komprachcicach odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział 21 wykonawców. Zmierzą się w trzech kategoriach. F ... » więcej 2018-06-20, godz. 12:04, Patronaty - polecamy Opolski Jarmark Folkloru w Kluczborku już po raz ósmy Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Stobrawy” zaprasza na VIII Opolski Jarmark Folkloru. W programie m.in. warsztaty z rękodzieła (witraż, rzeźbiarstwo, zdobienie jajek i inne), występy artystyczne, koncerty orkiestr dętych i z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »