Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-12-11, 13:06 Autor: Justyna Krzyżanowska

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 26 w Opolu

Zdjęcia prywatne udostępnione przez Rafała Tańczaka
Zdjęcia prywatne udostępnione przez Rafała Tańczaka
Przygotowania do środowych (13.12) obchodów Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych w PSP nr 26 w Opolu już trwają. Od początku grudnia starsze klasy biorą udział w konkursie na gazetkę klasową o niepełnosprawności.
Na środę (13.12) organizatorzy zaplanowali warsztaty dotyczące doświadczenia życia z pewnymi ograniczeniami. Poprowadzą je pedagog specjalny Kaja Bolisęga oraz wychowawca klasy III „a” Sandra Mrahs z pomocą uczniów klas starszych. Po zajęciach warsztatowych wystąpią goście specjalni: założyciel fundacji Środowe Inspiracje Rafał Tańczak oraz niepełnosprawny mówca motywacyjny i rysownik Mariusz Kędzierski, który nie tylko pokonał 150 sprawnych rysowników i malarzy, zdobywając drugie miejsce w międzynarodowym konkursie Best Global Artist Awards, ale także prowadzi swój kanał na YouTube, inspirując innych do pokonywania swoich ograniczeń. Adresatami atrakcji tego dnia są uczniowie klas IV-VII oraz zainteresowani rodzice.

Celem zaplanowanych wydarzeń jest pogłębianie wiedzy uczniów o różnych niepełnosprawnościach, kształtowanie u nich postawy tolerancji i akceptacji odmienności, a także inspirowanie, motywowanie młodych ludzi do pokonywania różnorakich barier stojących im na drodze do samorealizacji i poznawania swoich talentów, pasji czy mocnych stron.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbędą się w najbliższą środę (13.12) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Groszowickiej 12 w Opolu.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-01-29, godz. 16:34, Patronaty - polecamy Leśnicka orkiestra zaprasza na Galę Noworoczną Już po raz 10. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica zaprasza na Galę Noworoczną. To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez tą orkiestrę. W tym roku szykują trzy niedzielne koncerty: 11 lutego w Kinoteatrze ... » więcej 2018-01-29, godz. 15:03, Patronaty - polecamy Zgłoś się na Rock-Time! Rejestracja trwa do 17 lutego Kolejna edycja Rock-Time, czyli Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich odbędzie się 22 marca. Jeszcze do 17 lutego kapele mogą zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu. To szansa wystąpienia na kultowej scenie Narodowego Centrum Polskiej Pi ... » więcej 2018-01-26, godz. 16:06, Patronaty - polecamy Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny 2017 – zagłosuj! Jeszcze do 1 lutego można głosować na Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny 2017. Podsumowanie plebiscytu, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w sobotę 3 lutego podczas uroczystej gali w Opolu. » więcej 2018-01-25, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Od klasyki do musicalu zagrają na rzecz nyskiego hospicjum Koncert muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej szykuje się w najbliższy piątek (26.01) w Nysie. Wystąpią Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Willigis Gymnasium z Mainz oraz Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu pod ki ... » więcej 2018-01-25, godz. 13:56, Patronaty - polecamy Poważni panowie niezupełnie serio już w niedzielę w Głogówku Dlaczego koncert „Miłość Ci wszystko wybaczy” ma podtytuł „Poważni panowie niezupełnie serio”? O tym będzie można się przekonać już w najbliższą niedzielę (28.01) w Muzeum Regionalnym w Głogówku. Początek koncertu o godz. 18:00 w baszcie ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »