Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-12-11, 13:06 Autor: Justyna Krzyżanowska

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 26 w Opolu

Zdjęcia prywatne udostępnione przez Rafała Tańczaka
Zdjęcia prywatne udostępnione przez Rafała Tańczaka
Przygotowania do środowych (13.12) obchodów Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych w PSP nr 26 w Opolu już trwają. Od początku grudnia starsze klasy biorą udział w konkursie na gazetkę klasową o niepełnosprawności.
Na środę (13.12) organizatorzy zaplanowali warsztaty dotyczące doświadczenia życia z pewnymi ograniczeniami. Poprowadzą je pedagog specjalny Kaja Bolisęga oraz wychowawca klasy III „a” Sandra Mrahs z pomocą uczniów klas starszych. Po zajęciach warsztatowych wystąpią goście specjalni: założyciel fundacji Środowe Inspiracje Rafał Tańczak oraz niepełnosprawny mówca motywacyjny i rysownik Mariusz Kędzierski, który nie tylko pokonał 150 sprawnych rysowników i malarzy, zdobywając drugie miejsce w międzynarodowym konkursie Best Global Artist Awards, ale także prowadzi swój kanał na YouTube, inspirując innych do pokonywania swoich ograniczeń. Adresatami atrakcji tego dnia są uczniowie klas IV-VII oraz zainteresowani rodzice.

Celem zaplanowanych wydarzeń jest pogłębianie wiedzy uczniów o różnych niepełnosprawnościach, kształtowanie u nich postawy tolerancji i akceptacji odmienności, a także inspirowanie, motywowanie młodych ludzi do pokonywania różnorakich barier stojących im na drodze do samorealizacji i poznawania swoich talentów, pasji czy mocnych stron.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbędą się w najbliższą środę (13.12) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Groszowickiej 12 w Opolu.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-05-09, godz. 14:41, Patronaty - polecamy „Ze zdrowiem Ci do twarzy” zawita do Olesna Koncerty, występy, niespodzianki, a do tego możliwość wykonania badania piersi w mammobusie - to wszystko już w najbliższą sobotę (12.05) w Oleśnie w ramach wydarzenia „Dla Ciebie Mamo'. Początek o godz. 16:00 w Miejskim Domu Kultury przy ... » więcej 2018-05-09, godz. 13:32, Patronaty - polecamy Filharmonia Opolska - zobacz, co szykuje w tym tygodniu Debiut dwójki młodych dyrygentów na scenie, subiektywny przewodnik po dekadach muzyki rozrywkowej wg Gwiazd Polskiego Musicalu oraz kolejne zajęcia dla rodzin z dziećmi z cyklu „Power of Melody” - to propozycje Filharmonii Opolskiej w tym ... » więcej 2018-05-09, godz. 13:18, Patronaty - polecamy Konferencja naukowa o rzemiośle już w piątek w Opolu 'Rzemiosło - w wymiarze lokalnym, regionalnym i międzynarodowym' - to temat konferencji, która odbędzie się w piątek (11.05) o godz. 10:00 w Centrum Nauki i Biznesu - CeNaBiz w Opolu przy ulicy Waryńskiego 4. Wstęp wolny. Więcej o wydarze ... » więcej 2018-05-09, godz. 09:08, Patronaty - polecamy Piknik z Funduszami Europejskimi już po raz ósmy – poznaj program tegorocznych obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich! Marszałek Województwa Opolskiego zapraszana Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W programie liczne atrakcje sportowe i kulturalne dla całych rodzin. Podczas europejskiego weekendu będzie można wziąć udział w wydarzeniach organizowanych dzi ... » więcej 2018-05-08, godz. 17:00, Patronaty - polecamy Nokta Festival od piątku do soboty w Opolu Koncerty, performance audiowizualne, instalacje mappingowe, „przechadzki” w wirtualnej rzeczywistości, wystawy i pokazy - już w piątek (11.05) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu rozpocznie się II Nokta Festival. Przez dwa dni na tr ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »