Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-12-11, 13:06 Autor: Justyna Krzyżanowska

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 26 w Opolu

Zdjęcia prywatne udostępnione przez Rafała Tańczaka
Zdjęcia prywatne udostępnione przez Rafała Tańczaka
Przygotowania do środowych (13.12) obchodów Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych w PSP nr 26 w Opolu już trwają. Od początku grudnia starsze klasy biorą udział w konkursie na gazetkę klasową o niepełnosprawności.
Na środę (13.12) organizatorzy zaplanowali warsztaty dotyczące doświadczenia życia z pewnymi ograniczeniami. Poprowadzą je pedagog specjalny Kaja Bolisęga oraz wychowawca klasy III „a” Sandra Mrahs z pomocą uczniów klas starszych. Po zajęciach warsztatowych wystąpią goście specjalni: założyciel fundacji Środowe Inspiracje Rafał Tańczak oraz niepełnosprawny mówca motywacyjny i rysownik Mariusz Kędzierski, który nie tylko pokonał 150 sprawnych rysowników i malarzy, zdobywając drugie miejsce w międzynarodowym konkursie Best Global Artist Awards, ale także prowadzi swój kanał na YouTube, inspirując innych do pokonywania swoich ograniczeń. Adresatami atrakcji tego dnia są uczniowie klas IV-VII oraz zainteresowani rodzice.

Celem zaplanowanych wydarzeń jest pogłębianie wiedzy uczniów o różnych niepełnosprawnościach, kształtowanie u nich postawy tolerancji i akceptacji odmienności, a także inspirowanie, motywowanie młodych ludzi do pokonywania różnorakich barier stojących im na drodze do samorealizacji i poznawania swoich talentów, pasji czy mocnych stron.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbędą się w najbliższą środę (13.12) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Groszowickiej 12 w Opolu.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-10-11, godz. 14:12, Patronaty - polecamy Dobrodzień Classic Festival 2018 „Będzie muzycznie, zaskakująco, światowo...” - tak dyrektor artystyczny Piotr Lempa, rekomenduje tegoroczna odsłonę Dobrodzień Classic Festival. W programie cztery koncerty przez dwa najbliższe weekendy. W repertuarze od musicalowych szla ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym już w sobotę! Oddział Rejonowy WOPR w Kędzierzynie-Koźlu oraz Komisja ds. Sportu ZG WORP zapraszają na zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. » więcej 2018-10-10, godz. 14:19, Patronaty - polecamy Koncert „Jan Paweł II – Świadek Nadziei” już w niedzielę! Prezydent Miasta Opola oraz Biskup Opolski zapraszają na koncert poświęcony 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Ponadto, wydarzenie będzie szansą do zaprezentowania mieszkańcom placu Jana Pawła II po jego rew ... » więcej 2018-10-10, godz. 13:24, Patronaty - polecamy „Zapraszamy turystów z całego świata do odwiedzenia Polski” – weź udział w konkursie filmowym i wygraj atrakcyjne nagrody! Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Języków Obcych OPTIMA w Opolu i Biuro Podróży ALMATUR w Opolu zapraszają młodzież szkół podstawowych i średnich z województwa opolskiego do udziału w konkursie filmowym. » więcej 2018-10-10, godz. 10:41, Patronaty - polecamy Weterani w tenisie stołowym zmierzą się w Strzelcach Opolskich już w ten weekend! Opolski Związek Tenisa Stołowego zaprasza 2 Grand Prix Polski Weteranów. Wydarzenie doskonale wpisuje się w 70-lecie istnienia Opolskiego Związku Tenisa Stołowego. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »