Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-12-11, 13:06 Autor: Justyna Krzyżanowska

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 26 w Opolu

Zdjęcia prywatne udostępnione przez Rafała Tańczaka
Zdjęcia prywatne udostępnione przez Rafała Tańczaka
Przygotowania do środowych (13.12) obchodów Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych w PSP nr 26 w Opolu już trwają. Od początku grudnia starsze klasy biorą udział w konkursie na gazetkę klasową o niepełnosprawności.
Na środę (13.12) organizatorzy zaplanowali warsztaty dotyczące doświadczenia życia z pewnymi ograniczeniami. Poprowadzą je pedagog specjalny Kaja Bolisęga oraz wychowawca klasy III „a” Sandra Mrahs z pomocą uczniów klas starszych. Po zajęciach warsztatowych wystąpią goście specjalni: założyciel fundacji Środowe Inspiracje Rafał Tańczak oraz niepełnosprawny mówca motywacyjny i rysownik Mariusz Kędzierski, który nie tylko pokonał 150 sprawnych rysowników i malarzy, zdobywając drugie miejsce w międzynarodowym konkursie Best Global Artist Awards, ale także prowadzi swój kanał na YouTube, inspirując innych do pokonywania swoich ograniczeń. Adresatami atrakcji tego dnia są uczniowie klas IV-VII oraz zainteresowani rodzice.

Celem zaplanowanych wydarzeń jest pogłębianie wiedzy uczniów o różnych niepełnosprawnościach, kształtowanie u nich postawy tolerancji i akceptacji odmienności, a także inspirowanie, motywowanie młodych ludzi do pokonywania różnorakich barier stojących im na drodze do samorealizacji i poznawania swoich talentów, pasji czy mocnych stron.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbędą się w najbliższą środę (13.12) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Groszowickiej 12 w Opolu.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-12-21, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Zapraszamy na wyjątkową noc wigilijną z Radiem Opole Wyjątkowy program w wyjątkową noc. W Wigilię już od godz. 17:00 zapraszamy na wieczór kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych, a od 22:00 będziemy w nyskiej bazylice, skąd o północy rozpoczniemy transmisję pasterki. O niezwykłości nyskiej ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:36, Patronaty - polecamy II Kosorowicka Zbiórka Złomu z największymi gwiazdami programu Zlomowisko.pl Po raz drugi w Kosorowicach odbędzie się zbiórka złomu, której celem jest zebranie pieniędzy na nowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia będą gwiazdy programu Zlomowisko.pl emitowanego na Dis ... » więcej 2018-12-12, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Piosenki - Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Future Folk oraz skrzypka ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42, Patronaty - polecamy Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek (14.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 11:00. ... » więcej 2018-12-12, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Casting Miss i Mister Opolszczyzny 2019 - zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko do wtorku Jeszcze tylko do 18 grudnia można wysyłać zgłoszenia chęci udziału w konkursie Miss & Mister Opolszczyzny 2019. Finał konkursu odbędzie się w maju, żeby wziąć w nim udział trzeba przejść casting. Casting odbędzie się już 13 stycznia w Opo ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »