Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-12-11, 13:06 Autor: Justyna Krzyżanowska

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w PSP nr 26 w Opolu

Zdjęcia prywatne udostępnione przez Rafała Tańczaka
Zdjęcia prywatne udostępnione przez Rafała Tańczaka
Przygotowania do środowych (13.12) obchodów Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawnych w PSP nr 26 w Opolu już trwają. Od początku grudnia starsze klasy biorą udział w konkursie na gazetkę klasową o niepełnosprawności.
Na środę (13.12) organizatorzy zaplanowali warsztaty dotyczące doświadczenia życia z pewnymi ograniczeniami. Poprowadzą je pedagog specjalny Kaja Bolisęga oraz wychowawca klasy III „a” Sandra Mrahs z pomocą uczniów klas starszych. Po zajęciach warsztatowych wystąpią goście specjalni: założyciel fundacji Środowe Inspiracje Rafał Tańczak oraz niepełnosprawny mówca motywacyjny i rysownik Mariusz Kędzierski, który nie tylko pokonał 150 sprawnych rysowników i malarzy, zdobywając drugie miejsce w międzynarodowym konkursie Best Global Artist Awards, ale także prowadzi swój kanał na YouTube, inspirując innych do pokonywania swoich ograniczeń. Adresatami atrakcji tego dnia są uczniowie klas IV-VII oraz zainteresowani rodzice.

Celem zaplanowanych wydarzeń jest pogłębianie wiedzy uczniów o różnych niepełnosprawnościach, kształtowanie u nich postawy tolerancji i akceptacji odmienności, a także inspirowanie, motywowanie młodych ludzi do pokonywania różnorakich barier stojących im na drodze do samorealizacji i poznawania swoich talentów, pasji czy mocnych stron.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbędą się w najbliższą środę (13.12) w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Groszowickiej 12 w Opolu.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-07-18, godz. 13:37, Patronaty - polecamy Twórz z nami kulturę i zadbaj o dziedzictwo narodowe 'Kultura w społeczności przygranicza' - pod tym hasłem Fundacja 'W rozwoju' organizuje projekt, którego celem jest wspieranie i rozwój kultury regionalnej Opolszczyzny. Jest on skierowany do młodych (w wieku od 16 do 25 lat) mieszkańców p ... » więcej 2018-07-16, godz. 11:44, Patronaty - polecamy Premiera nowej książki Jarosława Prusińskiego pt. "Isztar" Sumerowie nazywali ją Inanna, Akadyjczycy i Babilończycy - Isztar. Bogini miłości i wojny. Stanowiła pierwowzór dla Afrodyty i Wenery, na jej podstawie stworzono również słowiańską Lelije. I to z niej uczynił główną bohaterkę swojej książ ... » więcej 2018-07-12, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Master Truck Show 2018 – znamy program! To jedyna w swoim rodzaju impreza, na której można spotkać Elvisa Presleya, The Rolling Stones czy Alberta Einsteina! Mowa o tuningowanych ciężarówkach, których zlot już po raz 14 odbędzie się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Na pierwszy ... » więcej 2018-07-12, godz. 14:51, Patronaty - polecamy Muzeum Wsi Opolskiej przyjazne osobom niedowidzącym To propozycja adresowana do osób niewidomych, ociemniałych i słabowidzących z województwa opolskiego. Muzeum Wsi Opolskiej będzie miejscem bardziej przyjaznym takim osobom za sprawą wdrożenia projektu 'Sensoryczna wieś opolska'. » więcej 2018-07-11, godz. 13:05, Patronaty - polecamy Jest lipiec, jest "Kropka"! Radio Opole w Głuchołazach 5 koncertów, ponad 20 wykonawców, kilkadziesiąt godzin muzycznej uczty - jednym słowem: Kropka. Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka w Głuchołazach to aktualnie jeden z największych w Polsce festiwali piosenek znanych z gó ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »