Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-11-22, 11:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

W Łubnianach nagrodzą laureatów konkursu "Ze Śląskiem na Ty"

Finał XXIII Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na ty" [fot. Piotr Wrona]
Finał XXIII Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na ty" [fot. Piotr Wrona]
Popularyzowanie wiedzy o kulturze i historii regionu, szczególnie kulturze środowisk wiejskich mieszkańców Górnego Śląska, a także promowanie i dokumentacja żywotności śląskich gwar i dialektów – to główne idee odbywającego się już po raz 24. Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”. Gala podsumowująca konkurs odbędzie się w najbliższą sobotę (25.11) o godz. 16:00 w Łubniańskim Ośrodku Kultury.
Laureatów XXIV Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na Ty” wybrano w czterech kategoriach wiekowych. Ich lista dostępna jest na stronie Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

Uczestników konkursu oceniło jury w składzie: prof. Bogusław Wyderka, prof. Teresa, poeta Jan Goczoł oraz Piotr Badura – nauczyciel, redaktor naczelny gazety „Beczka”.

Zobacz: relacja z zeszłorocznej edycji wydarzenia.

Pomysłodawcą Regionalny Konkurs Literacki „Ze Śląskiem na Ty" jest Krystian Czech, dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
W Łubnianach nagrodzą laureatów konkursu 'Ze Śląskiem na Ty'

Zobacz także

2018-10-23, godz. 16:40, Patronaty - polecamy Piosenki Andrzeja Zauchy na Zaduszkach Muzycznych w FO już w niedzielę Był jedną z barwniejszych postaci polskiej estrady. Instrumentalista, aktor, kompozytor, autor tekstów. Muzyczny samouk, charyzmatyczny wokalista jazzowy i rockowy - Andrzej Zaucha. W tym roku minęła 27 rocznica jego tragicznej śmierci. N ... » więcej 2018-10-23, godz. 15:10, Patronaty - polecamy Święto marimby na Drum Fest Festiwal Drum Fest na półmetku. Za nami cztery koncerty w Opolu, kolejne cztery przed nami. Jeden z nich odbędzie się w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej. Mowa o koncercie symfonicznym, podczas którego grający na marimbie muzycy wyst ... » więcej 2018-10-22, godz. 17:29, Patronaty - polecamy Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i koncert - już wkrótce II Opolski Maraton Teatralny Od 23 do 25 listopada potrwa II Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni zobaczyć aż pięć najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego oraz wziąć udział w dyskusjach z udziałem artystów, aktorów i zna ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:53, Patronaty - polecamy Ekologiczna motoryzacja - czy to możliwe? O tym już w piątek w CWK Nowym i ekologicznym technologiom w motoryzacji poświęcone będzie spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek (26.10) w Centrum Wystawienniczo -Kongresowym w Opolu. » więcej 2018-10-22, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Festiwal komiksu trwa - w programie jeszcze cztery spotkania Komiks: Esencja/Festiwal komiksu trwa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Za nami warsztaty, które poprowadził Daniel Chmielewski, a przed nami kolejne spotkania. Najbliższe we wtorek (23.10). Kolejne w piątek (26.10) i sobotę (27. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »