Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-11-22, 11:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

W Łubnianach nagrodzą laureatów konkursu "Ze Śląskiem na Ty"

Finał XXIII Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na ty" [fot. Piotr Wrona]
Finał XXIII Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na ty" [fot. Piotr Wrona]
Popularyzowanie wiedzy o kulturze i historii regionu, szczególnie kulturze środowisk wiejskich mieszkańców Górnego Śląska, a także promowanie i dokumentacja żywotności śląskich gwar i dialektów – to główne idee odbywającego się już po raz 24. Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”. Gala podsumowująca konkurs odbędzie się w najbliższą sobotę (25.11) o godz. 16:00 w Łubniańskim Ośrodku Kultury.
Laureatów XXIV Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na Ty” wybrano w czterech kategoriach wiekowych. Ich lista dostępna jest na stronie Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

Uczestników konkursu oceniło jury w składzie: prof. Bogusław Wyderka, prof. Teresa, poeta Jan Goczoł oraz Piotr Badura – nauczyciel, redaktor naczelny gazety „Beczka”.

Zobacz: relacja z zeszłorocznej edycji wydarzenia.

Pomysłodawcą Regionalny Konkurs Literacki „Ze Śląskiem na Ty" jest Krystian Czech, dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
W Łubnianach nagrodzą laureatów konkursu 'Ze Śląskiem na Ty'

Zobacz także

2017-12-14, godz. 16:12, Patronaty - polecamy Turniej minisiatkówki o Puchar Dyrektora MOSiR w Opolu Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dwójek 'Koniczynka Cup' o Puchar Dyrektora MOSiR w Opolu rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę (17.12). Turniej początkowo miał odbyć się przy w sali przy ul. Duboisa 39a w Opolu, ale ze względu na b ... » więcej 2017-12-14, godz. 15:26, Patronaty - polecamy Zespół Śląsk uświetni galę Laurów Umiejętności i Kompetencji 12 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej Opole przy ul. Oleskiej 70 (dawny „Okrąglak”) odbędzie się uroczysta gala wieńcząca XXVII edycję Laurów Umiejętności i Kompetencji. Uroczystość uświetni koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „ ... » więcej 2017-12-12, godz. 14:55, Patronaty - polecamy Silesian Model United Nations od środy do piątku w Opolu Wcielą się w role delegatów ONZ i będą dyskutować o problemach świata. Mowa o Śląskich Modelowych Obradach Organizacji Narodów Zjednoczonych, które od środy (13.12) do piątku (15.12) potrwają w Opolu. To okazja nie tylko do sprawdzenia sw ... » więcej 2017-12-12, godz. 14:54, Patronaty - polecamy Barbara Kurdej-Szatan jedną z gwiazd koncertu "W tonacji Śląska" 'W tonacji Śląska' - koncert pod takim tytułem już w najbliższą sobotę (16.12) odbędzie się w Filharmonii Opolskiej. Gośćmi specjalnymi będą Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan. Oprócz tej muzykalnej pary swoje umiejętności zaprezentuje ... » więcej 2017-12-12, godz. 13:12, Patronaty - polecamy W 10-lecie istnienia OCRG zaprasza na wyjątkową galę podsumowującą rok To jedna z większych instytucji otoczenia biznesu w województwie opolskim. W czerwcu tego roku podsumowało 10 lat swojej działalności, a w najbliższy piątek (15.12) organizuje coroczną Świąteczną Galę Podsumowującą. Mowa o Opolskim Centru ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »