Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-11-22, 11:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

W Łubnianach nagrodzą laureatów konkursu "Ze Śląskiem na Ty"

Finał XXIII Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na ty" [fot. Piotr Wrona]
Finał XXIII Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na ty" [fot. Piotr Wrona]
Popularyzowanie wiedzy o kulturze i historii regionu, szczególnie kulturze środowisk wiejskich mieszkańców Górnego Śląska, a także promowanie i dokumentacja żywotności śląskich gwar i dialektów – to główne idee odbywającego się już po raz 24. Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”. Gala podsumowująca konkurs odbędzie się w najbliższą sobotę (25.11) o godz. 16:00 w Łubniańskim Ośrodku Kultury.
Laureatów XXIV Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na Ty” wybrano w czterech kategoriach wiekowych. Ich lista dostępna jest na stronie Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

Uczestników konkursu oceniło jury w składzie: prof. Bogusław Wyderka, prof. Teresa, poeta Jan Goczoł oraz Piotr Badura – nauczyciel, redaktor naczelny gazety „Beczka”.

Zobacz: relacja z zeszłorocznej edycji wydarzenia.

Pomysłodawcą Regionalny Konkurs Literacki „Ze Śląskiem na Ty" jest Krystian Czech, dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
W Łubnianach nagrodzą laureatów konkursu 'Ze Śląskiem na Ty'

Zobacz także

2018-03-21, godz. 15:35, Patronaty - polecamy Rusza XX Ogólnopolska Kampania Społeczna „Pola Nadziei” – poznaj plan wydarzeń w Opolu! Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zaprasza do udziału w XX edycji kampanii „Pola Nadziei”, która w Opolu odbędzie się po raz siódmy. » więcej 2018-03-21, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Koncert finałowy Rock-Time 2018 już w czwartek – też tam będziemy i poprowadzimy program na żywo! Kilkumiesięczne przygotowania do XIV Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2018 powoli dobiegają końca. Tradycyjnie, podczas finału swoją twórczość zaprezentuje sześć zespołów. W tym roku zwycięzcą głosowania online okazał ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:06, Patronaty - polecamy Obchody Światowego Dnia Wody także w Opolu. Też tam będziemy! Będzie można dowiedzieć się, skąd się bierze woda w kranie, poznać historię opolskich wodociągów czy tajemnice wieży ciśnień, a do tego zwiedzić oczyszczalnię ścieków i stację uzdatniania wody, czy niedostępny zazwyczaj jaz pod Odrą. To j ... » więcej 2018-03-20, godz. 13:46, Patronaty - polecamy „Kolaboranci” w Kochanowskim, czyli zabawa w stylu lat 30 z muzyką na żywo Na Dużej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu trwają próby do spektaklu „Kolaboranci” w reżyserii Piotra Ratajczaka. Sztuka odkrywa ciemne karty historii polskiego teatru i kina czasu II wojny światowej. Spektaklowi towarzyszyć b ... » więcej 2018-03-20, godz. 12:39, Patronaty - polecamy Odnalezione po latach dzieło zabrzmi po raz pierwszy w Opolu - „Pasja” Elsnera w FO Koncert ten to historyczne wydarzenie dla Filharmonii Opolskiej. Pierwszy raz w jej sali zabrzmi „Pasja” skomponowana przez patrona filharmonii, urodzonego w Grodkowie - Józefa Elsnera. Historia utworu jest niezwykła: rękopis zaginął po ś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »