Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-11-22, 11:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

W Łubnianach nagrodzą laureatów konkursu "Ze Śląskiem na Ty"

Finał XXIII Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na ty" [fot. Piotr Wrona]
Finał XXIII Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na ty" [fot. Piotr Wrona]
Popularyzowanie wiedzy o kulturze i historii regionu, szczególnie kulturze środowisk wiejskich mieszkańców Górnego Śląska, a także promowanie i dokumentacja żywotności śląskich gwar i dialektów – to główne idee odbywającego się już po raz 24. Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na ty”. Gala podsumowująca konkurs odbędzie się w najbliższą sobotę (25.11) o godz. 16:00 w Łubniańskim Ośrodku Kultury.
Laureatów XXIV Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na Ty” wybrano w czterech kategoriach wiekowych. Ich lista dostępna jest na stronie Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

Uczestników konkursu oceniło jury w składzie: prof. Bogusław Wyderka, prof. Teresa, poeta Jan Goczoł oraz Piotr Badura – nauczyciel, redaktor naczelny gazety „Beczka”.

Zobacz: relacja z zeszłorocznej edycji wydarzenia.

Pomysłodawcą Regionalny Konkurs Literacki „Ze Śląskiem na Ty" jest Krystian Czech, dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
W Łubnianach nagrodzą laureatów konkursu 'Ze Śląskiem na Ty'

Zobacz także

2018-07-20, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Balonowy Puchar Polski już w sobotę! Setki balonów wzbiją się w paczkowskie niebo już w weekend (26-29.07). Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz szósty AeroPikniku Balonowego, podczas którego uczestnicy powalczą o Puchar Polski. Szósta edycja imprezy odbędzie się nad ... » więcej 2018-07-19, godz. 14:02, Patronaty - polecamy Puchar Niepodległości główną nagrodą w turnieju Wasserball w Przechodzie Tradycyjnie w połowie wakacji strażacy z Przechodu w gminie Korfantów organizują już po raz 18. Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball. To mokre widowisko odbędzie się w ostatni weekend lipca (28-29.07) nad rzeką w Przechodzie. » więcej 2018-07-19, godz. 13:16, Patronaty - polecamy Przed nami XI już Zlot Motocyklowy Prudnik-Las Po rocznej przerwie do Prudnika powracają motocykliści z całej Polski. Już po raz jedenasty w ostatni weekend lipca (27-29.07) fani dwóch kółek zjadą na polanę nieopodal Sanktuarium św. Józefa, które stanowi bazę dla trzydniowego Zlotu Mo ... » więcej 2018-07-18, godz. 13:37, Patronaty - polecamy Twórz z nami kulturę i zadbaj o dziedzictwo narodowe 'Kultura w społeczności przygranicza' - pod tym hasłem Fundacja 'W rozwoju' organizuje projekt, którego celem jest wspieranie i rozwój kultury regionalnej Opolszczyzny. Jest on skierowany do młodych (w wieku od 16 do 25 lat) mieszkańców p ... » więcej 2018-07-16, godz. 11:44, Patronaty - polecamy Premiera nowej książki Jarosława Prusińskiego pt. "Isztar" Sumerowie nazywali ją Inanna, Akadyjczycy i Babilończycy - Isztar. Bogini miłości i wojny. Stanowiła pierwowzór dla Afrodyty i Wenery, na jej podstawie stworzono również słowiańską Lelije. I to z niej uczynił główną bohaterkę swojej książ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »