Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-11-21, 10:04 Autor: Agnieszka Lubczańska

Święto tańca w Opolu już od piątku w domEXPO i nie tylko

Święto tańca w Opolu już od piątku w domEXPO i nie tylko [fot. materiały organizatora]
Święto tańca w Opolu już od piątku w domEXPO i nie tylko [fot. materiały organizatora]
12 parkietów w jednym miejscu, ponad 30 artystów z całego świata, ponad 150 warsztatów tanecznych, do tego panele dyskusyjne, bitwy taneczne oraz międzynarodowy turniej – czwarta edycja Opolskiego Festiwalu Tańca zapowiada się imponująco. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek (24.11) w domEXPO w Opolu przy ul. Kępskiej.
To już czwarta edycja wydarzenia, którego ideą jest zaprezentowanie w jednym miejscu różnych styli i technik tanecznych, a przy okazji stworzenie okazji do wzajemnej wymiany doświadczeń między tancerzami.

To swoiste święto tańca, podczas którego każdy miłośnik parkietu powinien znaleźć coś dla siebie. Będzie można przyjrzeć się aż pięciu dziedzinom: Street Dance, Tap Dance, Disco Dance, Performing Art. oraz Caribbean Dances. W ramach każdej z dziedzin odbędą się warsztaty z artystami międzynarodowymi i krajowymi, panele dyskusyjne, bitwy taneczne, Międzynarodowy Turniej Tańca oraz I Ogólnopolski Konkurs Baletowy.

Swoją obecność zapowiedzieli tancerze m.in. z Meksyku, Kuby, Stanów Zjednoczonych, Jordanii, Włoch, Norwegii czy Niemiec.

Regulamin, cennik oraz szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie http://www.opolskifestiwaltanca.pl

W programie m.in. w sobotę (25.11) zaplanowano imprezę pod nazwą All Style Party, na której pojawią się wszyscy instruktorzy ze wszystkich dziedzin tańca, wszyscy uczestnicy całego wydarzenia, dorośli finaliści bitew tanecznych z każdej dziedziny tańca staną do walki o 1000 € w bitwie All Style Battle. Impreza rozpocznie się o godz. 20:00 przy ul. Zamkowej 5 w Opolu.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja SPIN, a jednym ze współorganizatorów Studio Tańca Royal Dance Center. Radio Opole jest patronem medialnym Opolskiego Festiwalu Tańca.
Święto tańca w Opolu już od piątku w domEXPO i nie tylko

Zobacz także

2018-07-20, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Balonowy Puchar Polski już w sobotę! Setki balonów wzbiją się w paczkowskie niebo już w weekend (26-29.07). Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz szósty AeroPikniku Balonowego, podczas którego uczestnicy powalczą o Puchar Polski. Szósta edycja imprezy odbędzie się nad ... » więcej 2018-07-19, godz. 14:02, Patronaty - polecamy Puchar Niepodległości główną nagrodą w turnieju Wasserball w Przechodzie Tradycyjnie w połowie wakacji strażacy z Przechodu w gminie Korfantów organizują już po raz 18. Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball. To mokre widowisko odbędzie się w ostatni weekend lipca (28-29.07) nad rzeką w Przechodzie. » więcej 2018-07-19, godz. 13:16, Patronaty - polecamy Przed nami XI już Zlot Motocyklowy Prudnik-Las Po rocznej przerwie do Prudnika powracają motocykliści z całej Polski. Już po raz jedenasty w ostatni weekend lipca (27-29.07) fani dwóch kółek zjadą na polanę nieopodal Sanktuarium św. Józefa, które stanowi bazę dla trzydniowego Zlotu Mo ... » więcej 2018-07-18, godz. 13:37, Patronaty - polecamy Twórz z nami kulturę i zadbaj o dziedzictwo narodowe 'Kultura w społeczności przygranicza' - pod tym hasłem Fundacja 'W rozwoju' organizuje projekt, którego celem jest wspieranie i rozwój kultury regionalnej Opolszczyzny. Jest on skierowany do młodych (w wieku od 16 do 25 lat) mieszkańców p ... » więcej 2018-07-16, godz. 11:44, Patronaty - polecamy Premiera nowej książki Jarosława Prusińskiego pt. "Isztar" Sumerowie nazywali ją Inanna, Akadyjczycy i Babilończycy - Isztar. Bogini miłości i wojny. Stanowiła pierwowzór dla Afrodyty i Wenery, na jej podstawie stworzono również słowiańską Lelije. I to z niej uczynił główną bohaterkę swojej książ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »