Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-11-21, 10:04 Autor: Agnieszka Lubczańska

Święto tańca w Opolu już od piątku w domEXPO i nie tylko

Święto tańca w Opolu już od piątku w domEXPO i nie tylko [fot. materiały organizatora]
Święto tańca w Opolu już od piątku w domEXPO i nie tylko [fot. materiały organizatora]
12 parkietów w jednym miejscu, ponad 30 artystów z całego świata, ponad 150 warsztatów tanecznych, do tego panele dyskusyjne, bitwy taneczne oraz międzynarodowy turniej – czwarta edycja Opolskiego Festiwalu Tańca zapowiada się imponująco. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy piątek (24.11) w domEXPO w Opolu przy ul. Kępskiej.
To już czwarta edycja wydarzenia, którego ideą jest zaprezentowanie w jednym miejscu różnych styli i technik tanecznych, a przy okazji stworzenie okazji do wzajemnej wymiany doświadczeń między tancerzami.

To swoiste święto tańca, podczas którego każdy miłośnik parkietu powinien znaleźć coś dla siebie. Będzie można przyjrzeć się aż pięciu dziedzinom: Street Dance, Tap Dance, Disco Dance, Performing Art. oraz Caribbean Dances. W ramach każdej z dziedzin odbędą się warsztaty z artystami międzynarodowymi i krajowymi, panele dyskusyjne, bitwy taneczne, Międzynarodowy Turniej Tańca oraz I Ogólnopolski Konkurs Baletowy.

Swoją obecność zapowiedzieli tancerze m.in. z Meksyku, Kuby, Stanów Zjednoczonych, Jordanii, Włoch, Norwegii czy Niemiec.

Regulamin, cennik oraz szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie http://www.opolskifestiwaltanca.pl

W programie m.in. w sobotę (25.11) zaplanowano imprezę pod nazwą All Style Party, na której pojawią się wszyscy instruktorzy ze wszystkich dziedzin tańca, wszyscy uczestnicy całego wydarzenia, dorośli finaliści bitew tanecznych z każdej dziedziny tańca staną do walki o 1000 € w bitwie All Style Battle. Impreza rozpocznie się o godz. 20:00 przy ul. Zamkowej 5 w Opolu.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja SPIN, a jednym ze współorganizatorów Studio Tańca Royal Dance Center. Radio Opole jest patronem medialnym Opolskiego Festiwalu Tańca.
Święto tańca w Opolu już od piątku w domEXPO i nie tylko

Zobacz także

2018-03-21, godz. 15:35, Patronaty - polecamy Rusza XX Ogólnopolska Kampania Społeczna „Pola Nadziei” – poznaj plan wydarzeń w Opolu! Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zaprasza do udziału w XX edycji kampanii „Pola Nadziei”, która w Opolu odbędzie się po raz siódmy. » więcej 2018-03-21, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Koncert finałowy Rock-Time 2018 już w czwartek – też tam będziemy i poprowadzimy program na żywo! Kilkumiesięczne przygotowania do XIV Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2018 powoli dobiegają końca. Tradycyjnie, podczas finału swoją twórczość zaprezentuje sześć zespołów. W tym roku zwycięzcą głosowania online okazał ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:06, Patronaty - polecamy Obchody Światowego Dnia Wody także w Opolu. Też tam będziemy! Będzie można dowiedzieć się, skąd się bierze woda w kranie, poznać historię opolskich wodociągów czy tajemnice wieży ciśnień, a do tego zwiedzić oczyszczalnię ścieków i stację uzdatniania wody, czy niedostępny zazwyczaj jaz pod Odrą. To j ... » więcej 2018-03-20, godz. 13:46, Patronaty - polecamy „Kolaboranci” w Kochanowskim, czyli zabawa w stylu lat 30 z muzyką na żywo Na Dużej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu trwają próby do spektaklu „Kolaboranci” w reżyserii Piotra Ratajczaka. Sztuka odkrywa ciemne karty historii polskiego teatru i kina czasu II wojny światowej. Spektaklowi towarzyszyć b ... » więcej 2018-03-20, godz. 12:39, Patronaty - polecamy Odnalezione po latach dzieło zabrzmi po raz pierwszy w Opolu - „Pasja” Elsnera w FO Koncert ten to historyczne wydarzenie dla Filharmonii Opolskiej. Pierwszy raz w jej sali zabrzmi „Pasja” skomponowana przez patrona filharmonii, urodzonego w Grodkowie - Józefa Elsnera. Historia utworu jest niezwykła: rękopis zaginął po ś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »