Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-11-23, 14:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

Akademicki Dzień Kultury Gier we wtorek na UO

Akademicki Dzień Kultury Gier już we wtorek [https://pixabay.com/pl]
Akademicki Dzień Kultury Gier już we wtorek [https://pixabay.com/pl]
Gry to nie tylko konsola, klawiatura, komputer, to coś o czym można też opowiadać w sposób… akademicki. To udowadniają organizatorzy Akademickiego Dnia Kultury Gier, który odbędzie się w najbliższy wtorek (28.11) w Auli Błękitnej Collegium Maius przy pl. Kopernika 11 w Opolu. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Wstęp wolny. Początek o godz. 11:00.
W programie dwa wystąpienia. O procesie tworzenia gier wideo opowie rysowniczka komiksów internetowych, współtwórczyni gier komputerowych Ilona Myszkowska, zwana „Kobietą Ślimak”. Na czym polega narracyjność gier, wyjaśni z kolei Łukasz Sasuła, który zajmuje się zjawiskiem gier od strony naukowej. Po wykładach chętni będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Chęć wzięcia udziału w Akademickim Dniu Kultury Gier można zgłaszać na adres mailowy: kulturon3@gmail.com.

Organizatorem wydarzenia jest Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Dodajmy, że już w tej chwili uczelnia ma w ofercie studia podyplomowe pod nazwą kultura gier komputerowych, które prawdopodobnie ruszą od lutego. Szykowane są też studia licencjackie przygotowujące absolwentów do pracy w branży gier.

Więcej w rozmowie Wiesława Kolbusza z dr hab. Katarzyną Łeńską-Bąk, kierownik Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego oraz z Łukaszem Sasułą.

Fragment audycji "Ona i On", w której gościliśmy organizatorów wydarzenia zamieszczamy poniżej.
Akademicki Dzień Kultury Gier odbędzie się 28 listopada na UO
Katarzyna Łeńska-Bąk
Łukasz Sasuła
Łukasz Sasuła i Katarzyna Łeńska-Bąk

Zobacz także

2018-06-04, godz. 16:13, Patronaty - polecamy Przyjdź na nocny maraton zumby, pomóż Karolowi Stadnikowi Będzie okazja potańczenia zumby, a przy tym dołożenia się do zbiórki na leczenie Karola Stadnika - chłopca cierpiącego na genetyczne nieprawidłowości w budowie kośćca i mięśni, dla którego jedynym ratunkiem jest operacja w Stanach Zjednoc ... » więcej 2018-06-04, godz. 15:43, Patronaty - polecamy "Złote klucze" promocją talentów w opolskiej "Dziewiątce" We wtorek (05.06) o godz. 17:00 odbędzie gala 'Złote klucze' w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 9 im. Generała Władysława Andersa w Opolu. To impreza, która z założenia ma promować talenty i osiągnięcia uczniów w różnych dziedzinach ... » więcej 2018-06-04, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Brzeski "Medyk" świętuje w sobotę jubileusz szkoły Zespół Szkół Medycznych w Brzegu obchodzi 55-lecie powstania szkoły. Z tej okazji zaprasza na Zjazd Absolwentów. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (09.06). » więcej 2018-06-04, godz. 12:57, Patronaty - polecamy Fundacja Dom zaprasza na festyn, który uczci 25 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej „25 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej” - pod takim hasłem w najbliższą niedzielę (10.06) odbędzie się Festyn Fundacji Dom. Dla wszystkich podopiecznych placówki, ich rodzin i przyjaciół to ważny dzień - mogą wówczas szerszej publiczności z ... » więcej 2018-06-04, godz. 11:53, Patronaty - polecamy "BajkaRun" dla opolskich przedszkolaków już w środę! » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »