Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-10-19, 12:23 Autor: Agnieszka Lubczańska

Przysieczański Hubertus Kawaleryjski już w sobotę

Przysieczański Hubertus Kawaleryjski już w sobotę [https://pixabay.com/pl]
Przysieczański Hubertus Kawaleryjski już w sobotę [https://pixabay.com/pl]
Stowarzyszenie to powstało, by kultywować tradycje kawaleryjskie oraz popularyzować wiedzę o polskiej historii i jeździectwie. Mowa o Stowarzyszeniu Szwadron Przysiecz. Stowarzyszenie w najbliższą sobotę (21.10) zaprasza na III Przysieczański Hubertus Kawaleryjski. Impreza rozpocznie się w samo południe i potrwa do godz. 16:00 w gospodarstwie agroturystycznym "Gościnna Zagroda" przy ul. Stawowej 2 w Przysieczy, w gminie Prószków.
III Przysieczański Hubertus KawaleryjskiNa miejscu będzie czekać moc atrakcji, zarówno dla widzów dorosłych, jak i dzieci. Oprócz tradycyjnej gonitwy, rycerze zmierzą się we władaniu szablą i lancą oraz konkursie skoków przez przeszkody. Będzie można także przejeździć na kucyku, sprawdzić się w sztuce strzelania z łuku czy powspinać się na ściance.

Jeźdźcy, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu, proszeni są o zgłaszanie się
telefonicznie u organizatorów: Piotr Wesołowski 665-533-622, Tomasz Brosz 783-088-935 lub internetowo.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Szwadron Przysiecz oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Państwa Lipińskich "Gościnna Zagroda". Radio Opole III Przysieczański Hubertus Kawaleryjski objęło patronatem medialnym.

Z organizatorami wydarzenia Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz rozmawiali w audycji "Ona i on".

Program III Przysieczańskiego Hubertusa Kawaleryjskiego:

12.00 Rozpoczęcie imprezy
12.30 Konkurs skoków przez przeszkody
13.30 Konkurs Militarii - władanie szablą
14.15 Konkurs Militarii - władanie lancą
15.00 Gonitwa za lisem
15.45 Dekoracja zwycięzców

Zobacz także

2018-02-23, godz. 16:48, Patronaty - polecamy Rusza XIV Święto Opolskiej Pisanki z Jarmarkiem Wielkanocnym w Tułowicach! Już po raz 14. Tułowicki Ośrodek Kultury zaprasza na Święto Opolskiej Pisanki z Jarmarkiem Wielkanocnym. Celem imprezy jest przypomnienie i promowanie zapomnianych zwyczajów i obrzędów kultywowanych na wsi opolskiej w okresie wielkopostny ... » więcej 2018-02-23, godz. 15:34, Patronaty - polecamy Work life event już wkrótce w Opolu Energetyzujące spotkania z praktykami work-life balance odbędą się w 3 najbliższe poniedziałki w Opolu. To warsztaty poświęcone życiu i pracy oraz poszukiwaniu równowagi między tymi dwoma światami. Wstęp wolny! » więcej 2018-02-22, godz. 15:53, Patronaty - polecamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - sprawdź obchody. Radio Opole zaprasza na koncert Odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary, wręczenie odznaczeń państwowych, msza święta oraz uroczystości z asystą kompanii honorowej Wojska Polskiego i udziałem orkiestry reprezentacyjnej - to tylko niektóre wydarzenia zaplanowane na cz ... » więcej 2018-02-21, godz. 20:37, Patronaty - polecamy Opolska Liga Orlika – jeszcze do niedzieli można zapisać drużynę! Rozpoczęły się zapisy nowych drużyn do gry w II lidze XI edycji Opolskiej Ligi Orlika. Zapisy potrwają do niedzieli (25.02). Amatorskie rozgrywki piłkarskie w stolicy regionu odbywać się będą w każdą niedzielę na dwóch boiskach „Orlik” w ... » więcej 2018-02-20, godz. 12:57, Patronaty - polecamy Wieczór autorski z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim Opole żeglarzami stoi, czego dowodem były tłumy na I Opolskim Plebiscycie Żeglarskim Dar Opola, który odbył się 10 lutego w SCK. Tego dnia miała miejsce oficjalna premiera książki 'Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa 1945-2017”. Dla ty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »