Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-03-08, 15:40 Autor: Agnieszka Lubczańska

Skorzystaj z darmowych porad prawnych w WBP

Skorzystaj z darmowych porad prawnych w WBP [fot. https://pixabay.com/pl]
Skorzystaj z darmowych porad prawnych w WBP [fot. https://pixabay.com/pl]
Pomagają pisać wnioski procesowe, podpowiadają, gdzie należy je składać, radzą w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych, czy w załatwianiu spraw związanych z ZUS-em i to wszystko bezpłatnie. Mowa o studentach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego zrzeszonych w Kole Naukowym „Młodych Prawników”. Z ich porad można skorzystać w Punkcie Informacji Prawnej działającym przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
W marcu darmowe porady prawne będą udzielane w godz. od 17:00 do 19:00 w czterech do wyboru porach: 9, 13, 23 i 27 marca.

Punkt Informacji Prawnej przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu działa od 2006 roku. Z porad mogą skorzystać mieszkańcy województwa, dla których jest to jedyna możliwość rozwiązania ich problemu prawnego. Bardziej skomplikowane sprawy studenci konsultują ze swoimi wykładowcami i wtedy na odpowiedź trzeba poczekać, ale nie dłużej niż tydzień.

Spotkania odbywają się na II piętrze głównego gmachu biblioteki przy ul. Piastowskiej 18.

Zobacz także

2017-09-27, godz. 11:35, Patronaty - polecamy III Festiwal Dzielnic w nowej formule Już w niedzielę (1.10) odbędzie się III Festiwal Dzielnic. To wydarzenie ukazujące różnorodność kulturową Opola i działalność mieszkańców poszczególnych rejonów miasta, podczas którego można lepiej poznać historię i współczesność społeczn ... » więcej 2017-09-27, godz. 10:16, Patronaty - polecamy Oktoberfest nie tylko w Monachium, ale również w Opolu! Od ponad 200 lat stolica Bawarii świętuje tzw. Oktoberfest. Z okazji tego święta ludzie z całego świata przyjeżdżają do Monachium, by spróbować tradycyjnego piwa, sprzedawanego w litrowych kuflach. Kto nie może lub nie chce jechać do Niem ... » więcej 2017-09-26, godz. 16:42, Patronaty - polecamy Konferencja „O Ład Moralny Rzeczypospolitej” w ten weekend w Kamieniu Śl. „O Ład Moralny Rzeczypospolitej” - tak brzmi tytuł Światowej Konferencji Naukowej, która odbędzie się w Kamieniu Śląskim od piątku (29.09) do niedzieli (01.10). Jej organizatorami są: Królewski Order Św. Stanisława, EMC Global Foundation ... » więcej 2017-09-26, godz. 16:07, Patronaty - polecamy Wielki Jubileusz z okazji 800 lat Leśnicy rusza już w piątek! Imprezy około jubileuszowe trawą już od stycznia i potrwają pewnie do końca roku. Jednak już 29 września rusza Wielki Jubileusz Leśnicy, z tej też okazji zaplanowano szereg imprez, które zainauguruje sesja popularnonaukowa pt. 'Osiem wiek ... » więcej 2017-09-26, godz. 15:58, Patronaty - polecamy Porozmawiają o bezpieczeństwie w obiektach odnawialnych źródeł energii Zarząd Koła Opole Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa przy Oddziale w Katowicach oraz Politechnika Opolska zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji, która odbędzie się 27-28 września na Politechnice Opolskiej oraz ... » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »