Radio Opole » Reklama » Studio M
2019-09-26, 17:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

DOBS z koncertem w Studio M im. SBB 10 października! Mamy już bilety!

DOBS z koncertem w Studio M im. SBB 10 października! Mamy już bilety!
Zdobyli nagrodę główną podczas III Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej "Tarnogranie", a podczas 14. Rock-Time'u docenił ich sam Janusz Niekrasz z TSA. Kręgi bluesa oraz szeroko rozumianego rocka są im muzycznie najbliższe, a jak to prezentuje się na żywo, będzie okazja przekonania się podczas koncertu w Studiu M im. SBB. Zespół DOBS wystąpi w czwartek 10 października w Radiu Opole!
Pierwsza godzina koncertu będzie retransmitowana na antenie Radia Opole (o terminie poinformujemy wkrótce), a jeszcze przed samym występem DOBS pojawi się w audycji Dobre Granie Tomasza Wojtyłki. Bilety w cenie 15 zł są już do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu. Bilety można także zakupić w siedzibie Radia Opole przy ul. Strzelców Bytomskich 8.

Zespół DOBS (Depatment Of Blues & Soul) powstał w sierpniu 2016 roku w Opolu. Teksty ich piosenek dotyczą życiowych doświadczeń. Śpiewają w języku polskim, ale także po angielsku.

Swój premierowy materiał na album pt. „Głos Moich Nocy” zespół zarejestrował wiosną 2017. Rok później, w grudniu, ukazała się płyta EP „Blue Drug”. W ramach pierwszej nagrody zdobytej na Festiwalu Muzyki Alternatywnej Tarnogranie, w roku 2019 powstał singiel „Demoniczna”.

DOBS powstał stosunkowo niedawno, ale już ma spore osiągnięcia artystyczne. Formacja była m.in. finalistą V Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Rockowych Rockmania 2017 w Bielawie, zwycięzcą głosowania on-line XIV Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock Time 2018, a za występ w koncercie finałowym tego przeglądu otrzymał wyróżnienie od Janusza Niekrasza - basisty TSA.

Zespól zdobył też nagrodę główną III Festiwalu Muzyki Alternatywnej Tarnogranie 2018. W zeszłym roku zagrali także m.in. na finale II Śląskiego Festiwalu Kapel Studenckich w Katowicach. Byli też uczestnikami festiwalu Europafest 2018 w Poczdamie oraz wzięli udział w mini trasie z zespołem BoW z koncertem finałowym w Wiedniu.


Więcej informacji o zespole:

Zespół w Studiu M im. SBB wystąpi w składzie: Jakub Cajzner – wokal, Dawid Młotkowski – gitara, Aleksander Czekański – perkusja i Kryspin Kazik- bas.

Organizatorem koncertu jest Radio Opole. Partnerami wydarzenia są Restauracja „Radiowa” i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.


DOBS - Słońce
DOBS - Bad Lucky Day
DOBS - Hunter

Zobacz także

2019-10-17, godz. 14:30, Kultura i rozrywka Remigiusz Kuźmiński: "Śpiewam od zawsze". W niedzielę retransmisja koncertu [ZDJĘCIA] Gratka dla miłośników muzyki wokalnej, utworów pop-jazzowych, soulowych, funkowych, R&B, a także musicalowych i literackich. Niedawno w Studiu M im. SBB Radia Opole odbył się koncert Remigiusza Kuźmińskiego, tenora lirycznego o dużej skal ... » więcej 2019-10-11, godz. 17:07, Patronaty - polecamy Indigo Child już 24 października wystąpi w Studiu M im. SBB Koncertowe czwartki w Radiu Opole już na dobre się rozkręciły. Jeszcze mamy w pamięci koncert zespołu DOBS, a już w planie kolejny występ. Tym razem na scenie Studia M im. SBB wystąpi zespół Indigo Child. Koncert odbędzie się w czwartek 2 ... » więcej 2019-10-11, godz. 08:15, Kultura i rozrywka Gitarowy łomot w Studiu M. DOBS wystąpili w Radiu Opole [ZDJĘCIA] Zespół DOBS porwał publiczność zgromadzoną w Studiu M im. SBB Radia Opole. Opolska grupa zaprezentowała materiał ze swojego debiutanckiego minialbumu „Blue Drug”. » więcej 2019-10-09, godz. 18:00, Kultura i rozrywka Zespół DOBS wystąpi w Studiu M im. SBB Radia Opole. Zostały ostatnie bilety! Pełna nazwa zespołu to Department Of Blues & Soul, co w wolnym tłumaczeniu oznacza wydział duszy będącej w smutku. Jak mówią muzycy, to właśnie cierpienie rodzi potrzebę tworzenia. Już jutro (10.10) w Studiu M im. SBB zaprezentują opolski ... » więcej 2019-09-28, godz. 22:13, Kultura i rozrywka Patrycja Zarychta i akustyczne dźwięki w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Wokalistyka jazzowa Patrycja Zarychta wystąpiła w Studiu M im. SBB. Usłyszeliśmy kompozycje napisane przez artystkę oraz Michała Urbaniaka w aranżacjach Marka Pędziwiatra, które pojawiły się na debiutanckim krążku 'Szczęście'. Były także ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »