Radio Opole » Reklama » Studio M
2018-12-27, 13:13 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wybierz się w podróż z piosenkami Sławka Kusza i jego zespołu – koncert w Studiu M już 10 stycznia!

[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
Docenia dobre teksty, lubi piosenki, w których coś nie jest powiedziane wprost, hołubi od lat piosenkę literacką – Sławek Kusz, który ze swoim zespołem właśnie wydał debiutancką płytę - 10 stycznia wystąpi w Studiu M im. SBB. Początek koncertu o godz. 20:00. Sprzedaż biletów w internetowym sklepie Radia Opole już ruszyła!
Sławek Kusz z wykształcenia jest rolnikiem, muzykiem, pedagogiem, mediatorem. Z doświadczenia: dziennikarzem, pijarowcem i animatorem. Z zamiłowania: autorem tekstów piosenek i kompozytorem. Jest laureat wielu festiwali promujących piosenkę literacką, m.in. „Korowód” w Krakowie, Festiwalu Autorów i Kompozytorów "SMAK" w Myśliborzu, łódzkiej "Yapy", Festiwalu Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, "Tartaku" w Warszawie, Spotkań z Poezją w Biłgoraju, Festiwalu Poezji Śpiewanej w Oleśnie czy "Wrzosowiska" w Kędzierzynie-Koźlu.

Na scenie już ponad 25 lat, ale dopiero w tym roku wydał swoją debiutancką płytę. Płyta nosi tytuł „Nic nie umiera”, a została nagrana w Studiu M pod czujnym uchem naszego realizatora dźwięku – Andrzeja Czubińskiego.

Na płycie słychać wpływy różnych stylistyk, od rzeczy balladowych, przez reggae, a także elementy klasyczne. Taki urodzaj wziął się z faktu, że płyta powstawała długie lata, a w proces zaangażowany był cały zespół wybitnych muzyków: Radek Wocial – instrumenty klawiszowe, Kuba Mitoraj - gitara, Grzegorz Łyga - trąbka, akordeon, Grzegorz Posłuszny – bas, Tomek Łukasiewicz – perkusja oraz gościnnie Dalibor Drčelić na basie.

Choć koncerty grają bardzo rzadko, zespół istnieje od kilkunastu lat w jednym składzie. - Bo my się po prostu lubimy – tłumaczy ten fakt lider grupy. Na koncercie pojawią się dodatkowe elementy, których nie słuchać na płycie.

Dwa utwory z nowego albumu zamieszczamy poniżej. O debiucie Sławek Kusz opowiedział w audycji „Dobre Granie” (21.11.2018) – wywiad Tomasza Wojtyłki można zobaczyć: tu.

Pierwsza godzina wydarzenia będzie tradycyjnie transmitowana, a jeszcze przed samym koncertem zespół pojawi się w audycji Dobre Granie. Bilety na koncert w cenie 10 zł są do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu.

Sponsorem koncertu jest firma "Doradcy Turystyczni Wakacyjny Świat - Sunny Heaven Opole".
"Nic nie umiera"
"W niebie"

Zobacz także

2019-02-13, godz. 21:00, Kultura i rozrywka Rock, hip-hop, pop i disco w Studiu M im. SBB Radia Opole. Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Filipa Mizi Śpiewa, gra na gitarze, pisze teksty, tworzy i produkuje własną muzykę. Filip Mizia to człowiek orkiestra. Ruszyła sprzedaż biletów na jego koncert, który odbędzie się w Studiu M im. SBB Radia Opole. W jego muzyce można znaleźć rocka, alt ... » więcej 2019-02-11, godz. 19:50, Patronaty - polecamy Kim jest Filip Mizia? Koncertem w Studiu M zespół otwiera nowy rozdział... Kup bilet i przyjdź! W czwartek 21 lutego w Studiu M im. SBB odbędzie się koncert wrocławskiego songwritera Filipa Mizi w nowej odsłonie. Ich muzykę nazwano elektrycznym eklektyzmem, można w niej znaleźć rocka, alternatywę, hip-hop, funk, pop oraz disco. Pocz ... » więcej 2019-02-04, godz. 12:30, Kultura i rozrywka Koncert w Studiu M. Poezja śpiewana i recytowana zagościła w naszym studiu [ZDJĘCIA] Opolski artysta Kazimierz Knapik spotkał się ze słuchaczami w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opole. » więcej 2019-02-01, godz. 19:53, Patronaty - polecamy Bilety na ich koncert rozeszły się błyskawicznie, ale będzie transmisja! EABS w Studiu M już 14 lutego Gratka dla fanów muzyki jazzowej! Bilety na ten koncert w Radiu Opole (w dodatku nie na jeden, a od razu na dwa!) zostały wyprzedane w niecałe 23 godziny i to jeszcze zanim powstał plakat reklamujący wydarzenie… Dla wszystkich, którzy chc ... » więcej 2019-01-30, godz. 08:00, Kultura i rozrywka W Radiu Opole szykuje się jazzowa i literacka uczta. Kazimierz Knapik będzie gościem Studia M im. SBB Tworzy muzykę w dużej części ilustracyjną, nawiązującą do literatury, malarstwa, jazzującą i filmową. Kazimierz Knapik będzie gościem Studia M im. SBB Radia Opole. Już w najbliższą niedzielę (03.02) podczas wieczoru autorskiego będziemy m ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »