Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2011-05-20, 20:09 Autor: Radio Opole

"Benefis, którego nie było"

W piątkowy (20.05) wieczór w Studiu M Radia Opole odbył się benefis poświęcony pamięci Ewy Lubowieckiej. Dla słuchaczy i dla publiczności zagrał Teatr im. Jana Kochanowskiego ze spektaklem "A ja, Hanna".

Wielu pracowników Radia Opole nigdy nie zapomni Ewy Lubowieckiej, która pracowała w naszej rozgłośni ponad 40 lat.

– Z Ewą współpracowałam 15 lat. Jako koleżanka była starsza ode mnie, ale była wzorcem. Kiedy z nią współpracowałam było to na zasadzie mistrza i młodego pracownika radia. Mogę powiedzieć, że od innej strony pracowałam z Ewą, ponieważ była profesjonalistką w robieniu inwentaryzacji w fonotece – wspominają Halina Żak i Ewa Żołędziewska.

Na tym specjalnie dedykowanym Ewie Lubowieckiej wieczorze prezes Teresa Kudyba poinformowała o ustanowieniu przez Zarząd Radia Opole Nagrody im. Ewy Lubowieckiej.

– Pragniemy, by pamięć o Ewie Lubowieckiej nie przeminęła w tym budynku, w tym mieście, w tym regionie, dlatego postanowiliśmy stworzyć specjalną nagrodę, której patronką byłaby Ewa Lubowiecka: nagrodę jej imienia, która będzie wręczana w każdą kolejną rocznicę Jej śmierci – powiedziała prezes Teresa Kudyba. – Nagrodą wyróżnimy młodych, debiutujących twórców, którym Ewa Lubowiecka zawsze otwierała nie tylko studio, ale także serce, poświęcała swoją uwagę, czas i doświadczenie.

Takiej nagrody, dla młodych, obiecujących twórców w naszym regionie brakuje. Rozgłośnia Regionalna Polskiego Radia w Opolu ma możliwości by pomóc tym, którzy rozpoczynają swoją drogę twórczą, a ich projekty zapowiadają wyśmienite owoce. Taka jest misja Radia Opole.

Nagrodą będzie statuetka, zaprojektowana przez opolskiego twórcę Wita Pichurskiego. „Radiolka" – bo tak nazwano tę rzeźbę, przedstawia młodą, nowoczesną kobietę, zasłuchaną w dźwięki czy też słowa, płynące z radioodbiornika.

– Wystarczy dorysować kreskę do literki „l". Jaki wyraz powstanie dzięki tej poziomej kresce, wiedzą wszyscy ci, którzy byli przyjaciółmi pani Ewy – zdradziła prezes Kudyba. – Mam nadzieję, że już za niecały rok, mam nadzieję, poznamy pierwszą osobę, która taką nagrodę: imienia Ewy Lubowieckiej otrzyma. Teraz proszę tylko, by Państwo nas wsparli, tak by idea stała się rzeczywistością, a radio sprawi, że o Ewie Lubowieckiej nigdy nie zapomnimy.

Posłuchaj informacji:

Anna Herok (oprac. Michał Dróbka)

Zobacz także

2022-12-02, godz. 17:30, Kultura i rozrywka "Bardzo się cieszymy, że możemy tu być". Muzycy z Ukrainy przyjechali do studia M im. SBB nagrać piosenki [FILM] Polscy muzycy z Ukrainy odwiedzili dziś (02.12) studio M im. SBB w Radiu Opole. 11 śpiewaków z chóru 'Młode liście' z Domu Polskiego w Barze na Ukrainie przyjechało do naszej rozgłośni, aby nagrać piosenki patriotyczne i w przyszłości… » więcej 2022-11-18, godz. 17:30, Kultura i rozrywka Laureaci "Tarnogrania" nagrywają w Studiu M [ZDJĘCIA] Laureaci tegorocznej edycji Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' weszli do legendarnego studia M imienia SBB w Radiu Opole. Dolnośląski zespół Haja nagrywa swoje nowe piosenki. Grupa otrzymała dziesięciogodzinną sesję… » więcej 2022-11-11, godz. 12:00, Wiadomości z regionu "Już tam ojciec do swej Basi... ". Młodzi śpiewają hymn [FILM] Czy znamy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego? Czy wiemy kto bije w tarabany i dlaczego 'wrócim się przez morze'? » więcej 2022-11-08, godz. 17:30, Kultura i rozrywka Opolscy uczniowie nagrywają Mazurka Dąbrowskiego w Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA] Grupy wokalne z dwóch opolskich szkół nagrały cztery zwrotki hymnu Polski w Studiu M im. SBB w Radiu Opole. Nagranie powstało z inicjatywy wojewody opolskiego i zostanie wyświetlone w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych… » więcej 2022-10-28, godz. 17:50, Kultura i rozrywka Stan Zawieszenia - uwodzą Berlin, nagrywają w studiu M Radia Opole Zespół Stan Zawieszenia nagrał płytę w Studiu M im. SBB Radia Opole. Grupa jest dwukrotnym laureatem Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na co dzień spotykają się i tworzą swoją muzykę w Berlinie. Słychać w niej inspiracje… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »