Radio Opole » Reklama » Studio M
2019-05-24, 08:45 Autor: Wiktoria Palarczyk

Klasyczne i futurystyczne dźwięki wypełniły legendarne Studio M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA]

Koncert zespołu Vayio w Studiu M im.SBB [fot. Łukasz Fura]
Koncert zespołu Vayio w Studiu M im.SBB [fot. Łukasz Fura]
Tym razem w ramach czwartkowych koncertów w naszej rozgłośni zagrał zespół Vaiyo. Sześcioosobowa grupa oscyluje wokół twórczości neo-klasycznej muzyki instrumentalnej. Ten wrocławski zespół powstał w lipcu 2018 roku na potrzeby spektakli wykonanego na Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT.
- Gramy w składzie: fortepian, gitara, altówka, wiolonczela, pierwsze i drugie skrzypce. Do tego ja obsługuje wtyczki syntezatorów. Inspiruje się wykonawcami z północy, ze Skandynawii. Jest to muzyka kontemplacyjna. Zależy mi na tym, żeby za pomocą dźwięków, każdy mógł odnaleźć w tym jakieś swoje przeżycia z przeszłości. Niekoniecznie negatywne, ale też pozytywne, które budzą jakieś wspomnienia lub koją - mówi Maciej Wajler, założyciel zespołu.

Dodajmy, że w połowie czerwca zespół ma wydać debiutancki album „Primal Reprieve”. Część utworów została nagra w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole "pod okiem i uchem" Andrzeja Czubińskiego.
Maciej Wajler

Zobacz także

2019-06-18, godz. 10:26, Patronaty - polecamy "Nowa fala polskiego dansingu", czyli Babu Król&Smutne Piosenki z koncertem w Studiu M W czwartek 27 czerwca zapraszamy na ostatni przed wakacyjną przerwą koncert, a wystąpi Babu Król&Smutne Piosenki. Będzie zabawnie i nostalgicznie zarazem. Artyści zaprezentują piosenki z wydanej wiosną tego roku płyty 'Nowa Fala Polskiego ... » więcej 2019-06-06, godz. 20:22, Kultura i rozrywka Za nami premiera fragmentów słuchowiska "Zbiesione" w reżyserii Marzeny Mielcarek [ZDJĘCIA] Za nami przedpremierowe spotkanie z twórcami słuchowiska 'Zbiesione - dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach'. Spotkanie miało miejsce w Studiu M. im. SBB w Radiu Opole. » więcej 2019-05-31, godz. 07:12, Kultura i rozrywka Maciej Lipina zagrał w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejna odsłona czwartkowych koncertów w naszej rozgłośni. Opolska publiczność tym razem miała przyjemność wysłuchać mieszkanki bluesa i rocka. Zespół Ścigani, którego założycielem jest Maciej Lipina zagrał utwory ze swojej najnow ... » więcej 2019-05-30, godz. 14:58, Patronaty - polecamy John Porter w Opolu! Koncert 8 września w NCPP - ruszyła sprzedaż biletów! W 40. rocznicę nagrania w Radiu Opole płyty „Helicopters” z solowym koncertem wystąpi w Opolu John Porter! Koncert odbędzie się 8 września (niedziela) w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. Początek o godz. 19:00. Bilety ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »