Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2019-05-24, 08:45 Autor: Wiktoria Palarczyk

Klasyczne i futurystyczne dźwięki wypełniły legendarne Studio M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA]

VAYIO - "Prawie koniec"
Tym razem w ramach czwartkowych koncertów w naszej rozgłośni zagrał zespół Vaiyo. Sześcioosobowa grupa oscyluje wokół twórczości neo-klasycznej muzyki instrumentalnej. Ten wrocławski zespół powstał w lipcu 2018 roku na potrzeby spektakli wykonanego na Festiwalu Dolnośląskich Teatrów Offowych ZWROT.
- Gramy w składzie: fortepian, gitara, altówka, wiolonczela, pierwsze i drugie skrzypce. Do tego ja obsługuje wtyczki syntezatorów. Inspiruje się wykonawcami z północy, ze Skandynawii. Jest to muzyka kontemplacyjna. Zależy mi na tym, żeby za pomocą dźwięków, każdy mógł odnaleźć w tym jakieś swoje przeżycia z przeszłości. Niekoniecznie negatywne, ale też pozytywne, które budzą jakieś wspomnienia lub koją - mówi Maciej Wajler, założyciel zespołu.

Dodajmy, że w połowie czerwca zespół ma wydać debiutancki album „Primal Reprieve”. Część utworów została nagra w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole "pod okiem i uchem" Andrzeja Czubińskiego.
Maciej Wajler

Zobacz także

2020-07-08, godz. 14:15, Kultura i rozrywka Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez publiczności, ale w całości transmitowany w internecie. » więcej 2020-07-02, godz. 16:25, Patronaty - polecamy DJ BRK i ekipa NOKTA Festival 9 lipca w Studiu M im. SBB - zobaczcie transmisję! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ’ów i producentów muzycznych, a także raper i wokalista - DJ BRK w czwartek 9 lipca wystąpi w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, bez udziału publiczności, ale będzie w całości… » więcej 2020-07-02, godz. 08:30, Kultura i rozrywka Zespół EABS skończył nagrywać kolejną płytę w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Kilka lat temu wrocławska grupa zarejestrowała u nas już swoje kawałki, tyle, że na szpulowych taśmach. Tym razem na najnowszym krążku pojawią się zabawy różnymi gatunkami muzycznymi. To dźwięki elektroniczne, natomiast zespół wykonuje je… » więcej 2020-06-25, godz. 22:37, Kultura i rozrywka Zespół Bohema zagrał w Studiu M dla widowni w internecie [ZDJĘCIA] W drugim koncercie w czasach pandemii w legendarnym Studiu M imienia SBB wystąpił zespół Bohema. Pochodząca z naszego regionu grupa zaprezentowała materiał z najnowszej płyty zatytułowanej 'Samotni jak gwiazdy'. Zespół zagrał także swoje najpopularniejsze… » więcej 2020-06-22, godz. 13:41, Kultura i rozrywka Bohema powstała z muzycznych pasji. W czwartek wystąpi w legendarnym Studiu M. Radia Opole Radio Opole zaprasza na koncert do legendarnego Studia M. imienia SBB tym razem wystąpi zespół Bohema, który powstał w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »