Radio Opole » Reklama » Studio M
2018-12-22, 07:00 Autor: Mariusz Majeran

Jazz na wysokim poziomie zabrzmiał w Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA]

Apostolis Anthimos Quartet z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Apostolis Anthimos Quartet z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Członek legendarnej grupy SBB, której imię nosi legendarne studio M - Apostolis Anthimos wystąpił właśnie w naszym studiu.
Artysta promował nową płytę zatytułowaną "Parallel Worlds", która została już uznana za jedną z najciekawszych jazzowych premier 2018 roku.

- Gram i na gitarze, i na perkusji - dodaje muzyk. - W Radiu Opole było bardzo miłe, przemiłe przyjęcie. Zresztą Radio Opole znamy już od siedemdziesiątych lat. Świetnie się tu czujemy. Na bębnach zaczynałem właśnie w Radiu Opole. Przy płycie "Welcome" grałem właśnie na bębnach, na drugim zestawie bębnów. Potem miałem przyjemność grania z Tomkiem Stańko. Nagrałem parę płyt na perkusji. Na swoich solowych płytach też gram. No i tutaj na ostatniej płycie też dosyć bardziej intensywnie.

Muzykowi w Studiu M im. SBB towarzyszyli Robert Szewczuga na gitarze basowej, Piotr Matusik na instrumentach klawiszowych oraz na saksofonie Olaf Węgier.

Koncert został zorganizowany przy udziale funduszu promocyjnego ZAW STOART.

Kolejne koncerty w Studiu M Radia Opole już w styczniu. Szczegóły na profilu społecznościowym legendarnego studia.
Apostolis Anthimos

Zobacz także

2019-02-13, godz. 21:00, Kultura i rozrywka Rock, hip-hop, pop i disco w Studiu M im. SBB Radia Opole. Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Filipa Mizi Śpiewa, gra na gitarze, pisze teksty, tworzy i produkuje własną muzykę. Filip Mizia to człowiek orkiestra. Ruszyła sprzedaż biletów na jego koncert, który odbędzie się w Studiu M im. SBB Radia Opole. W jego muzyce można znaleźć rocka, alt ... » więcej 2019-02-11, godz. 19:50, Patronaty - polecamy Kim jest Filip Mizia? Koncertem w Studiu M zespół otwiera nowy rozdział... Kup bilet i przyjdź! W czwartek 21 lutego w Studiu M im. SBB odbędzie się koncert wrocławskiego songwritera Filipa Mizi w nowej odsłonie. Ich muzykę nazwano elektrycznym eklektyzmem, można w niej znaleźć rocka, alternatywę, hip-hop, funk, pop oraz disco. Pocz ... » więcej 2019-02-04, godz. 12:30, Kultura i rozrywka Koncert w Studiu M. Poezja śpiewana i recytowana zagościła w naszym studiu [ZDJĘCIA] Opolski artysta Kazimierz Knapik spotkał się ze słuchaczami w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opole. » więcej 2019-02-01, godz. 19:53, Patronaty - polecamy Bilety na ich koncert rozeszły się błyskawicznie, ale będzie transmisja! EABS w Studiu M już 14 lutego Gratka dla fanów muzyki jazzowej! Bilety na ten koncert w Radiu Opole (w dodatku nie na jeden, a od razu na dwa!) zostały wyprzedane w niecałe 23 godziny i to jeszcze zanim powstał plakat reklamujący wydarzenie… Dla wszystkich, którzy chc ... » więcej 2019-01-30, godz. 08:00, Kultura i rozrywka W Radiu Opole szykuje się jazzowa i literacka uczta. Kazimierz Knapik będzie gościem Studia M im. SBB Tworzy muzykę w dużej części ilustracyjną, nawiązującą do literatury, malarstwa, jazzującą i filmową. Kazimierz Knapik będzie gościem Studia M im. SBB Radia Opole. Już w najbliższą niedzielę (03.02) podczas wieczoru autorskiego będziemy m ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »