Radio Opole » Reklama » Studio M
2018-12-14, 21:23 Autor: Daniel Klimczak

Koncert bożonarodzeniowy wypełnił po brzegi widownię Nyskiego Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Koncert bożonarodzeniowy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Już po raz 15. w Nysie odbył się wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy, który tradycyjnie wypełnił po brzegi widownię miejscowego domu kultury.
Na scenie zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów z Big Bandu i Chóru Instytutu Jazzu PWSZ w Nysie, a także Nysa Gospel Choir. Wśród wykonawców byli zarówno studenci, jak i wykładowcy uczelni.

- Koncert jest właściwie w całości skomponowany i zaaranżowany przez naszych studentów, którzy nas proszą właściwie tylko o skonsultowanie ich pomysłów - przyznaje prof. Piotr Baron, dyrektor Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

- Słyszę co roku od słuchaczy "no, w tym roku pobiliście samych siebie, jesteście lepsi niż byliście w roku poprzednim". Zastanawiam się gdzie jest granica tego, co można jeszcze wymyślić. Ale to jest moje zastanawianie się, bo kiedy patrzę na młodzież i słucham tego, z jakimi pomysłami przychodzą do mnie jako do szefa instytutu, to jestem spokojny, że mamy repertuaru na najbliższe jeszcze 15, a może i 20 lat - zdradza.

Podczas wydarzenia można było wysłuchać zarówno tradycyjnych kolęd, jak i pastorałek z repertuaru góralskiego, a także świątecznych utworów w klimacie gospel.

Warto dodać, że Nysa Gospel Choir wystąpi już niebawem w Studiu M im. SBB Radia Opole.

- Zaprezentujemy utwory gospelowe, czyli utwory oparte na tekstach biblijnych. Będą to głównie utwory w języku angielskim, będą też utwory solowe, ale głównie utwory przeznaczone na chór, zespół instrumentalny, bardzo rozbudowany zespół instrumentalny. I znowu, także w aranżacjach naszych studentów - zapowiada Piotr Baron.

Koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole dbędzie się 28 lutego. Początek o godzinie 20.00.
Piotr Baron
Piotr Baron

Zobacz także

2019-02-13, godz. 21:00, Kultura i rozrywka Rock, hip-hop, pop i disco w Studiu M im. SBB Radia Opole. Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Filipa Mizi Śpiewa, gra na gitarze, pisze teksty, tworzy i produkuje własną muzykę. Filip Mizia to człowiek orkiestra. Ruszyła sprzedaż biletów na jego koncert, który odbędzie się w Studiu M im. SBB Radia Opole. W jego muzyce można znaleźć rocka, alt ... » więcej 2019-02-11, godz. 19:50, Patronaty - polecamy Kim jest Filip Mizia? Koncertem w Studiu M zespół otwiera nowy rozdział... Kup bilet i przyjdź! W czwartek 21 lutego w Studiu M im. SBB odbędzie się koncert wrocławskiego songwritera Filipa Mizi w nowej odsłonie. Ich muzykę nazwano elektrycznym eklektyzmem, można w niej znaleźć rocka, alternatywę, hip-hop, funk, pop oraz disco. Pocz ... » więcej 2019-02-04, godz. 12:30, Kultura i rozrywka Koncert w Studiu M. Poezja śpiewana i recytowana zagościła w naszym studiu [ZDJĘCIA] Opolski artysta Kazimierz Knapik spotkał się ze słuchaczami w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opole. » więcej 2019-02-01, godz. 19:53, Patronaty - polecamy Bilety na ich koncert rozeszły się błyskawicznie, ale będzie transmisja! EABS w Studiu M już 14 lutego Gratka dla fanów muzyki jazzowej! Bilety na ten koncert w Radiu Opole (w dodatku nie na jeden, a od razu na dwa!) zostały wyprzedane w niecałe 23 godziny i to jeszcze zanim powstał plakat reklamujący wydarzenie… Dla wszystkich, którzy chc ... » więcej 2019-01-30, godz. 08:00, Kultura i rozrywka W Radiu Opole szykuje się jazzowa i literacka uczta. Kazimierz Knapik będzie gościem Studia M im. SBB Tworzy muzykę w dużej części ilustracyjną, nawiązującą do literatury, malarstwa, jazzującą i filmową. Kazimierz Knapik będzie gościem Studia M im. SBB Radia Opole. Już w najbliższą niedzielę (03.02) podczas wieczoru autorskiego będziemy m ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »