Radio Opole » Reklama » Studio M
2018-11-22, 07:30 Autor: Katarzyna Zawadzka

Saksofon i kontrabas jazzowo na niepodległościową nutę! [ZDJĘCIA, FILM]

Jacek Mielcarek i Jakub Mielcarek, koncert „Wokół Niepodległości” w Studiu M im. SBB [fot. Wanda Kownacka]
Jazzowego koncertu "Wokół Niepodległości" wysłuchała publiczność w Studiu M im. SBB Radia Opole. Wystąpili saksofonista, kompozytor i wokalista Jacek Mielcarek oraz jego syn - kontrabasista Jakub Mielcarek.
Usłyszeliśmy jazzowe interpretacje takich utworów jak: "O mój Rozmarynie", "Rozkwitały Pąki Białych Róż", "Wojenko, wojenko..." czy "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę". Ideą było upamiętnienie legionistów, powstańców śląski oraz zesłańców na Sybir.

Jacek Mielcarek opowiedział nam, jak wyglądały przygotowania do koncertu. - Usiedliśmy któregoś dnia przed tym koncertem i zaczęliśmy próbować. Wtedy okazało się, że całkiem zgrabnie stare tematy sprzed stu lat wypadają. Chociaż były też dla nas wyzwaniem i musieliśmy dokonać autorskiej adaptacji. Z efektu byliśmy bardzo zadowoleni - tłumaczy.

Retransmisja jazzowego koncertu pt. "Wokół Niepodległości" w jednej z najbliższych audycji "Jazzofonia", którą prowadzą Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Jacek Mielcarek

Zobacz także

2019-01-10, godz. 23:19, Kultura i rozrywka Sławek Kusz wystapił w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Artysta wraz zespołem promował swoją debiutancką płytę zatytułowaną 'Nic nie umiera', która została nagrana właśnie w Studiu M pod czujnym uchem realizatora dźwięku - Andrzeja Czubińskiego. » więcej 2019-01-09, godz. 15:00, Kultura i rozrywka Sławek Kusz z zespołem w Studiu M im. SBB, czyli "Nic nie umiera" Sławek Kusz z zespołem zagra jutro (10.01) w Studiu M im. SBB Radia Opole. Usłyszymy autorskie piosenki z niedawno wydanej płyty 'Nic nie umiera'. Artysta mieszka w Opolu. Jest muzykiem, pedagogiem, animatorem kultury. Jako dziennikarz zw ... » więcej 2019-01-08, godz. 14:05, Patronaty - polecamy Planowany na czwartek koncert został przełożony. Kosmiczne dźwięki Erith zabrzmią w Studiu M już wkrótce Komponuje, śpiewa, a znakiem rozpoznawczym jej występów jest charakterystyczny taniec i towarzysząca mu gra świateł. Erith, bo tak się nazywa, nie gra zwykłych koncertów. Jej występy przypominają performance, podczas których wciąga public ... » więcej 2018-12-27, godz. 13:13, Patronaty - polecamy Wybierz się w podróż z piosenkami Sławka Kusza i jego zespołu – koncert w Studiu M już 10 stycznia! Docenia dobre teksty, lubi piosenki, w których coś nie jest powiedziane wprost, hołubi od lat piosenkę literacką - Sławek Kusz, który ze swoim zespołem właśnie wydał debiutancką płytę - 10 stycznia wystąpi w Studiu M im. SBB. Początek kon ... » więcej 2018-12-22, godz. 07:00, Kultura i rozrywka Jazz na wysokim poziomie zabrzmiał w Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA] Członek legendarnej grupy SBB, której imię nosi legendarne studio M - Apostolis Anthimos wystąpił właśnie w naszym studiu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »