Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Autorzy pasm programowych
2015-10-11, 20:34 Autor: Admin

Autorzy pasm programowych

2016-11-10, 12:33

Mariusz Chałupnik

Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Opolanin z krwi i kości. Wychował się w centrum miasta. Dorastał na osiedlu ZMW (obecnie Armii Krajowej), do którego nadal ma duży sentyment. Studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Politologia – jeszcze w starym budynku przy ul. Plebiscytowej. Z opolskimi mediami związany od 2004 roku. Współpracował z działem sportowym Nowej Trybuny Opolskiej. Przez ostatnie osiem lat pracował w TVP3 Opole. Z Radiem Opole miał już w przeszłości mały „romans” – współtworzył i prowadził autorski program „Kuźnia”, który promował młode opolskie zespoły.

Mariusz Chałupnik prowadzi audycję "Cały nasz sport".

mariusz.chalupnik@radio.opole.pl
2015-10-13, 17:47

Adrian Chimiak

Adrian Chimiak [fot. Paweł Stauffer]
Adrian Chimiak [fot. Paweł Stauffer]
W swej skromności mówi o sobie, że jest jak kelner, który podaje dźwięk na tacy i dba, by nie było w nim włosa. Nazywany człowiekiem orkiestrą nie tylko dlatego, że pracuje w dźwiękach, ale i z powodu swoich dodatkowych pasji i umiejętności, z których najciekawsze to reportaż artystyczny i słuchowiska. Reportaż jest dla niego wspólnym ze słuchaczem odkrywaniem tajemnicy.

Jego audycje były emitowane w programach ogólnopolskich (PR1, PR3) oraz w większości publicznych rozgłośni regionalnych. Prace brały udział w wielu prezentacjach (festiwale) i konkursach krajowych (słuchowiska w: „Dwa Teatry") i zdobyły do tej pory 13 nagród (reportaże). W roku polskiej prezydencji w UE (2011), reportaż „Albania Europy" wygrał krajowe eliminacje i dostał się do finału European Parliament Prize For Journalism. Dokument „Lech, Czech i... Rus – Czechosłowacja '68" zajął I miejsce w polsko-czeskim konkursie „Local Press Award" (grudzień 2012), otrzymał Grand Press 2012 w kategorii reportaż radiowy (grudzień 2012), został również wybrany do International Feature Conference w Bergen (maj 2013), podczas której prezentowane były reportaże z całego świata. Nominacja do nagrody Grand Press 2013. Zdobył nagrodę Grand Prix Wspólna Europa (wrzesień 2015).

Adrian Chimiak prowadzi audycję "Radio Opole do świtu".

adrian.chimiak@radio.opole.pl
2015-10-11, 23:03

Krzysztof Dobrowolski

Krzysztof Dobrowolski [fot. Paweł Stauffer]
Krzysztof Dobrowolski [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Człowiek, który wejdzie wszędzie, podejdzie z mikrofonem do każdego i nigdy nie da się zbić z tropu. Zada pytanie każdemu i na każdy temat. Szczyci się tym, że nigdy nie dał się nikomu zagadać. W radiu pracuje „od zawsze” i nie wyobraża sobie, że mógłby pracować gdzie indziej. Komfort jego sytuacji polega na tym, że nie wyobrażają sobie też tego słuchacze.

Krzysztof Dobrowolski prowadzi audycję "Magazyn szalonych pomysłów", pasma "Terapeuci", "Przy rodzinnym stole", "Szlachetne zdrowie" i cykl "Szperacze". Ponadto przygotowuje cykl tematyczny "Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie".

krzysztof.dobrowolski@radio.opole.pl
2017-02-22, 15:12

Grzegorz Frankowski

Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Na co dzień pracuje w Miejskim Klubie Zapaśniczym Unia Racibórz, jednak to nie zapasy są jego największą pasją. Lubi każdy sport, ale najbardziej piłkę nożną. Jak sam o sobie mówi: rocznikowo jestem starszym juniorem, dlatego wciąż czynnie udzielam się piłkarsko w niższych klasach rozgrywkowych. Główne zainteresowania to żona, syn i córka.

Grzegorz Frankowski przygotowuje newsy sportowe oraz relacjonuje mecze w audycji „Cały Nasz Sport”.

frankowski.biuro@tlen.pl
2015-10-13, 18:58

Piotr Furtas

Piotr Furtas [fot. Paweł Stauffer]
Piotr Furtas [fot. Paweł Stauffer]
Gdybym nie był radiowcem, to pewnie zostałbym pastorem, bo lubię słuchać gospel. Ponieważ jestem muzykiem-aranżerem, moje życie to jedno wielkie studio radiowe lub muzyczne studio nagrań. Dlatego też bliskie mi jest wszystko, co związane z muzyką i sztuką. Uwielbiam rozmowy z artystami, twórcami i wykorzystuję to w swoich audycjach. Cenię profesjonalizm, obowiązkowość i punktualność w każdym działaniu. Podziwiam ludzi z pasją i odrobiną artystycznego szaleństwa. Lubię ciepłe kraje, ciepłą wodę, dobrą polską kuchnię i jazdę na nartach.

Piotr Furtas prowadzi audycje: "Opolski Koncert Życzeń", cykl "Zwykły życiorys" oraz program "Festiwalowe Radio Opole" (DAB+).

piotr.furtas@radio.opole.pl
2019-01-23, 17:43

Sylwia Gawłowska

Sylwia Gawłowska [fot. Marek Bohdan]
Sylwia Gawłowska [fot. Marek Bohdan]
Pochodzi ze świętokrzyskiego - ziemi, którą kocha. Z piosenką za pan brat od dzieciństwa... śpiewające harcerstwo, szkoła muzyczna w Opatowie, studia polonistyczne w Kielcach, współpraca z teatrem Scena Autorska Studio w roli autorki piosenek i wokalistki, festiwalowe podróże... Od 2011 roku zajmuje się popularyzacją kultury i polskiej piosenki. Pisze piosenki i... pisze o piosenkach. W 2016 roku przeniosła swoje życie do Opola. 9 października 2018 roku obroniła rozprawę doktorską "W kręgu polskiej piosenki autorskiej - twórczość Grzegorza Ciechowskiego", uzyskując tytuł doktora nauk humanistycznych. Uwielbia być w drodze, rozmowy filozoficznej i poetyckiej natury, inteligentne poczucie humoru i szczerość.

Sylwia Gawłowska prowadzi audycję "Piosenki z legendą" (DAB+).
2015-10-13, 18:56

Beata Granatowska

Beata Granatowska [fot. Paweł Stauffer]
Beata Granatowska [fot. Paweł Stauffer]
Jak twierdzi, lubi być dobrze poinformowana, co jest cechą u radiowca wskazaną. Lecz aby to poinformowanie było treściwe, najpierw musi się coś zadziać. I to „dzianie się” też bardzo lubi. Ma bzika językowego, więc z uporem maniaka stara się pielęgnować piękno i bogactwo języka – tak swojego, jak i słuchaczy, robiąc dla nich audycje o polszczyźnie. W pytaniach bezkompromisowa, w sądach surowa, acz sprawiedliwa.

Beata Granatowska prowadzi audycję "Rewiry Kultury" oraz w każdy piątek "Debatę o kulturze" i przygotowuje cykle "Czytasie" i "Worek z cytatami".

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które współprowadziła Beata Granatowska:
"Popołudniowy reflektor"
"Bo przed wojną"
"Drzewiej powiadano"
"Na końcu języka"


beata.granatowska@radio.opole.pl
2019-01-23, 17:21

Tomasz Greniuch

Tomasz Greniuch [fot. Marek Bohdan]
Tomasz Greniuch [fot. Marek Bohdan]
Historyk. Od zawsze tropił wilcze ślady odciśnięte przez żołnierzy legendarnego kapitana "Bartka" w Beskidach. To przyniosło mu kilka publikacji i tytuł doktora nauk humanistycznych. Przynajmniej raz do roku musi zawędrować na Baranią Górę.
Zawodowo "poszukiwacz" w Instytucie Pamięci Narodowej. Praca zawodowa to dla niego połączenie życiowej pasji z misją. W gruncie rzeczy robi to, czym zajmuje się w życiu prywatnym - tropi wilcze ślady, czyli cytując Zbigniewa Herberta (ulubionego poetę) próbuje policzyć i zawołać po imieniu tych, których komunistyczni oprawcy mordowali w mroku nocy, wrzucali do tajemnych dołów, zacierali ślady i pamięć.

Tomasz Greniuch w każdy poniedziałek prowadzi audycję "Wszystko o literaturze" (DAB+).
2017-01-03, 12:18

Anita Janczak

Anita Janczak [fot. Paweł Stauffer]
Anita Janczak [fot. Paweł Stauffer]
Realizatorka dźwięku. Absolwentka kierunku Akustyka i realizacja dźwięku na uczelni AJD w Częstochowie. Entuzjastka śpiewu, gitary oraz muzyki rockowej. Pasją do radia zaraziła się w nastoletnim wieku po wysłuchaniu jednej z bluesowych audycji – wtedy jeszcze nie wiedziała, że pochłonie jej to całe serce. Poza realizacją dźwięku w 2 programie Radia Opole prowadzi również audycję rockową oraz muzyczne wywiady w Radiu Ziemi Wieluńskiej.

Anita Janczak prowadzi audycje: "Scena i sława" (FM) i "Infoporanek" (DAB+).

anita.janczak@radio.opole.pl
2016-03-30, 10:01

Roman Juranek

Roman Juranek [fot. Paweł Stauffer]
Roman Juranek [fot. Paweł Stauffer]
Edytor. Z wykształcenia politolog, z zamiłowania "filozof". Cudzysłów przy tym słowie – jak mówi – jest konieczny i nieprzypadkowy. Ma wspaniałą żonę i dwójkę cudownych dzieci. W radiu za najważniejsze uważa bieżące informacje i tym właśnie się zajmuje. Odskocznią od stresującej roli edytora wiadomości jest program "Forum wiary". Jest to ekumeniczna dyskusja przedstawicieli Kościołów: katolickiego, ewangelicko-augsburskiego i prawosławnego, podczas której poruszane są tematy dotyczące wiary i życia wspólnot religijnych.

roman.juranek@radio.opole.pl
2019-01-22, 11:29

Bogusław Kalisz

Bogusław Kalisz [fot. Paweł Stauffer]
Bogusław Kalisz [fot. Paweł Stauffer]
Wydawca. Podkreśla zawsze, żeby nie mylić go z posłem Ryszardem Kaliszem – wujkiem. Z mediami związany od 1993 roku – pracował w ogólnopolskich i regionalnych stacjach radiowych. W Radiu Opole od maja 2009 roku. "Pracuję w radiu, bo to po prostu lubię" – tłumaczy. Hobby: działka we własnym wydaniu i siatkówka przed TV.

Bogusław Kalisz prowadzi magazyn "Reporterskie tu i teraz".

boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
2016-11-10, 09:49

Sławomir Kieler

Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Dla znajomych (i nie tylko) po prostu Kiler. Kiedyś związany z radiem RMF, później RMF MAXXX... W międzyczasie było też kilka innych pomysłów na życie, ale ostatecznie okazało się, że praca w radio jest jak chodzenie po bagnach... wciąga ;) Do Opola przyjechał na studia i (choć od tego czasu minęło już kilkanaście lat) wcale nie zamierza stąd wyjeżdżać. W wolnym czasie czyta książki, choć nie pogardzi też dobrym filmem. Póki co zaliczył kilka skoków na bungee, ale zapewnia, że to nie koniec, ponieważ adrenalina bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie. Notorycznie uśmiechnięty, bo uważa, że nawet jak nie ma powodów do radości, to nie ma sensu "dołować" siebie (i innych przy okazji) kwaśną miną.

Sławomir Kieler prowadzi cykl "Akademickie Opole" (FM) i audycję "Akademickie Opolskie" (DAB+).

slawomir.kieler@radio.opole.pl
2018-11-06, 15:04

Daniel Klimczak

Daniel Klimczak [fot. Marek Bohdan]
Daniel Klimczak [fot. Marek Bohdan]
W radiu chciał pracować, odkąd zaczął mówić. Swoje pierwsze 'audycje' przygotowywał w wieku 5 lat, nagrywając z radia piosenki na kasetę magnetofonową i opatrując je własnym komentarzem. Przygodę z mediami rozpoczął w gazetce szkolnej. Potem przez kilka lat prowadził w swoim mieście portal lokalny i wydawał gazetę. W pewnym momencie wziął 'rozwód' z mediami, jednak po kilkunastu miesiącach, dosięgło go przeznaczenie i trafił do lokalnego radia, gdzie prowadził poranny program, a także autorską audycję muzyczną. W lipcu 2018 roku dołączył do redakcji Radia Opole, gdzie można go usłyszeć w niektóre sobotnie poranki, a także spotkać z mikrofonem na ulicach powiatu nyskiego, Niemodlina czy Grodkowa.

Miłośnik podróży - zwłaszcza po Polsce, fotografii, a także pociągów. Marzy o przejażdżce koleją transsyberyjską. W pracy jako wzór stawia sobie twórczość Kuby Strzyczkowskiego.

Daniel Klimczak przygotowuje newsy sportowe oraz relacjonuje mecze w audycji „Cały Nasz Sport”. W co drugą sobotę prowadzi także program "Mamy weekend".

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadził Daniel Klimczak:
"Dzień w Opolu, dzień w regionie"

daniel.klimczak@radio.opole.pl
2016-11-10, 12:21

Dorota Kłonowska

Dorota Kłonowska [fot. Paweł Stauffer]
Dorota Kłonowska [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarka z krwi i kości, która zawsze czeka na słuchaczy pod telefonem, więc podaje go i tu: 606 774 101. Największa satysfakcja? Kiedy uda się komuś pomóc. Niezależnie od tego, czy jest to trudna życiowa sprawa czy zaginiony pies, za którym płaczą dzieci. Zachorowała na radio 20 lat temu. Jest to choroba przewlekła i nieuleczalna. Najlepszą terapią na nią jest praca w ogrodzie. Dobra książka też pomaga. Ale na krótko.

Dorota Kłonowska prowadzi cykl "Wartość dodana".

Posłuchaj archiwalnych cykli z 2018 roku, które prowadziła Dorota Kłonowska:
"Knedle z bigosem"
"Pogranicze"
"Dwa plus trzy"

dorota.klonowska@radio.opole.pl
2015-10-13, 16:45

Wiesław Kolbusz

Wiesław Kolbusz [fot. Paweł Stauffer]
Wiesław Kolbusz [fot. Paweł Stauffer]
Urodził się w Opolu, ale jakiś czas temu wybrał wiejskie powietrze i święty spokój. Z wykształcenia inżynier – mechanik budowy samochodów. Pasja – amerykańska motoryzacja. Do dziś zastanawia się, co mu lepiej wychodzi: obcowanie z radiowym sitkiem czy wymiana koła. Stworzenie typowo radiowe – nie lubi fotografowania i wywiadów przed kamerą.

Wiesław Kolbusz prowadzi audycje "Ona i On".

wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl
2016-07-15, 14:49

Paweł Konieczny

Paweł Konieczny [fot. Paweł Stauffer]
Paweł Konieczny [fot. Paweł Stauffer]
Pierwszy raz dyktafon trzymał w ręku już na początku swojej nauki w szkole podstawowej - wtedy tworzył gazetkę szkolną. Gdy trafił do ogólniaka, rozpoczął przygodę z radiem i ten związek trwa do dziś.

Oprócz miłości do radia, darzy uczuciem także piosenkę poetycką. Prowadził największe festiwale piosenki turystycznej w Polsce, na które też często zapraszany jest w roli jurora.

Wśród znajomych uważany za człowieka z betonu. W tym wypadku jednak beton to niezwykle specyficzny żart. Aby się o tym przekonać, zachęcamy do wczesnego wstawania w niedziele na program "Mamy weekend" a także w tygodniu, kiedy prowadzi audycje "Infoporanek" (DAB+). Ponadto Paweł Konieczny relacjonuje wydarzenia sportowe w audycji "Cały Nasz Sport", a także jest autorem cyklu "Most - polsko-czeska współpraca redakcji".

pawel.konieczny@radio.opole.pl
2019-01-23, 18:00

Sławomir Kuźnicki

Sławomir Kuźnicki [fot. Marek Bohdan]
Sławomir Kuźnicki [fot. Marek Bohdan]
Nie jest zawodowym radiowcem – audycja Akademia Rocka w Radiu Opole 2 Kultura to jego pierwsza poważna przygoda z tym medium. Choć nie pierwsza z muzyką rockową, której namiętnie słucha właściwie od zawsze, a od wielu lat również o niej pisze: zarówno jako krytyk muzyczny, jak i naukowiec zajmujący się różnymi kontekstami kultury rocka.

Jest poetą, badaczem literatury, tłumaczem i wykładowcą akademickim. Opublikował cztery tomiki wierszy i książkę krytyczną Margaret Atwood’s Dystopian Fiction: The Fire Is Being Eaten. Jako pracownik naukowy Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego zajmuje się – poza literackimi kontekstami rocka, czyli rock studies – dystopiami, science fiction, feminizmami i gender studies.

Mieszka w Opolu, a oprócz nałogowego słuchania dobrej muzyki i czytania dobrej literatury, równie maniakalnie jeździ na rowerze.

Sławomir Kuźnicki prowadzi audycję "Akademia rocka" (DAB+).
2015-10-11, 21:32

Mariusz Majeran

Mariusz Majeran [fot. Paweł Stauffer]
Mariusz Majeran [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Reporter, podróżnik, fan muzyki. Obsługiwał przeróżne festiwale muzyczne: Sopot Festival, Coke Live Music Festival w Krakowie, Open’er Music Festival w Gdyni, Life Festival w Oświęcimiu i Konkurs Piosenki Eurowizja 2015 w Wiedniu. Nie ma dużego wydarzenia muzycznego, na którym by go nie było. Na krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu jest już od 19 lat. Radio to jego pasja, ale również pisze do gazet i lubi fotografować. Jak mówi, nie ma dla niego niewykonalnego zadania dziennikarskiego.

Mariusz Majeran prowadzi audycje: "Regionale Kulturalia", "Debata o kulturze" (DAB+) i "Festiwalowe Radio Opole.

mariusz.majeran@radio.opole.pl
2016-08-09, 18:07

Justyna Marcińska

Justyna Marcińska [fot. Paweł Stauffer]
Justyna Marcińska [fot. Paweł Stauffer]
Absolwentka Wydziału Politologii na Uniwersytecie Śląskim. Z mediami związana od 2006 r. Pierwsze kroki jako dziennikarz stawiała przed kamerą TVN24. Na żywo relacjonowała bieżące wydarzenia z kraju i z zagranicy. Uczyła się również od najlepszych dziennikarzy z agencji Reuters w Londynie. W TVP3 Opole prowadziła programy publicystyczne, była również wydawcą Kuriera Opolskiego i koordynatorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Pracę w Radiu Opole rozpoczęła w 2012 r. jako edytor wiadomości i prowadząca weekendowe pasmo poranne. W Opolu chciała zatrzymać się na chwilę, jednak została dla drugiej połówki. Praca jest jej pasją, ale przede wszystkim ceni sobie czas spędzany tylko z rodziną. Z miasta uciekła na wieś, gdzie najlepiej czuje się w roli mamy, ogrodnika i pani domu.

Justyna Marcińska budzi słuchaczy od poniedziałku do piątku poranną audycją "Na dzień dobry" i przygotowuje niedzielny cykl "Mała kultura".

Posłuchaj archiwalnego cyklu z 2018 roku, który współprowadziła Justyna Marcińska:
"Entliczek, pentliczek... co powie Piechniczek"

justyna.marcinska@radio.opole.pl
2017-01-31, 14:45

Jacek Mielcarek

Jacek Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Jacek Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Saksofonista, klarnecista, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Wydał trzy płyty autorskie. Współpracował m.in. z Natalią Kukulską, Markiem Walarowskim, Indią Czajkowską, Adamem Strugiem, Kapelą Brodów, Karo Glazer, Krzysztofem Ścierańskim, Phillipem Brackenem. Jest współtwórcą projektów Nisza i Śliczne Goździki. Występował w USA, Kanadzie, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Irlandii, Ukrainie, Rumunii.

Od 1993 roku prowadzi w radiu audycje jazzowe. Od 2007 także związane z muzyką ludową. Jacek Mielcarek prowadzi audycje: "Jazzofonia", "Muzyka źródeł" a także współprowadzi audycję "Słuchać i słyszeć".
2015-10-11, 22:58

Marzena Mielcarek

Marzena Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Marzena Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Redaktor. Z pełnym przekonaniem prezentuję to, czym inni się w radiu nie zajmują. Interesuje mnie szeroko pojmowany jazz z uwzględnieniem jego najtrudniejszych form oraz muzyka etniczna. Zajmowałam się w radiu muzyką klasyczną. W radiowych archiwach znajduje się ponad 200 moich autorskich audycji z cyklu "Sekrety Wielkich Muzyków" i "Słuchać i Słyszeć". Mam bardzo bogatą domową kolekcję płyt (ok. 3000 egz.) z muzyką ambitną, trudno dostępną i niekomercyjną. W Radiu Opole prowadzę również Koncert Życzeń, na którego cześć ułożyłam nawet rymowankę: „To urok każdej niedzieli – nikt ściszyć radia się wówczas nie ośmieli”.

Marzena Mielcarek prowadzi audycje "Muzyka źródeł", "Opolski Koncert Życzeń", "Słuchać i słyszeć" oraz "Raz na ludowo" (DAB+).

marzena.mielcarek@radio.opole.pl
2015-10-11, 23:02

Halina Nabrdalik

Halina Nabrdalik [fot. Paweł Stauffer]
Halina Nabrdalik [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarka. Apostołka dobrego przykładu. Od lat śledzi z mikrofonem przemiany cywilizacyjne w małych środowiskach lokalnych – głównie wiejskich. Jej naturalnym środowiskiem reporterskim są wiejskie organizacje tworzone siłą oddolnej pasji. Z upodobaniem pokazuje ich dokonania. Twierdzi, że to, co w Polsce najciekawsze, dzieje się nie w stolicy lub wielkich miastach, ale w gminach i sołectwach. Promuje lokalnych liderów, popularyzuje ciekawe przedsięwzięcia społeczno-kulturalne, twórców, zespoły amatorskie. Zachwyca się nieustannie dziedzictwem naszego wielokulturowego regionu.

Halina Nabrdalik prowadzi audycję "Mój opolski dom" oraz cykle "Polonijne Radio Opole" i "Spod Znaku Rodła".

halina.nabrdalik@radio.opole.pl
2017-02-15, 11:33

Rafał Nosal

Rafał Nosal [fot. Paweł Stauffer]
Rafał Nosal [fot. Paweł Stauffer]
Facet o dość renesansowym podejściu do zainteresowań. Jego pasją jest muzyka, której oddaje się zawodowo już od dzieciństwa. Jest wokalistą, gitarzystą, kompozytorem, aranżerem m.in. w takich projektach jak "Grupa Bohema" oraz duet "Czarny Nosal". Jest zawodowym fotografem. Nie potrafi mówić mało, więc trafił do radia… :) I „niech tak zostanie”.

Rafał Nosal prowadzi audycje „Scena i sława” (FM), "Scena i sława live" i "Regionalne Kulturalia" (DAB+) oraz przygotowuje cykle tematyczne "Powiedz: Die Musik, zene, hudba..., czyli muzyka po sąsiedzku" .

rafal.nosal@radio.opole.pl
2019-01-22, 13:17

Wiktoria Palarczyk

Wiktoria Palarczyk [fot. Marek Bohdan]
Wiktoria Palarczyk [fot. Marek Bohdan]
Głuchołazianka, a od niedawna mieszkanka Opola. Studentka pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim. Reporterka w stolicy regionu. Prywatnie to bezkonkurencyjna gaduła, miłośniczka psów i szczęśliwa posiadaczka czarnego kota. Czas wolny najchętniej spędza w kuchni piekąc ciasta lub nad wodą z książką w ręce.

Wiktoria Palarczyk prowadzi audycję "Effatha".

wiktoria.palarczyk@radio.opole.pl
2016-11-10, 13:21

Jan Poniatyszyn

Jan Poniatyszyn [fot. Paweł Stauffer]
Jan Poniatyszyn [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Od kilkunastu lat reporter newsroomu w Prudniku. W drugim pokoleniu Kresowiak. Pasjonat historii Polski oraz dziejów Europy Wschodniej. Zainteresowania te szczególnie obejmują Ukrainę oraz obecność Polski na jej dzisiejszych terenach. Kibic koszykarzy Pogoni Prudnik oraz klubów piłkarskich, które założyli Kresowiacy m.in. ze Lwowa.

Jan Poniatyszyn prowadzi audycję "Samorządowa Loża Radiowa".

jan.poniatyszyn@radio.opole.pl
2015-10-13, 16:48

Ireneusz Prochera

Ireneusz Prochera [fot. Paweł Stauffer]
Ireneusz Prochera [fot. Paweł Stauffer]
Urodził się i dorastał w województwie opolskim. Dziś, po wielu latach, znowu mieszka kilka kilometrów od miejsca urodzenia – bogatszy jednak o doświadczenia zebrane w wielu zakątkach Polski i świata.

Swoją dziennikarską karierę zaczynał w czasach studenckich od wrocławskiego oddziału RMF FM, w którym przepracował kilka lat, mając m.in. okazję poczuć smak pracy korespondenta zagranicznego w Belgradzie i Prisztinie. Następnie, przez kilka kolejnych lat, pracował jako dziennikarz w warszawskim oddziale brytyjskiego nadawcy narodowego, czyli BBC. Kolejnym etapem była praca w centrali Serwisu Światowego BBC w Londynie. Po powrocie do kraju został zatrudniony w Radiu Opole, gdzie pracuje do dziś. W międzyczasie współpracował z gazetami lokalnymi i telewizją.

Ceni słowo pisane i mówione, dlatego pewnie niewiele brakowało, by został polonistą. Jego pasją jest muzyka polska spoza głównego nurtu show-biznesu. Żonaty. Dwie córki.

Ireneusz Prochera prowadzi audycje "Rewiry Kultury" (FM) i "Wszystko o literaturze" (DAB+) oraz przygotowuje cykle "Czytasie" i "Worek z cytatami".

Posłuchaj archiwalnych audycji i cykli z 2018 roku, które współprowadził Ireneusz Prochera:
"Popołudniowy reflektor"
"Bo przed wojną"
"Drzewiej powiadano"
"Na końcu języka"
"Operacja Dunaj albo Lech kontra Czech"

ireneusz.prochera@radio.opole.pl
2016-02-15, 14:49

Cezary Puzyna

Cezary Puzyna [fot. Paweł Stauffer]
Cezary Puzyna [fot. Paweł Stauffer]
Wydawca, reporter, również prowadzący programy. W radiu od wielu lat (Radio O'le i RMF), w Radiu Opole już prawie 10 lat. Zawodowo była też lokalna prywatna telewizja oraz Gazeta Opolska. Gdy nie jestem w radiu można mnie znaleźć głównie na korcie tenisowym, na siatkarskim parkiecie, na basenie, a w zimie na narciarskich stokach.

Cezary Puzyna prowadzi magazyn "Reporterskie tu i teraz".

cezary.puzyna@radio.opole.pl
2016-10-18, 12:47

Aneta Skomorowska-Kobza

Aneta Skomorowska-Kobza [Wanda Kownacka]
Aneta Skomorowska-Kobza [Wanda Kownacka]
Reporterka. Przez kolegów zwana Antenką. Podpora newsroomu. Zbiera najświeższe informacje z Opola. Przygodę z mediami zaczęła od studenckich praktyk w Radiu Opole. Większość dnia spędza w redakcji, a jeśli już ma chwilę wolnego, bezskutecznie próbuje pielęgnować storczyki. Niestety do tej pory żaden storczyk nie przeżył tych zabiegów.

Aneta Skomorowska-Kobza prowadzi poranne rozmowy "W cztery oczy", "Poglądy i osądy", "Lożę Radiową" oraz "Przy świątecznym stole Radia Opole". Prowadzi również cykle tematyczne "Nie trać głosu" i "Kadencja" (w okresie wyborczym).

aneta.skomorowska@radio.opole.pl
2019-01-31, 08:26

Ewa Skrabacz

Ewa Skrabacz [fot. Paweł Stauffer]
Ewa Skrabacz [fot. Paweł Stauffer]
Tarnowianka zaaklimatyzowana w Opolu. Redoktor, czyli hybryda radiowo-uniwersytecka (politolog z UO). Potrafi dać coś z siebie - nawet w sensie dosłownym (Zasłużony Honorowy Dawca Krwi). Będąc amatorką biegów długodystansowych, marzy o setce (tu: 100 km).

"W końcu - jak napisał Sándor Márai ("Żar") - człowiek zawsze odpowiada własnym życiem na co ważniejsze pytania". A ona bardzo chce odpowiedzieć dobrze.

Ewa Skrabacz prowadzi audycję Loża Radiowa i poranne rozmowy "W cztery oczy" w weekend.

ewa.skrabacz@radio.opole.pl
2015-10-13, 18:57

Marian Staszyński

Marian Staszyński [fot. Paweł Stauffer]
Marian Staszyński [fot. Paweł Stauffer]
Jako radiowiec przyszedłem na świat w Studenckim Studiu Radiowym "Egida" Uniwersytetu Śląskiego i najstarsi górale, którzy to pamiętali, już nie żyją. W Radiu Opole pełniłem funkcje od szeregowca do zastępcy generała. W archiwum rozgłośni mam już ponad 300 audycji, większość to reportaże. Ponad 60 z nich ukazało się na antenie ogólnopolskiej w Programie Pierwszym i Trzecim Polskiego Radia. Jako zodiakalna Waga dążę do harmonii i lubię, gdy wszystko dobrze gra, zwłaszcza radio. Największa wada: mówię to, co myślę i później tego nie żałuję.

Marian Staszyński prowadzi audycję "Studio Reportażu".

marian.staszynski@radio.opole.pl
2016-11-09, 12:59

Agnieszka Stefaniak

Agnieszka Stefaniak [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Stefaniak [fot. Paweł Stauffer]
Rower, rolki, a teraz także radio - trzy zajęcia wypełniające życie. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Opolskim. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa, a na deser też bankowość i gospodarkę. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w radiu, potem przez kilkanaście lat była telewizja.... A dziś Radio Opole. Po godzinach mama dwóch najlepszych córek na świecie. Po rowerze i rolkach, dobry film to podstawa. A dewiza: wiedzieć znaczy być. A ona chce wiedzieć.

Agnieszka Stefaniak prowadzi magazyn "Reporterskie tu i teraz".

agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl
603 102 439
2019-01-23, 17:24

Witold Sułek

Witold Sułek [fot. Marek Bohdan]
Witold Sułek [fot. Marek Bohdan]
Gdyby ująć jednym słowem wszystkie zajęcia, profesje i zainteresowania, najbardziej adekwatnym byłoby "człowiek kultury", co znajduje odzwierciedlenie w prowadzonych audycjach w Radiu Opole i Radiu Opole 2 Kultura. Wypada więc bardziej szczegółowo sylwetkę Witolda Sułka przybliżyć, a więc, w kolejności przypadkowej, bo wszystko co wymienione zostanie jest równie ważne, a często łączy się i przeplata: poeta, księgarz, krytyk literacki, animator od lat prowadzący szereg spotkań literackich, filozoficznych, wielki fan i kolekcjoner płyt, szczególnie winylowych oraz wszystkiego co dotyczy historii muzyki. Wszystko to sprawia, że praca w Radiu Opole jest nie tylko spełnianiem marzeń, ale i możliwością dzielenia się wiedzą i swoimi pasjami ze słuchaczami, a cóż bardziej satysfakcjonującego niż móc dzielić się z innymi tym co się lubi, a nawet kocha?

Witold Sułek prowadzi audycje "Białe kruki z czarnych winyli" (FM), "Wszystko o literaturze" i "Debata o kulturze" (DAB+).
2019-01-24, 16:35

Roman Szczepanek

Roman Szczepanek [fot. Marek Bohdan]
Roman Szczepanek [fot. Marek Bohdan]
Piosenki odmienia przez wszystkie przypadki. Pisze je, nagrywa i odtwarza. Lubi stare francuskie kino, w którym filmowi amanci palą papierosy i rozmawiają o kobietach. Nie posiada konta na Facebook'u i Instagramie. Od telewizji woli radio, a od mp3 winyle albo kompakty. Twórca i dyrektor artystyczny Opole Songwriters Festival. Po czterdziestce planuje zostać reżyserem filmowym albo projektantem mody. W autorskiej audycji "Everyday Is Like Sunday" opowiada o ulubionych songwriterach i prezentuje fragmenty płyt, które uważa za udane. Ten osobliwy przegląd dobrych piosenek "od pościeli, po parkiet" to idealny wstęp do sobotniego wieczoru na mieście.

Roman Szczepanek prowadzi audycję "Everyday Is Like Sunday" (DAB+).
2019-01-24, 16:25

Patryk Szymański

Patryk Szymański [fot. Marek Bohdan]
Patryk Szymański [fot. Marek Bohdan]
Poszukiwacz szczęścia i radości w swoich celach i marzeniach. Za nim tysiące wielkich i małych wypraw, ale nie przeszkadza mu to traktować każdego dnia jak wyjątkowej podróży. Szukający znaczenia w codzienności. Miłośnik muzyki - tej gitarowej, wykonywanej przez niego, ale też jazzu płynącego z winyli. Kiedy nie zwiedza świata, czas poświęca astronomii. Sport pokrywa się z jego pasją do pokonywania górskich szlaków. Dużo pisze i czyta. Wszystko to pozwala mu odkryć znaczenie świata i roli jaką w nim odgrywa. Opowiadacz historii, wujek Franka, najprzystojniejszego chłopaka na całych Smugach. Jego wewnętrzne zwierzę to surykatka.

Patryk Szymański prowadzi audycję "Wszystko o literaturze".
2017-01-03, 12:29

Małgorzata Ślusarczyk

Małgorzata Ślusarczyk [fot. Paweł Stauffer]
Małgorzata Ślusarczyk [fot. Paweł Stauffer]
Skrzypaczka, pedagog, muzykolog... i przeciwniczka usilnego feminizowania nazw. Opolanka z urodzenia i przekonania. Zakochana w muzyce (najbardziej w tej "nie-tak-poważnej", jak się ją określa). Lubi sprawdzać, co gra w duszach innych ludzi. Druga miłość to słowo. A zwłaszcza... gra słów! Dlaczego wybrała Radio? Bo idealnie scala wszystkie te namiętności.

Małgorzata Ślusarczyk prowadzi na antenie głównej audycję "Klasyka wieczorową porą".

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadziła Małgorzata Ślusarczyk:
"Opolskie klasycznie"

malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl
2015-10-11, 22:49

Kacper Śnigórski

Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Ma dwie pasje: dziennikarstwo i sport, więc naturalne wydawało się rozpoczęcie współpracy z redakcją sportową w Radiu Opole. Uprawia wszelkie możliwe sporty, począwszy od ringo, na siatkówce kończąc.

Kacper Śnigórski prowadzi audycję "Na dzień dobry", a także przygotowuje cykl antykorupcyjny "Mądre ryby nie biorą".

Posłuchaj archiwalnego cyklu z 2018 roku, który współprowadził Kacper Śnigórski:
"Entliczek, pentliczek... co powie Piechniczek"

kacper.snigorski@radio.opole.pl
2015-10-13, 17:48

Marek Świercz

Marek Świercz [fot. Paweł Stauffer]
Marek Świercz [fot. Paweł Stauffer]
Koordynator Redakcji Publicystyki. Przez chwilę pan od polskiego, potem dziennikarz – głównie prasowy, ale z epizodami w Radiu Zet i telewizji publicznej. Ostatnio przede wszystkim w Radiu Opole, gdzie współtworzy "Lożę Radiową", "Niedzielną Lożę Radiową" oraz poranną rozmowę "W cztery oczy". Jako jeden z wydawców marzy o tym, by inne media zajmowały się jutro tym, o czym Radio Opole mówiło dziś. Prywatnie miłośnik Milesa Davisa i podobnych mu Wielkich Nieobecnych. Żywi również nieuleczalną słabość do The Rolling Stones i Keitha Richardsa, który od paru dekad dowodzi, że stary człowiek i może. Czego też życzy sobie oraz Szanownym Słuchaczom.

Marek Świercz prowadzi: poranne rozmowy "W cztery oczy", "Poglądy i osądy", "Lożę Radiową", "Niedzielną Lożę Radiową" oraz "Przy świątecznym stole".

marek.swiercz@radio.opole.pl
2019-01-23, 17:53

Mateusz Torzecki

Mateusz Torzecki [fot. Marek Bohdan]
Mateusz Torzecki [fot. Marek Bohdan]
Kulturoznawca. Od najmłodszych lat słucha muzyki i kolekcjonuje płyty. Interesują go zagadnienia związane z ewolucją muzyki popularnej, jej dystrybucją oraz społecznym odbiorem sfery dźwiękowej. Miłośnik Boba Dylana i Rolling Stonesów. Autor książki pt. „Okładki płyt. Rzecz o wizualnym uniwersum albumów muzycznych” oraz współtwórca katalogu wystawy „Polska Okładka Płytowa”.

Mateusz Torzecki prowadzi audycje: „Nowe Brzmienia”, „Koncertowa Liga Mistrzów” oraz „Debata o kulturze” (DAB+), gdzie wraz z Agnieszką Zientarską rekomenduje premiery: książkowe, filmowe i płytowe.
2015-10-11, 23:01

Barbara Tyslik

Barbara Tyslik [fot. Paweł Stauffer]
Barbara Tyslik [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarka. Reporterka, publicystka – była chyba wszędzie i rozmawiała z każdym. Mówi, że magia radia polega na pobudzaniu wyobraźni zarówno autora, jak i słuchacza. Jej zdaniem, to taki film, który każdy wyświetla sobie w swojej głowie pod wpływem dźwięku i słowa. Ceni sobie to, że może być zarówno reżyserem tego filmu, jak i jego operatorem, scenarzystą, montażystą i dystrybutorem. Słuchacze lubią te jej dźwiękowe „filmy”.

Barbara Tyslik przygotowuje magazyn turystyczny "Obieżyświat".

barbara.tyslik@radio.opole.pl
2015-10-13, 17:45

Agnieszka Wawer-Krajewska

Agnieszka Wawer-Krajewska [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Wawer-Krajewska [fot. Paweł Stauffer]
Dla mikrofonu zdradziła pióro, którym pisała dla "NTO". Jeszcze wcześniej zarabiała malowaniem kurczaków na wielkanocnych świecznikach i radosną twórczością z dziećmi na obozach. Miłość do dzieci pozostała i pomiędzy jednym a drugim "mamo!" próbuje przeczytać książkę albo zajrzeć do przewodnika w poszukiwaniu nowych celów podróży. Świetnie czuje się w górach – jak podkreśla – nie zapomni uczucia, jakie ogarnęło ją na najwyższym szczycie Wysokich Taurów i wiatru, który chciał ją porwać ze Szpiglasowego Wierchu w Tatrach.

Agnieszka Wawer-Krajewska prowadzi pasmo "Ona i On".

agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
2019-01-24, 16:20

Ewelina Wąs

Ewelina Wąs [fot. Marek Bohdan]
Ewelina Wąs [fot. Marek Bohdan]
Ewelina Wąs (znana jako Wąska). Pochodzi z Nowej Rudy na Dolnym Śląsku. Ze względu na charakter często nazywana "góralką (sudecką)". Na parkietach tanecznych spędziła prawie 20 lat i wytańczyła najwyższą krajową klasę w tańcu towarzyskim. Od najmłodszych lat widywana również z dwoma deskami na ośnieżonych stokach.

Do tego konferansjerka na różnych eventach (sportowych, firmowych, turniejów tańca itp.). 160 cm energii i pozytywnego nastawienia. Miłośniczka zwierząt, kosmetyków naturalnych i fantastyki.

Z wykształcenia dziennikarz sportowy. Swoją radiową karierę rozpoczęła na studiach, gdzie w ramach praktyk została wrocławską reporterką. Po roku prowadziła już swoje pasmo, a po trzech swój program. Przez rok związana również z telewizją.

Ewelina Wąs prowadzi audycję "Bilet na koncert"(DAB+).
2015-10-11, 22:53

Tomasz Zacharewicz

Tomasz Zacharewicz [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Zacharewicz [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Etnolog, który skończył jako dziennikarz. Na stałe współpracujący z Radiem Opole i TVP Wrocław. Ma słabość do drukowanego słowa. Gdyby mógł, obsypałby się książkami i nie wychodził (nie zapominając tylko o przerwie na posiłki).

Tomasz Zacharewicz prowadzi pasmo "Rewiry kultury", audycję "Śladami Kresowej Atlantydy" i przygotowuje cykle "Dobre pisanie" i "Dobre pisanie ekstra".

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadził Tomasz Zacharewicz:
"Na Kresy z Nicieją"

tomasz.zacharewicz@radio.opole.pl
2016-03-30, 13:58

Katarzyna Zawadzka

Katarzyna Zawadzka [fot. Paweł Stauffer]
Katarzyna Zawadzka [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarka. Mikrofon i dyktafon nosi zawsze w torebce. Twierdzi, że ciekawego rozmówcę można spotkać w najmniej oczekiwanym momencie. Z wykształcenia jest kulturoznawcą. Przygodę z Radiem Opole rozpoczęła od stażu. Z tego powodu z Wrocławia przeprowadziła się do Opola. Obecnie jest szczęśliwa, że nadal może spełniać swoje marzenia pracując w opolskiej rozgłośni. Cały czas chce doskonalić umiejętności radiowe. A nieśmiały uśmiech niech was nie zwiedzie, pod nim kryje się upór i determinacja! W wolnych chwilach lubi chodzić po górach albo zwiedzać równiny Opolszczyzny na rowerze. Uwielbia piosenkę autorską i taniec flamenco. Miłośniczka kotów, która posiadanie własnego zwierzaka na razie odkłada na później.

Katarzyna Zawadzka prowadzi audycje: "Ze zdrowiem Ci do twarzy", "Regionalne Kulturalia" i "Debata o kulturze" (DAB+). Prowadzi także cykl "Festiwalowe trele morele".

katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »