Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Autorzy pasm programowych
2015-10-11, 20:34 Autor: Admin

Autorzy pasm programowych

2017-01-24, 15:02

Krystyna Brożek

Krystyna Brożek [fot. Paweł Stauffer]
Krystyna Brożek [fot. Paweł Stauffer]
Aktorka i muzyk z zawodu, która świetnie odnajduje się także za radiowym mikrofonem. Z Radiem Opole współpracuje od niedawna prowadzi audycję "Leksykon piosenki polskiej" (DAB+), podczas której przedstawia sylwetki znanych polskich artystów i muzyczne klimaty lat 60-90. XX wieku. W wolnych chwilach lubi czytać norweskie kryminały oraz słuchać muzyki rockowej i bluesowej. Ponadto, często sama występuje na scenie. Uwielbia szybkie samochody i pozytywnie zwariowanych ludzi, bo jak sama o sobie mówi: ja także taka jestem.

BrozekKrystyna@wp.pl
2016-11-10, 12:33

Mariusz Chałupnik

Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Mariusz Chałupnik [fot. Paweł Stauffer]
Opolanin z krwi i kości. Wychował się w centrum miasta. Dorastał na osiedlu ZMW (obecnie Armii Krajowej), do którego nadal ma duży sentyment. Studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Politologia – jeszcze w starym budynku przy ul. Plebiscytowej. Z opolskimi mediami związany od 2004 roku. Współpracował z działem sportowym Nowej Trybuny Opolskiej. Przez ostatnie osiem lat pracował w TVP3 Opole. Z Radiem Opole miał już w przeszłości mały „romans” – współtworzył i prowadził autorski program „Kuźnia”, który promował młode opolskie zespoły.

Mariusz Chałupnik prowadzi audycje: "Radio Opole w powiecie głubczyckim" (DAB+) i "Radio Opole w powiecie kluczborskim" (DAB+), a także prowadzi cykl tematyczny "Cały nasz sport".

mariusz.chalupnik@radio.opole.pl
2015-10-13, 17:47

Adrian Chimiak

Adrian Chimiak [fot. Paweł Stauffer]
Adrian Chimiak [fot. Paweł Stauffer]
W swej skromności mówi o sobie, że jest jak kelner, który podaje dźwięk na tacy i dba, by nie było w nim włosa. Nazywany człowiekiem orkiestrą nie tylko dlatego, że pracuje w dźwiękach, ale i z powodu swoich dodatkowych pasji i umiejętności, z których najciekawsze to reportaż artystyczny i słuchowiska. Reportaż jest dla niego wspólnym ze słuchaczem odkrywaniem tajemnicy.

Jego audycje były emitowane w programach ogólnopolskich (PR1, PR3) oraz w większości publicznych rozgłośni regionalnych. Prace brały udział w wielu prezentacjach (festiwale) i konkursach krajowych (słuchowiska w: „Dwa Teatry") i zdobyły do tej pory 13 nagród (reportaże). W roku polskiej prezydencji w UE (2011), reportaż „Albania Europy" wygrał krajowe eliminacje i dostał się do finału European Parliament Prize For Journalism. Dokument „Lech, Czech i... Rus – Czechosłowacja '68" zajął I miejsce w polsko-czeskim konkursie „Local Press Award" (grudzień 2012), otrzymał Grand Press 2012 w kategorii reportaż radiowy (grudzień 2012), został również wybrany do International Feature Conference w Bergen (maj 2013), podczas której prezentowane były reportaże z całego świata. Nominacja do nagrody Grand Press 2013. Zdobył nagrodę Grand Prix Wspólna Europa (wrzesień 2015).

Adrian Chimiak przygotowuje pasmo nocne "Radio Opole do świtu" oraz prowadzi audycję "Reporterskie wędrówki" (DAB+).

Kontakt: adrian.chimiak@radio.opole.pl
2016-11-10, 12:05

Tomasz Cichoń

Tomasz Cichoń [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Cichoń [fot. Paweł Stauffer]
Wydawca wiadomości drogowych, reporter. Przed mikrofonem od matury, przed radiowym głośnikiem od dziecka. Zawsze miał słabość do wszystkiego co na "R". Teraz zostały radio i rajdy. Motto: w pracy najlepiej być specjalistą w swojej dziedzinie, ale umieć trzeba wszystko. Od mikrofonu może go oderwać tylko wyjazd na rajdowe Mistrzostwa Świata lub wyścig F1. Po pracy jeździ, czym się da i gra w piłkę z juniorem...

Tomasz Cichoń przygotowuje cykl "MotoRadio" na falach FM oraz prowadzi audycję "Sportowe moto(o)polskie" w technologii cyfrowej DAB+.

tomasz.cichon@radio.opole.pl
2015-10-11, 23:03

Krzysztof Dobrowolski

Krzysztof Dobrowolski [fot. Paweł Stauffer]
Krzysztof Dobrowolski [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Człowiek, który wejdzie wszędzie, podejdzie z mikrofonem do każdego i nigdy nie da się zbić z tropu. Zada pytanie każdemu i na każdy temat. Szczyci się tym, że nigdy nie dał się nikomu zagadać. W radiu pracuje „od zawsze” i nie wyobraża sobie, że mógłby pracować gdzie indziej. Komfort jego sytuacji polega na tym, że nie wyobrażają sobie też tego słuchacze.

Krzysztof Dobrowolski prowadzi audycję "Mam Biznes" (DAB+), "Tak to działa" oraz przygotowuje cykle tematyczne (FM): "Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie", "Ludzie z plusem" oraz prowadził cykl "65 lat minęło - historia Radia Opole".

krzysztof.dobrowolski@radio.opole.pl
2015-10-11, 22:54

Justyna Dziedzic

Justyna Dziedzic [fot. Paweł Stauffer]
Justyna Dziedzic [fot. Paweł Stauffer]
Doktor nauk humanistycznych. Mediami i kulturą zajmuje się zarówno naukowo, jak i zawodowo. Dziennikarka prowadzi programy o sztuce i kulturze. Najczęściej rozmawia o X muzie i literaturze, przeważnie wśród brzmień muzyki alternatywnej. Zawsze jest otwarta na rozmowę. Pod warunkiem, że jest szczera.

Justyna Dziedzic prowadzi audycję "Rewiry kultury" oraz przygotowuje cykle tematyczne "Młoda kultura", "Panel o kulturze". Jest też autorką cyklu "Okładka z legendą".

Z autorką można się skontaktować mailowo: justyna.dziedzic@radio.opole.pl.
2017-02-22, 15:12

Grzegorz Frankowski

Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Grzegorz Frankowski [fot. Paweł Stauffer]
Na co dzień pracuje w Miejskim Klubie Zapaśniczym Unia Racibórz, jednak to nie zapasy są jego największą pasją. Lubi każdy sport, ale najbardziej piłkę nożną. Jak sam o sobie mówi: rocznikowo jestem starszym juniorem, dlatego wciąż czynnie udzielam się piłkarsko w niższych klasach rozgrywkowych. Główne zainteresowania to żona, syn i córka.

Grzegorz Frankowski przygotowuje newsy sportowe oraz relacjonuje mecze w audycji „Cały Nasz Sport”. frankowski.biuro@tlen.pl
2015-10-13, 18:58

Piotr Furtas

Piotr Furtas [fot. Paweł Stauffer]
Piotr Furtas [fot. Paweł Stauffer]
Gdybym nie był radiowcem, to pewnie zostałbym pastorem, bo lubię słuchać gospel. Ponieważ jestem muzykiem-aranżerem, moje życie to jedno wielkie studio radiowe lub muzyczne studio nagrań. Dlatego też bliskie mi jest wszystko, co związane z muzyką i sztuką. Uwielbiam rozmowy z artystami, twórcami i wykorzystuję to w swoich audycjach. Cenię profesjonalizm, obowiązkowość i punktualność w każdym działaniu. Podziwiam ludzi z pasją i odrobiną artystycznego szaleństwa. Lubię ciepłe kraje, ciepłą wodę, dobrą polską kuchnię i jazdę na nartach.

Piotr Furtas prowadzi audycje: "Muzyka XX wieku. 65 koncertów na 65-lecie Radia Opole" oraz "Zacznij od Bacha". Jest też autorem cyklu tematycznego "Debiuty. Premiery. Opinie".

piotr.furtas@radio.opole.pl
2017-02-22, 15:48

Kamila Gal-Skorupa

Kamila Gal-Skorupa [fot. Paweł Stauffer]
Kamila Gal-Skorupa [fot. Paweł Stauffer]
Trafiła do radia, bo po studiach nie chciała pracować "za biurkiem" i to był strzał w dziesiątkę, tu nie ma miejsca na nudę. Najbardziej lubi pracę reportera i świetnie wychodzi jej bycie w kilku miejscach na raz. Z wykształcenia politolog, studia ukończyła na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prywatnie najbardziej lubi wiejskie powietrze i nie wyobraża sobie życia w mieście.

Kamila Gal-Skorupa zbiera informacje z powiatów kluczborskiego i oleskiego oraz prowadzi audycję "Radio Opole w Kluczborku i Oleśnie" (DAB+).

kamila.gal-skorupa@radio.opole.pl
2015-10-13, 18:56

Beata Granatowska

Beata Granatowska [fot. Paweł Stauffer]
Beata Granatowska [fot. Paweł Stauffer]
Jak twierdzi, lubi być dobrze poinformowana, co jest cechą u radiowca wskazaną. Lecz aby to poinformowanie było treściwe, najpierw musi się coś zadziać. I to „dzianie się” też bardzo lubi. Ma bzika językowego, więc z uporem maniaka stara się pielęgnować piękno i bogactwo języka – tak swojego, jak i słuchaczy, robiąc dla nich audycje o polszczyźnie. W pytaniach bezkompromisowa, w sądach surowa, acz sprawiedliwa.

Beata Granatowska prowadzi audycję "Popołudniowy Reflektor" oraz przygotowuje cykle tematyczne "Debata pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa", "Pisarz i jego epoka" i "Na końcu języka" oraz "Po ludzku o architekturze".

beata.granatowska@radio.opole.pl
2017-01-03, 12:18

Anita Janczak

Anita Janczak [fot. Paweł Stauffer]
Anita Janczak [fot. Paweł Stauffer]
Realizatorka dźwięku. Absolwentka kierunku Akustyka i realizacja dźwięku na uczelni AJD w Częstochowie. Entuzjastka śpiewu, gitary oraz muzyki rockowej. Pasją do radia zaraziła się w nastoletnim wieku po wysłuchaniu jednej z bluesowych audycji – wtedy jeszcze nie wiedziała, że pochłonie jej to całe serce. Poza realizacją dźwięku w 2 programie Radia Opole prowadzi również audycję rockową oraz muzyczne wywiady w Radiu Ziemi Wieluńskiej.

Anita Janczak prowadzi audycje: "Scena i sława" (FM), oraz prowadzi cykle tematyczne "Piosenka z legendą" i "Kolęda z legendą"

anita.janczak@radio.opole.pl
2016-03-30, 10:01

Roman Juranek

Roman Juranek [fot. Paweł Stauffer]
Roman Juranek [fot. Paweł Stauffer]
Edytor. Z wykształcenia politolog, z zamiłowania "filozof". Cudzysłów przy tym słowie – jak mówi – jest konieczny i nieprzypadkowy. Ma wspaniałą żonę i dwójkę cudownych dzieci. W radiu za najważniejsze uważa bieżące informacje i tym właśnie się zajmuje. Odskocznią od stresującej roli edytora wiadomości jest program "Effatha", gdzie może poruszać ważne kwestie religijne, ale także i społeczne oraz polityczne. „Effatha” to w języku Chrystusa „otwórz się”.

Roman Juranek czyta wiadomości oraz prowadzi audycje "Effatha" i "Forum wiary" oraz "Metafilm".

roman.juranek@radio.opole.pl
2016-11-10, 09:49

Sławomir Kieler

Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Sławomir Kieler [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Dla znajomych (i nie tylko) po prostu Kiler. Kiedyś związany z radiem RMF, później RMF MAXXX... W międzyczasie było też kilka innych pomysłów na życie, ale ostatecznie okazało się, że praca w radio jest jak chodzenie po bagnach... wciąga ;) Do Opola przyjechał na studia i (choć od tego czasu minęło już kilkanaście lat) wcale nie zamierza stąd wyjeżdżać. W wolnym czasie czyta książki, choć nie pogardzi też dobrym filmem. Póki co zaliczył kilka skoków na bungee, ale zapewnia, że to nie koniec, ponieważ adrenalina bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie. Notorycznie uśmiechnięty, bo uważa, że nawet jak nie ma powodów do radości, to nie ma sensu "dołować" siebie (i innych przy okazji) kwaśną miną.

Sławomir Kieler prowadzi audycję "Opolskie Akademickie" (DAB+) i "Infoporanek" (DAB+) oraz przygotowuje cykle tematyczne: "Akademickie Opole", "Praca dla młodych" i "Osoby i sposoby".

slawomir.kieler@radio.opole.pl
2016-11-10, 12:21

Dorota Kłonowska

Dorota Kłonowska [fot. Paweł Stauffer]
Dorota Kłonowska [fot. Paweł Stauffer]
Reporterka. Nyska dziennikarka Radia Opole. Zawsze czeka na słuchaczy pod telefonem, więc podaje go i tu: 77 433 00 11 lub 606 774 101. Największa satysfakcja? Kiedy uda się komuś pomóc. Niezależnie od tego, czy jest to trudna życiowa sprawa czy zaginiony pies, za którym płaczą dzieci. Zachorowała na radio przed 17 laty. Jest to choroba przewlekła i nieuleczalna. Najlepszą terapią na nią jest praca w ogrodzie. Dobra książka też pomaga. Ale na krótko.

Dorota Kłonowska prowadzi audycję "Radio Opole w powiecie nyskim" (DAB+), "Pogranicze" (DAB+) oraz "Powiatowe Radio Opole" (DAB+) ponadto Dorota jest autorką cyklu: "Dwa plus trzy", a wcześniej "Cudze chwalicie".

dorota.klonowska@radio.opole.pl
2015-10-13, 16:45

Wiesław Kolbusz

Wiesław Kolbusz [fot. Paweł Stauffer]
Wiesław Kolbusz [fot. Paweł Stauffer]
Urodził się w Opolu, ale jakiś czas temu wybrał wiejskie powietrze i święty spokój. Z wykształcenia inżynier – mechanik budowy samochodów. Pasja – amerykańska motoryzacja. Do dziś zastanawia się, co mu lepiej wychodzi: obcowanie z radiowym sitkiem czy wymiana koła. Stworzenie typowo radiowe – nie lubi fotografowania i wywiadów przed kamerą.

Wiesław Kolbusz prowadzi audycje "Ona i On" oraz "Tak to działa".

wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl
2016-07-15, 14:49

Paweł Konieczny

Paweł Konieczny [fot. Paweł Stauffer]
Paweł Konieczny [fot. Paweł Stauffer]
Pierwszy raz dyktafon trzymał w ręku już na początku swojej nauki w szkole podstawowej - wtedy tworzył gazetkę szkolną. Gdy trafił do ogólniaka, rozpoczął przygodę z radiem i ten związek trwa do dziś.

Oprócz miłości do radia, darzy uczuciem także piosenkę poetycką. Prowadził największe festiwale piosenki turystycznej w Polsce, na które też często zapraszany jest w roli jurora.

Wśród znajomych uważany za człowieka z betonu. W tym wypadku jednak beton to niezwykle specyficzny żart. Aby się o tym przekonać, zachęcamy do wczesnego wstawania w soboty i niedziele, kiedy prowadzi audycje "Infoporanek" (DAB+), "Mamy weekend", "Diecezja opolska" (DAB+) i przygotowuje cykle tematyczne "Podróże młodych". Ponadto, Paweł Konieczny relacjonuje wydarzenia sportowe w audycji "Cały Nasz Sport".

pawel.konieczny@radio.opole.pl
2015-10-11, 21:32

Mariusz Majeran

Mariusz Majeran [fot. Paweł Stauffer]
Mariusz Majeran [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Reporter, podróżnik, fan muzyki. Obsługiwał przeróżne festiwale muzyczne: Sopot Festival, Coke Live Music Festival w Krakowie, Open’er Music Festival w Gdyni, Life Festival w Oświęcimiu i Konkurs Piosenki Eurowizja 2015 w Wiedniu. Nie ma dużego wydarzenia muzycznego, na którym by go nie było. Na krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu jest już od 19 lat. Radio to jego pasja, ale również pisze do gazet i lubi fotografować. Jak mówi, nie ma dla niego niewykonalnego zadania dziennikarskiego.

Mariusz Majeran prowadzi audycję "Rewiry Kultury".

mariusz.majeran@radio.opole.pl
2016-08-09, 18:07

Justyna Marcińska

Justyna Marcińska [fot. Paweł Stauffer]
Justyna Marcińska [fot. Paweł Stauffer]
Absolwentka Wydziału Politologii na Uniwersytecie Śląskim. Z mediami związana od 2006 r. Pierwsze kroki jako dziennikarz stawiała przed kamerą TVN24. Na żywo relacjonowała bieżące wydarzenia z kraju i z zagranicy. Uczyła się również od najlepszych dziennikarzy z agencji Reuters w Londynie. W TVP3 Opole prowadziła programy publicystyczne, była również wydawcą Kuriera Opolskiego i koordynatorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Pracę w Radiu Opole rozpoczęła w 2012 r. jako edytor wiadomości i prowadząca weekendowe pasmo poranne. W Opolu chciała zatrzymać się na chwilę, jednak została dla drugiej połówki. Praca jest jej pasją, ale przede wszystkim ceni sobie czas spędzany tylko z rodziną. Z miasta uciekła na wieś, gdzie najlepiej czuje się w roli mamy, ogrodnika i pani domu.

Justyna Marcińska budzi słuchaczy poranną audycją "Na dzień dobry", a od niedawna prowadzi "Samorządową Lożę Radiową".

justyna.marcinska@radio.opole.pl
2017-01-31, 14:45

Jacek Mielcarek

Jacek Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Jacek Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Saksofonista, klarnecista, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Wydał trzy płyty autorskie. Współpracował m.in. z Natalią Kukulską, Markiem Walarowskim, Indią Czajkowską, Adamem Strugiem, Kapelą Brodów, Karo Glazer, Krzysztofem Ścierańskim, Phillipem Brackenem. Jest współtwórcą projektów Nisza i Śliczne Goździki. Występował w USA, Kanadzie, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Irlandii, Ukrainie, Rumunii.

Od 1993 roku prowadzi w radiu audycje jazzowe. Od 2007 także związane z muzyką ludową. Jacek Mielcarek prowadzi audycje: "Jazzofonia" oraz "Muzyka źródeł".
2015-10-11, 22:58

Marzena Mielcarek

Marzena Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Marzena Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Redaktor. Z pełnym przekonaniem prezentuję to, czym inni się w radiu nie zajmują. Interesuje mnie szeroko pojmowany jazz z uwzględnieniem jego najtrudniejszych form oraz muzyka etniczna. Zajmowałam się w radiu muzyką klasyczną. W radiowych archiwach znajduje się ponad 200 moich autorskich audycji z cyklu "Sekrety Wielkich Muzyków" i "Słuchać i Słyszeć". Mam bardzo bogatą domową kolekcję płyt (ok. 3000 egz.) z muzyką ambitną, trudno dostępną i niekomercyjną. W Radiu Opole prowadzę również Koncert Życzeń, na którego cześć ułożyłam nawet rymowankę: „To urok każdej niedzieli – nikt ściszyć radia się wówczas nie ośmieli”.

Marzena Mielcarek prowadzi audycje "Muzyka Źródeł" i "Opolski Koncert Życzeń", "Słuchać i słyszeć" oraz cykl "Radiowniczek".

marzena.mielcarek@radio.opole.pl
2015-10-11, 23:02

Halina Nabrdalik

Halina Nabrdalik [fot. Paweł Stauffer]
Halina Nabrdalik [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarka. Apostołka dobrego przykładu. Od lat śledzi z mikrofonem przemiany cywilizacyjne w małych środowiskach lokalnych – głównie wiejskich. Jej naturalnym środowiskiem reporterskim są wiejskie organizacje tworzone siłą oddolnej pasji. Z upodobaniem pokazuje ich dokonania. Twierdzi, że to, co w Polsce najciekawsze, dzieje się nie w stolicy lub wielkich miastach, ale w gminach i sołectwach. Promuje lokalnych liderów, popularyzuje ciekawe przedsięwzięcia społeczno-kulturalne, twórców, zespoły amatorskie. Zachwyca się nieustannie dziedzictwem naszego wielokulturowego regionu.

Halina Nabrdalik prowadzi audycję "Kresowianie-Opolanie"

halina.nabrdalik@radio.opole.pl
2017-02-15, 11:33

Rafał Nosal

Rafał Nosal [fot. Paweł Stauffer]
Rafał Nosal [fot. Paweł Stauffer]
Facet o dość renesansowym podejściu do zainteresowań i pasji. Jego pasją jest muzyka, której oddaje się zawodowo już od dzieciństwa. Jest wokalistą, gitarzystą, kompozytorem, aranżerem m.in. w takich projektach jak "Grupa Bohema" oraz duet "Czarny Nosal". Jest zawodowym fotografem. Nie potrafi mówić mało, więc trafił do Radia… :) I „Niech tak zostanie”.

Rafał Nosal prowadzi audycje „Scena i sława” (FM).

rafal.nosal@radio.opole.pl
2017-04-04, 10:59

Katarzyna Pasternak

Katarzyna Pasternak [fot. Paweł Stauffer]
Katarzyna Pasternak [fot. Paweł Stauffer]
Lubię śmiać się, działać, poznawać i rozmawiać, najlepiej ze zwykłymi ludźmi, do których mam nadzieję zawsze będę się zaliczać. Praca w Radiu Opole to jedna z najlepszych rzeczy, które mnie w życiu spotkały. Dzięki niej stale się rozwijam, przez co moje życie jest o wiele ciekawsze. Na świat patrzę przez różowe okulary i bardzo nie lubię, kiedy muszę je ściągać. Spokojna, poukładana i punktualna – taka na pewno nie jestem.

Katarzyna Pasternak prowadzi "Seniorzy w akcji" i współprowadzi cykl "Radiowniczek".

Z autorką audycji można skontaktować się pisząc na adres:
katarzyna.pasternak@radio.opole.pl
2016-11-10, 13:21

Jan Poniatyszyn

Jan Poniatyszyn [fot. Paweł Stauffer]
Jan Poniatyszyn [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Od kilkunastu lat reporter newsroomu w Prudniku. W drugim pokoleniu Kresowiak. Pasjonat historii Polski oraz dziejów Europy Wschodniej. Zainteresowania te szczególnie obejmują Ukrainę oraz obecność Polski na jej dzisiejszych terenach. Kibic koszykarzy Pogoni Prudnik oraz klubów piłkarskich, które założyli Kresowiacy m.in. ze Lwowa.

Jan Poniatyszyn prowadzi audycję "Radio Opole w powiecie prudnickim" (DAB+).

jan.poniatyszyn@radio.opole.pl
2016-11-10, 12:26

Agnieszka Pospiszyl

Agnieszka Pospiszyl [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Pospiszyl [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarstwem param się od 2 klasy liceum. Poznałam od podszewki redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne. Adrenalina to mój żywioł i zawsze staram się być tam, gdzie się coś dzieje. A gdy za długo nic się nie dzieje, to znaczy... że szykuje się sensacja. Poza życiem radiowym mam też mundurowe - zajmuję się współpracą międzynarodową w Związku Harcerstwa Polskiego. Kolekcjonuję foremki do pierniczków (mam ich ponad 200), a w pieczeniu pomaga mi kundel o imieniu Wena, bo przecież każdy dziennikarz potrzebuje dobrej weny...

Agnieszka Pospiszyl zbiera informacje z powiatów: kędzierzyńsko-kozielskiego i strzeleckiego oraz prowadzi audycję "Radio Opole w powiecie kedzierzyńsko-kozielskim" (DAB+), a także "Radio Opole w powiecie strzeleckim" (DAB+) oraz "Reporterskie wędrówki".

agnieszka.pospiszyl@radio.opole.pl
508 371 020
2015-10-13, 16:48

Ireneusz Prochera

Ireneusz Prochera [fot. Paweł Stauffer]
Ireneusz Prochera [fot. Paweł Stauffer]
Urodził się i dorastał w województwie opolskim. Dziś, po wielu latach, znowu mieszka kilka kilometrów od miejsca urodzenia – bogatszy jednak o doświadczenia zebrane w wielu zakątkach Polski i świata.

Swoją dziennikarską karierę zaczynał w czasach studenckich od wrocławskiego oddziału RMF FM, w którym przepracował kilka lat, mając m.in. okazję poczuć smak pracy korespondenta zagranicznego w Belgradzie i Prisztinie. Następnie, przez kilka kolejnych lat, pracował jako dziennikarz w warszawskim oddziale brytyjskiego nadawcy narodowego, czyli BBC. Kolejnym etapem była praca w centrali Serwisu Światowego BBC w Londynie. Po powrocie do kraju został zatrudniony w Radiu Opole, gdzie pracuje do dziś. W międzyczasie współpracował z gazetami lokalnymi i telewizją.

Ceni słowo pisane i mówione, dlatego pewnie niewiele brakowało, by został polonistą. Jego pasją jest muzyka polska spoza głównego nurtu show-biznesu. Żonaty. Dwie córki.

Ireneusz Prochera prowadzi audycję "Popołudniowy Reflektor" oraz przygotowuje cykle tematyczne: "Kreatorzy rzeczywistości", "Na końcu języka" i "Po ludzku o architekturze".

ireneusz.prochera@radio.opole.pl
2016-02-15, 14:49

Cezary Puzyna

Cezary Puzyna [fot. Paweł Stauffer]
Cezary Puzyna [fot. Paweł Stauffer]
Wydawca, reporter, również prowadzący programy. W radiu od wielu lat (Radio O'le i RMF), w Radiu Opole już prawie 10 lat. Zawodowo była też lokalna prywatna telewizja oraz Gazeta Opolska. Gdy nie jestem w radiu można mnie znaleźć głównie na korcie tenisowym, na siatkarskim parkiecie, na basenie, a w zimie na narciarskich stokach.

Cezary Puzyna prowadzi poranne pasmo "Na dzień dobry" oraz "Tydzień w Opolu i Regionie" (DAB+).

cezary.puzyna@radio.opole.pl
2016-02-15, 09:54

Jacek Rudnik

Jacek Rudnik [fot. Paweł Stauffer]
Jacek Rudnik [fot. Paweł Stauffer]
Ma wrażenie, że w znakomitej większości przypadków "krócej, zwięźlej znaczy lepiej". Zadaniem edytora jest skuteczne przekazanie informacji, w sposób zrozumiały dla słuchacza, co zmusza do zwięzłego i bardzo precyzyjnego "wyedytowania" konkretnego tematu. Nie trzeba dodawać, że niezrozumienie go przez edytora skazuje nas na porażkę. Zwolennik starej edytorskiej prawdy "lepiej nie powiedzieć, niż powiedzieć za dużo". Słuchacze najbardziej oczekują wiarygodności, obiektywizmu i szybkości dotarcia do miejsca zdarzenia – uwierzą, jeśli przez tygodnie, miesiące, lata będą to dostawać z jednego miejsca. Prywatnie entuzjasta dobrej kuchni i krystalicznie czystych górskich potoków. Radio to dla niego przede wszystkim możliwość bycia bliżej tak wielu osób, jest skłonny do sporych poświęceń by ich nie zawieść.

Jacek Rudnik czyta wiadomości oraz przygotowuje felieton muzyczny "Radiowy Radar Rocka".

jacek.rudnik@radio.opole.pl
2016-10-18, 12:47

Aneta Skomorowska-Kobza

Aneta Skomorowska-Kobza [fot. Paweł Stauffer]
Aneta Skomorowska-Kobza [fot. Paweł Stauffer]
Reporterka. Przez kolegów zwana Antenką. Podpora newsroomu. Zbiera najświeższe informacje z Opola. Przygodę z mediami zaczęła od studenckich praktyk w Radiu Opole. Większość dnia spędza w redakcji, a jeśli już ma chwilę wolnego, bezskutecznie próbuje pielęgnować storczyki. Niestety do tej pory żaden storczyk nie przeżył tych zabiegów.

Aneta Skomorowska-Kobza prowadzi poranne rozmowy "W cztery oczy" oraz "Poglądy i osądy", "Lożę Radiową" oraz "Tydzień w Opolu i Regionie" (DAB+).


aneta.skomorowska@radio.opole.pl
2015-10-13, 18:57

Marian Staszyński

Marian Staszyński [fot. Paweł Stauffer]
Marian Staszyński [fot. Paweł Stauffer]
Jako radiowiec przyszedłem na świat w Studenckim Studiu Radiowym "Egida" Uniwersytetu Śląskiego i najstarsi górale, którzy to pamiętali, już nie żyją. W Radiu Opole pełniłem funkcje od szeregowca do zastępcy generała. W archiwum rozgłośni mam już ponad 300 audycji, większość to reportaże. Ponad 60 z nich ukazało się na antenie ogólnopolskiej w Programie Pierwszym i Trzecim Polskiego Radia. Jako zodiakalna Waga dążę do harmonii i lubię, gdy wszystko dobrze gra, zwłaszcza radio. Największa wada: mówię to, co myślę i później tego nie żałuję.

Marian Staszyński prowadzi audycję "Studio Reportażu".

marian.staszynski@radio.opole.pl
2016-11-09, 12:59

Agnieszka Stefaniak

Agnieszka Stefaniak [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Stefaniak [fot. Paweł Stauffer]
Rower, rolki, a teraz także radio - trzy zajęcia wypełniające życie. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Opolskim. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa, a na deser też bankowość i gospodarkę. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w radiu, potem przez kilkanaście lat była telewizja.... A dziś Radio Opole. Po godzinach mama dwóch najlepszych córek na świecie. Po rowerze i rolkach, dobry film to podstawa. A dewiza: wiedzieć znaczy być. A ona chce wiedzieć.

Agnieszka Stefaniak prowadzi audycję "Loża Radiowa" oraz subiektywny przegląd prasy "Praso-walnia". Z kolei na antenie Radia Opole 2 (DAB+) prowadzi "Tydzień w Opolu i Regionie", "Stolica Opole" oraz "Wartość dodana".

agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl
603 102 439
2016-02-09, 10:16

Maciej Stępień

Maciej Stępień [fot. Paweł Stauffer]
Maciej Stępień [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Pierwszy w Brzegu, ale nie pierwszy z brzegu. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej Edukacji we Wrocławiu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i niedoszły politolog na Uniwersytecie Wrocławskim. W Radiu Opole od 2006 roku. Żonaty, ojciec Hani i Jasia. Miłośnik czarnej muzyki i kultury afroamerykańskiej. Wyznający zasadę "Keep Vinyls Alive" kolekcjoner płyt analogowych.

Maciej Stępień prowadzi audycję "Radio Opole w powiecie brzeskim" (DAB+) oraz przygotowuje felieton muzyczny "Czarne jest czarne" w ramach audycji "Rewiry kultury".

maciej.stepien@radio.opole.pl
2017-01-03, 12:29

Małgorzata Ślusarczyk

Małgorzata Ślusarczyk [fot. Paweł Stauffer]
Małgorzata Ślusarczyk [fot. Paweł Stauffer]
Skrzypaczka, pedagog, muzykolog... i przeciwniczka usilnego feminizowania nazw. Opolanka z urodzenia i przekonania. Zakochana w muzyce (najbardziej w tej "nie-tak-poważnej", jak się ją określa). Lubi sprawdzać, co gra w duszach innych ludzi. Druga miłość to słowo. A zwłaszcza... gra słów! Dlaczego wybrała Radio? Bo idealnie scala wszystkie te namiętności.

Małgorzata Ślusarczyk prowadzi: na antenie głównej audycję "Klasyka wieczorową porą" oraz cykl "Sto książek na sto lat", a także audycje w DAB+: "Opolskie Akademickie" i "Opolskie klasycznie".

malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl
692 839 707
2015-10-11, 22:49

Kacper Śnigórski

Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Kacper Śnigórski [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Ma dwie pasje: dziennikarstwo i sport, więc naturalne wydawało się rozpoczęcie współpracy z redakcją sportową w Radiu Opole. Uprawia wszelkie możliwe sporty, począwszy od ringo, na siatkówce kończąc.

Kacper Śnigórski prowadzi audycje: "Dobre granie", oraz "Na dzień dobry", a także przygotowuje felieton muzyczny "Powiedz Die Musik" i cykl antykorupcyjny "Mądre ryby nie biorą", a także jak na miłośnika sportu przystało nie raz możemy go usłyszeć w magazynie "Cały nasz sport".

kacper.snigorski@radio.opole.pl
2015-10-13, 17:48

Marek Świercz

Marek Świercz [fot. Paweł Stauffer]
Marek Świercz [fot. Paweł Stauffer]
Koordynator Działu informacji. Przez chwilę pan od polskiego, potem dziennikarz – głównie prasowy, ale z epizodami w Radiu Zet i telewizji publicznej. Ostatnio przede wszystkim w Radiu Opole, gdzie współtworzy "Lożę Radiową", "Niedzielną Lożę Radiową" oraz poranną rozmowę "W cztery oczy". Jako jeden z wydawców marzy o tym, by inne media zajmowały się jutro tym, o czym Radio Opole mówiło dziś. Prywatnie miłośnik Milesa Davisa i podobnych mu Wielkich Nieobecnych. Żywi również nieuleczalną słabość do The Rolling Stones i Keitha Richardsa, który od paru dekad dowodzi, że stary człowiek i może. Czego też życzy sobie oraz Szanownym Słuchaczom.

Marek Świercz prowadzi: poranne rozmowy "W cztery oczy" oraz "Poglądy i osądy", "Lożę Radiową", "Niedzielną Lożę Radiową", a także subiektywny przegląd prasy "Praso-walnia".

marek.swiercz@radio.opole.pl
2015-10-11, 23:01

Barbara Tyslik

Barbara Tyslik [fot. Paweł Stauffer]
Barbara Tyslik [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarka. Reporterka, publicystka – była chyba wszędzie i rozmawiała z każdym. Mówi, że magia radia polega na pobudzaniu wyobraźni zarówno autora, jak i słuchacza. Jej zdaniem, to taki film, który każdy wyświetla sobie w swojej głowie pod wpływem dźwięku i słowa. Ceni sobie to, że może być zarówno reżyserem tego filmu, jak i jego operatorem, scenarzystą, montażystą i dystrybutorem. Słuchacze lubią te jej dźwiękowe „filmy”.

Barbara Tyslik przygotowuje magazyn turystyczny "Obieżyświat".

barbara.tyslik@radio.opole.pl
2015-10-13, 17:45

Agnieszka Wawer-Krajewska

Agnieszka Wawer-Krajewska [fot. Paweł Stauffer]
Agnieszka Wawer-Krajewska [fot. Paweł Stauffer]
Dla mikrofonu zdradziła pióro, którym pisała dla "NTO". Jeszcze wcześniej zarabiała malowaniem kurczaków na wielkanocnych świecznikach i radosną twórczością z dziećmi na obozach. Miłość do dzieci pozostała i pomiędzy jednym a drugim "mamo!" próbuje przeczytać książkę albo zajrzeć do przewodnika w poszukiwaniu nowych celów podróży. Świetnie czuje się w górach – jak podkreśla – nie zapomni uczucia, jakie ogarnęło ją na najwyższym szczycie Wysokich Taurów i wiatru, który chciał ją porwać ze Szpiglasowego Wierchu w Tatrach.

Agnieszka Wawer-Krajewska prowadzi pasmo "Ona i On".

agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
2016-11-10, 13:26

Witold Wośtak

Witold Wośtak [fot. Paweł Stauffer]
Witold Wośtak [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Przygodę z radiem zaczął od praktyk w częstochowskiej redakcji Radia Katowice, później epizod w Radiu Plus, aż trafił na staż do Działu Informacji Radia Opole.

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim.

Nie ma konkretnej „działki” w redakcji, choć kiedy pozwala na to czas, jedzie do powiatu krapkowickiego. Wolny czas? Przede wszystkim sport: aktywnie i jako widz. Do tego polski rap i dobra biografia.

Witold Wośtak prowadzi audycje "Radio Opole w powiecie krapkowickim" (DAB+) oraz "Radio Opole w powiecie oleskim".

witold.wostak@radio.opole.pl
2016-03-09, 11:56

Piotr Wójtowicz

Piotr Wójtowicz [fot. Paweł Stauffer]
Piotr Wójtowicz [fot. Paweł Stauffer]
Reporter. Lat, tak jak zawodowych doświadczeń, coraz więcej. Uważam, że istotą radia są, będące skutkiem dociekliwości, informacje. Nie lubię zadawać pytań typu: "dlaczego jest tak dobrze?". Wolę pytać, dlaczego jest tak źle. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim osobom chętnie udzielającym informacji za współpracę. To dzięki Wam praca w radiu daje mi satysfakcję.

Piotr Wójtowicz prowadzi audycje: "Reporterskie tu i teraz", "Agroradio", oraz poranne rozmowy "W cztery oczy/Poglądy i osądy". Ponadto na kanale (DAB+) prowadzi audycję "Gospodarskie opolskie".

piotr.wojtowicz@radio.opole.pl
2015-10-11, 22:53

Tomasz Zacharewicz

Tomasz Zacharewicz [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Zacharewicz [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarz. Etnolog, który skończył jako dziennikarz. Na stałe współpracujący z Radiem Opole i TVP Wrocław. Ma słabość do drukowanego słowa. Gdyby mógł, obsypałby się książkami i nie wychodził (nie zapominając tylko o przerwie na posiłki).

Tomasz Zacharewicz prowadzi pasmo "Rewiry kultury".

tomasz.zacharewicz@radio.opole.pl
2016-03-30, 13:58

Katarzyna Zawadzka

Katarzyna Zawadzka [fot. Paweł Stauffer]
Katarzyna Zawadzka [fot. Paweł Stauffer]
Dziennikarka. Mikrofon i dyktafon nosi zawsze w torebce. Twierdzi, że ciekawego rozmówcę można spotkać w najmniej oczekiwanym momencie. Z wykształcenia jest kulturoznawcą. Przygodę z Radiem Opole rozpoczęła od stażu. Z tego powodu z Wrocławia przeprowadziła się do Opola. Obecnie jest szczęśliwa, że nadal może spełniać swoje marzenia pracując w opolskiej rozgłośni. Cały czas chce doskonalić umiejętności radiowe. A nieśmiały uśmiech niech was nie zwiedzie, pod nim kryje się upór i determinacja! W wolnych chwilach lubi chodzić po górach albo zwiedzać równiny Opolszczyzny na rowerze. Uwielbia piosenkę autorską i taniec flamenco. Miłośniczka kotów, która posiadanie własnego zwierzaka na razie odkłada na później.

Katarzyna Zawadzka prowadzi audycje: "Ze zdrowiem Ci do twarzy", oraz "Opolskie Akademickie" (DAB+) i "Organizacje pożytku publicznego" (DAB+), a także przygotowuje cykle tematyczne "Młoda antena", "Eko Trendy" oraz "Sposób na jesień" .

katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »