Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Redakcja muzyczna
2015-10-11, 20:32 Autor: Admin

Redakcja muzyczna

2015-10-12, 10:26

Tomasz Bazan

Tomasz Bazan [fot. Paweł Stauffer]
Tomasz Bazan [fot. Paweł Stauffer]
Koordynator muzyczny Radia Opole

Ma władzę, o jakiej marzy pół świata, bo to on decyduje, jaka muzyka wypełni częstotliwości przyznane Radiu Opole przez państwo. Z pełną świadomością powagi tych słów twierdzi, że edukuje muzycznie społeczeństwo (choć na belfra nie wygląda – raczej na prymusa). Z podobną pełną świadomością, lecz tym razem powszechności tych słów, twierdzi, że muzyka w radiu jest równie ważna jak słowo. Mówi, że w tej dziedzinie Radio Opole jest marką samą dla siebie, więc ani on, ani słuchacze nie powinni mieć kompleksów wobec komercyjnych stacji typowo muzycznych.

tomasz.bazan@radio.opole.pl
2015-10-12, 10:25

Marzena Mielcarek

Marzena Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Marzena Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Redaktor. Z pełnym przekonaniem prezentuje to, czym inni się w radiu nie zajmują. Interesuje ją szeroko pojmowany jazz z uwzględnieniem jego najtrudniejszych form oraz muzyka etniczna. Zajmowała się w radiu muzyką klasyczną. W radiowych archiwach znajduje się ponad 200 jej autorskich audycji z cyklu "Sekrety Wielkich Muzyków" i "Słuchać i Słyszeć". Ma bardzo bogatą domową kolekcję płyt (ok. 3000 egz.) z muzyką ambitną, trudno dostępną i niekomercyjną. W Radiu Opole prowadzi również Opolski Koncert Życzeń, na którego cześć ułożyła nawet rymowankę: „To urok każdej niedzieli – nikt ściszyć radia się wówczas nie ośmieli”.

Marzena Mielcarek prowadzi audycje Muzyka Źródeł, Opolski Koncert Życzeń, Słuchać i słyszeć, Folkowe brzmienia, O kulturze - debata (w poniedziałki).

marzena.mielcarek@radio.opole.pl
2019-02-01, 12:11

Jacek Mielcarek

Jacek Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Jacek Mielcarek [fot. Paweł Stauffer]
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Podyplomowych Studiów Etnomuzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Saksofonista, klarnecista, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Wydał trzy płyty autorskie. Współpracował m.in. z Natalią Kukulską, Markiem Walarowskim, Indią Czajkowską, Adamem Strugiem, Kapelą Brodów, Karo Glazer, Krzysztofem Ścierańskim, Phillipem Brackenem. Jest współtwórcą projektów Nisza i Śliczne Goździki. Występował w USA, Kanadzie, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Irlandii, Ukrainie, Rumunii.

Od 1993 roku prowadzi w radiu audycje jazzowe. Od 2007 także związane z muzyką ludową. Jacek Mielcarek prowadzi audycje: Jazzofonia, Muzyka bez słów, a także współprowadzi z żoną audycje Słuchać i słyszeć oraz Muzyka źródeł.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***