Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Urszula Sipińska będzie dziś gościem w 'Dobrym…
2020-07-16, 14:14 Autor: Agnieszka Lubczańska/Tomasz Wojtyłko/Witold Sułek

Urszula Sipińska będzie dziś gościem w "Dobrym Graniu"!

Urszula Sipińska [fot. Witold Martynowski]
Urszula Sipińska [fot. Witold Martynowski]
Pretekstem do spotkania z legendą polskiej muzyki rozrywkowej jest nasz wakacyjny cykl "Chcę wyjechać na wieś", którego tytuł zapożyczyliśmy z jednego z największych przebojów pani Urszuli. Porozmawiamy o countrowej wibracji albumu "W podróży", z którego pochodzi piosenka. Wrócimy również wspomnieniami do Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz dowiemy się więcej o wystawach poświęconych artystce, a taka ekspozycja szykowana jest - przez Fundację Made In Art oraz Muzeum Polskiej Piosenki - już wkrótce w Poznaniu.

Rozmowa po emisji będzie dostępna w zakładce audycji Dobre Granie.
Fundacja Made In Art oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zapraszają na wystawęUrszula Sipińską wiele lat temu zrezygnowała z pracy scenicznej, pamiątki dokumentujące sceniczny życiorys postanowiła przekazać Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Wiele z nich będzie można zobaczyć na wystawie, która w 2018 roku była prezentowana w Opolu, a w tym roku zawita do Poznania. 1 sierpnia wernisaż szykowany jest w Starym Browarze Słodownia +1, gdzie wystawę „Sipińska – sza la la zabawa trwa da da” będzie można oglądać do 30 sierpnia.

Choć w świadomości odbiorc
ów polskiej piosenki to przede wszystkim wokalistka i kompozytorka, to jednak niepełny obraz tej kreatywnej osobowości, bo to także nagradzana pani architekt, projektantka oraz autorka książek, wywiadów i felietonów prasowych.

Karty z rodzinnej kroniki dokumentujące Jej nie tylko artystyczny życiorys, fotografie, nagrody oraz stroje zilustrowane słowami samej Artystki z książek "
Hodowcy lalek" i "Gdybym była aniołem", złożą się na wystawę, prezentującą sylwetkę Sipińskiej nie tylko na estradzie, ale również w podróży, w pracowni architekta oraz w domowym zaciszu.

O debiutanckiej płycie Urszuli Sipińskiej w 2018 roku poświęcona była audycja 'Białe kruki z czarnych winyli' [fot. Paula Hołubowicz]Chętnym przypomnienia debiutanckiego albumu artystki polecamy jedno z wydań audycji Białe kruki z czarnych winyli Witolda Sułka (audycji można posłuchać poniżej). Autor miał możliwość uczestniczenia w spotkaniu z artystką, kiedy w 2018 roku odwiedziła Opole i dzieli się nie tylko wrażeniami, ale i niektórymi faktami z życia, jakie opowiedziała.

Sama płyta na pewno okaże się miłym zaskoczeniem, dla tych, którzy jej nie znają i kojarzą tylko najbardziej znane przeboje, bo obok słynnego "Zapomniałam" jest na niej także cover piosenki Boba Dylana...
Posłuchaj audycji "Białe kruki z czarnych winyli" (11.07.2018)

Zobacz także

2020-08-04, godz. 17:54 "Miejsce i imię" na antenie Radia Opole - posłuchaj rozmowy z autorem! "Miejsce i imię" to kolejna powieść, Macieja Siembiedy, która zagościła na antenie Radia Opole. Akcja książki, związanego przez lata z województwem opolskim… » więcej 2020-07-31, godz. 10:57 Nowa powieść Macieja Siembiedy do posłuchania w sierpniu na naszej antenie! Premiera już w poniedziałek o 15:40! … Powieści Macieja Siembiedy pt. "Miejsce i imię" będzie można słuchać na antenie Radia Opole do końca sierpnia o 15:40 w audycji Trendy i Owędy. Premiera… » więcej 2020-07-17, godz. 21:49 DJ BRK raz jeszcze! W sobotę (18.07) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert DJ BRK… » więcej 2020-07-17, godz. 19:35 Weź udział w wakacyjnej zabawie w ramach naszej akcji "Chcę wyjechać na wieś" W ramach naszej akcji "Chcę wyjechać na wieś" od najbliższej soboty (18.06) już od samego rana będziemy prowadzić audycje z różnych wsi województwa opolskiego… » więcej 2020-07-11, godz. 10:48 Koncert Chilli Crew dziś po 20:00 w audycji "Twoja Muzyka" To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert wrocławskiego… » więcej 2020-07-03, godz. 21:03 Grupa Bohema raz jeszcze! W sobotę (04.07) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert Grupy Bohema… » więcej 2020-07-02, godz. 14:00 Nowa powieść Jakuba Ćwieka do posłuchania w lipcu na naszej antenie! Premiera już w poniedziałek o 15:40! [FILM] Najnowszej powieści Jakuba Ćwieka będzie można słuchać na antenie Radia Opole do końca lipca o 15:40 w audycji Trendy i Owędy. Premiera już w najbliższy… » więcej 2020-07-02, godz. 08:09 Wakacyjna ramówka Radia Opole - zobacz, co szykujemy! "Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych letnich wędrówek. Nie zabraknie dobrej literatury, wakacyjnych przebojów i rozmów z gośćmi… » więcej 2020-06-26, godz. 12:05 Cukier raz jeszcze! W sobotę (27.06) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy fenomenalny koncert… » więcej 2020-06-22, godz. 10:04 "To był twardy Polak. Świadek terroru" - poznaj pierwszych więźniów obozu w Auschwitz 14 czerwca minęło 80 lat od pierwszego masowego transportu więźniów do Auschwitz. Z tej okazji Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu przygotowała… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***