Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Twoja Muzyka w sobotę od 21:00. Po 22:00 znów zawitamy…
2020-04-09, 15:46 Autor: Agnieszka Lubczańska

Twoja Muzyka w sobotę od 21:00. Po 22:00 znów zawitamy do Studia M im. SBB i przypomnimy wyjątkowe koncerty...

Zespół "Chwila Nieuwagi" i Kuba Blokesz z koncertem „Morawska Brama” w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Zespół "Chwila Nieuwagi" i Kuba Blokesz z koncertem „Morawska Brama” w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Wszyscy tęsknimy za koncertami i muzyką na żywo. Nie warto jednak rozpaczać! W każdą sobotę w audycji Twoja Muzyka Radio Opole przypomina najlepsze występy, które odbyły się w legendarnym Studiu M im. SBB. W związku z tym, że najbliższa sobota będzie wyjątkowa, audycję rozpoczniemy później... Rozpocznie ją o 21:00 Jarecki, a po 22:00 zagramy koncerty Krzysztofa Nurkiewicza oraz Kuby Blokesza z zespołem Chwila Nieuwagi.
Już w najbliższą sobotę po 22:00 przypomnimy koncert Krzysztofa Nurkiewicza, który 3 lata temu odbył się w Studiu M im. SBB
Przypomnimy koncert, który odbył się w kwietniu 2017 roku, kiedy to na legendarnej scenie wystąpił opolski poeta i bard Krzysztof Nurkiewicz. Artysta promował wówczas swoją czwartą płytę pt. "Chwyty barowe". Wraz z Krzysztofem Nurkiewiczem (śpiew, gitara) wystąpili także: prowadzący cały wieczór - Jacek Mielcarek (instrumenty dęte), Kuba Mielcarek (kontrabas), Mirek Sitkowski (perkusja) oraz Bogdan Żulewski (gitara).

- Życie to ruch - tłumaczy artysta. - Jedno drugie napędza, jedna energia drugą energię. Pisanie piosenek, to jest tylko formuła wypuszczenia tego z siebie. Gromadzimy te emocje, to się na pewno bierze z wrażliwości w jaką jesteśmy wyposażeni, niektórzy bardziej. W związku z tym wszystkie sytuacje, które się dzieją w życiu, są jakiś paliwem. Nawet te negatywne - mówił wówczas artysta, co uwieczniła w swojej relacji po koncercie Małgorzata Ślusarczyk.

Cała relacja jest do zobaczenia tu: Zobacz relację z koncertu Krzysztofa Nurkiewicza z zespołem.
W sobotę po 22:00 przypomnimy fragmenty m.in. koncertu Kuby Blokesza z Chwilą Nieuwagi
To nie wszystko! Tego wieczoru przypomnimy także fragmenty koncertu Kuby Blokesza z Chwilą Nieuwagi. Od wydarzenia minęło już prawie 2 lata. Koncert odbył się w ramach spotkania z cyklu "MOST - kultura czeska w Studiu M" i miał tytuł „Morawska Brama”.

- Z bogactwa, które dostrzegliśmy za Morawską Bramą, wybraliśmy to, co uznaliśmy za wyjątkowe, barwne i dające upust "czeskości”. Są dźwięki i słowa napisane przez naszych Sąsiadów. Część z nich przełożyliśmy na polski, część zaśpiewaliśmy po czesku i - choć nie jesteśmy ich autorami - wszystkie szczerze płyną prosto od nas - mówili wówczas artyści.

Kuba Blokesz to śpiewający i grający na gitarze autor, laureat kilkunastu festiwali piosenki. Chwila Nieuwagi to zespół łączący w swoich utworach nastrojowość poezji i jazzu, żywiołowość folku z naciskiem na swój rodzimy śląski i bogactwo instrumentalne. Laureat najbardziej prestiżowych festiwali poetyckich i folkowych w kraju.

Zobacz relację z koncertu "Morawska Brama"

Zobacz także

2020-05-06, godz. 21:00 Ekskluzywna transmisja z prestiżowego studia MaQ Records już w sobotę o 20:00 - obejrzyj i posłuchaj! Poczuj koncertowe emocje bez wychodzenia z domu! Radio Opole zaprasza na ekskluzywną transmisję prosto z prestiżowego Studia Nagrań Dźwiękowych MaQ Records… » więcej 2020-05-04, godz. 09:13 5 maja to Światowy Dzień Astmy – dowiedz się więcej o tej chorobie Duszność, ucisk w klatce piersiowej, kaszel – to jedne z objawów COVID-19. Te same objawy towarzyszą chorym na astmę. Jak rozróżnić napad astmy od objawów… » więcej 2020-05-01, godz. 10:00 Posłuchaj wyjątkowych koncertów granych w Studiu M im. SBB – w sobotę po godz. 20:00 Grupa Ted Nemeth, Kasia Moś i szalenie oryginalny songwriter Gypsy and the Acid Queen – na spotkania z tymi artystami zapraszamy w sobotę (02.05) po godz… » więcej 2020-04-30, godz. 14:14 Wyjątkowe słuchowisko, wyjątkowe transmisje i audycje - spędź majówkę z Radiem Opole Majówka w czasach pandemii będzie to nietypowa. Jak ją spędzić? Namawiamy, by zostać w domu i włączyć Radio Opole! » więcej 2020-04-24, godz. 09:54 Posłuchaj wyjątkowych koncertów granych w Studiu M im. SBB – w sobotę po godz. 20:00 Dizzy Boyz Brass Band z gościnnym udziałem włoskiego wirtuoza trąbki Andrea Tofanelliego; Shadok, czyli autor kultowego riffu do "Artystów" Kazika na Żywo… » więcej 2020-04-20, godz. 08:53 Rząd znosi ograniczenia związane z covid-19 – poznaj etapy Od 20 kwietnia zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych… » więcej 2020-04-17, godz. 20:15 W sobotę po 20:00 znów zawitamy do Studia M im. SBB i przypomnimy wyjątkowe koncerty... Wszyscy tęsknimy za koncertami i muzyką na żywo. Nie warto jednak rozpaczać! W każdą sobotę w audycji Twoja Muzyka Radio Opole przypomina najlepsze występy… » więcej 2020-04-17, godz. 15:13 Uczestnicz w życiu religijnym, słuchając Radia Opole. Zobacz plan transmisji mszy i nabożeństw W związku z epidemią koronawirusa władze państwa zdecydowały, że w mszy św. lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej… » więcej 2020-04-17, godz. 13:50 Dowiedz się o stanie jakości powietrza! Stan jakości powietrza – o tym, jak aktualnie wygląda można usłyszeć od poniedziałku do piątku po wiadomościach o 7:00, 14:00 i 21:00. Można też w… » więcej 2020-04-11, godz. 08:41 Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Świąt Wielkanocnych [FILM] Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy w kraju i za granicą! Zbliżają się Święta Wielkanocne. Czas odrodzenia i nowego początku. Zwycięstwa dobra nad złem… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***