Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Twoja Muzyka w sobotę od 21:00. Po 22:00 znów zawitamy…
2020-04-09, 15:46 Autor: Agnieszka Lubczańska

Twoja Muzyka w sobotę od 21:00. Po 22:00 znów zawitamy do Studia M im. SBB i przypomnimy wyjątkowe koncerty...

Zespół "Chwila Nieuwagi" i Kuba Blokesz z koncertem „Morawska Brama” w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Zespół "Chwila Nieuwagi" i Kuba Blokesz z koncertem „Morawska Brama” w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Wanda Kownacka]
Wszyscy tęsknimy za koncertami i muzyką na żywo. Nie warto jednak rozpaczać! W każdą sobotę w audycji Twoja Muzyka Radio Opole przypomina najlepsze występy, które odbyły się w legendarnym Studiu M im. SBB. W związku z tym, że najbliższa sobota będzie wyjątkowa, audycję rozpoczniemy później... Rozpocznie ją o 21:00 Jarecki, a po 22:00 zagramy koncerty Krzysztofa Nurkiewicza oraz Kuby Blokesza z zespołem Chwila Nieuwagi.
Już w najbliższą sobotę po 22:00 przypomnimy koncert Krzysztofa Nurkiewicza, który 3 lata temu odbył się w Studiu M im. SBB
Przypomnimy koncert, który odbył się w kwietniu 2017 roku, kiedy to na legendarnej scenie wystąpił opolski poeta i bard Krzysztof Nurkiewicz. Artysta promował wówczas swoją czwartą płytę pt. "Chwyty barowe". Wraz z Krzysztofem Nurkiewiczem (śpiew, gitara) wystąpili także: prowadzący cały wieczór - Jacek Mielcarek (instrumenty dęte), Kuba Mielcarek (kontrabas), Mirek Sitkowski (perkusja) oraz Bogdan Żulewski (gitara).

- Życie to ruch - tłumaczy artysta. - Jedno drugie napędza, jedna energia drugą energię. Pisanie piosenek, to jest tylko formuła wypuszczenia tego z siebie. Gromadzimy te emocje, to się na pewno bierze z wrażliwości w jaką jesteśmy wyposażeni, niektórzy bardziej. W związku z tym wszystkie sytuacje, które się dzieją w życiu, są jakiś paliwem. Nawet te negatywne - mówił wówczas artysta, co uwieczniła w swojej relacji po koncercie Małgorzata Ślusarczyk.

Cała relacja jest do zobaczenia tu: Zobacz relację z koncertu Krzysztofa Nurkiewicza z zespołem.
W sobotę po 22:00 przypomnimy fragmenty m.in. koncertu Kuby Blokesza z Chwilą Nieuwagi
To nie wszystko! Tego wieczoru przypomnimy także fragmenty koncertu Kuby Blokesza z Chwilą Nieuwagi. Od wydarzenia minęło już prawie 2 lata. Koncert odbył się w ramach spotkania z cyklu "MOST - kultura czeska w Studiu M" i miał tytuł „Morawska Brama”.

- Z bogactwa, które dostrzegliśmy za Morawską Bramą, wybraliśmy to, co uznaliśmy za wyjątkowe, barwne i dające upust "czeskości”. Są dźwięki i słowa napisane przez naszych Sąsiadów. Część z nich przełożyliśmy na polski, część zaśpiewaliśmy po czesku i - choć nie jesteśmy ich autorami - wszystkie szczerze płyną prosto od nas - mówili wówczas artyści.

Kuba Blokesz to śpiewający i grający na gitarze autor, laureat kilkunastu festiwali piosenki. Chwila Nieuwagi to zespół łączący w swoich utworach nastrojowość poezji i jazzu, żywiołowość folku z naciskiem na swój rodzimy śląski i bogactwo instrumentalne. Laureat najbardziej prestiżowych festiwali poetyckich i folkowych w kraju.

Zobacz relację z koncertu "Morawska Brama"

Zobacz także

2020-08-04, godz. 17:54 "Miejsce i imię" na antenie Radia Opole - posłuchaj rozmowy z autorem! "Miejsce i imię" to kolejna powieść, Macieja Siembiedy, która zagościła na antenie Radia Opole. Akcja książki, związanego przez lata z województwem opolskim… » więcej 2020-07-31, godz. 10:57 Nowa powieść Macieja Siembiedy do posłuchania w sierpniu na naszej antenie! Premiera już w poniedziałek o 15:40! … Powieści Macieja Siembiedy pt. "Miejsce i imię" będzie można słuchać na antenie Radia Opole do końca sierpnia o 15:40 w audycji Trendy i Owędy. Premiera… » więcej 2020-07-17, godz. 21:49 DJ BRK raz jeszcze! W sobotę (18.07) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert DJ BRK… » więcej 2020-07-17, godz. 19:35 Weź udział w wakacyjnej zabawie w ramach naszej akcji "Chcę wyjechać na wieś" W ramach naszej akcji "Chcę wyjechać na wieś" od najbliższej soboty (18.06) już od samego rana będziemy prowadzić audycje z różnych wsi województwa opolskiego… » więcej 2020-07-16, godz. 14:14 Urszula Sipińska będzie dziś gościem w "Dobrym Graniu"! Pretekstem do spotkania z legendą polskiej muzyki rozrywkowej jest nasz wakacyjny cykl "Chcę wyjechać na wieś", którego tytuł zapożyczyliśmy z jednego… » więcej 2020-07-11, godz. 10:48 Koncert Chilli Crew dziś po 20:00 w audycji "Twoja Muzyka" To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert wrocławskiego… » więcej 2020-07-03, godz. 21:03 Grupa Bohema raz jeszcze! W sobotę (04.07) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy koncert Grupy Bohema… » więcej 2020-07-02, godz. 14:00 Nowa powieść Jakuba Ćwieka do posłuchania w lipcu na naszej antenie! Premiera już w poniedziałek o 15:40! [FILM] Najnowszej powieści Jakuba Ćwieka będzie można słuchać na antenie Radia Opole do końca lipca o 15:40 w audycji Trendy i Owędy. Premiera już w najbliższy… » więcej 2020-07-02, godz. 08:09 Wakacyjna ramówka Radia Opole - zobacz, co szykujemy! "Chcę wyjechać na wieś" to motyw przewodni naszych radiowych letnich wędrówek. Nie zabraknie dobrej literatury, wakacyjnych przebojów i rozmów z gośćmi… » więcej 2020-06-26, godz. 12:05 Cukier raz jeszcze! W sobotę (27.06) po 20:00 zapraszamy na retransmisję koncertu ze Studia M im. SBB To już tradycja, że co sobotę w audycji Twoja Muzyka retransmitujemy najlepsze występy z kultowego Studia M. im SBB. Tym razem przypomnimy fenomenalny koncert… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***