Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » 'Łowy Krzysztofa Mikundy', czyli nowy cykl przyrodniczy…
2019-06-27, 13:20 Autor: Paula Hołubowicz

"Łowy Krzysztofa Mikundy", czyli nowy cykl przyrodniczy od lipca na antenie Radia Opole

Podsłuchane… podejrzane… Łowy Krzysztofa Mikundy [fot. Krzysztof Mikunda]
Podsłuchane… podejrzane… Łowy Krzysztofa Mikundy [fot. Krzysztof Mikunda]
3 minuty wystarczą, aby dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. W tym czasie możemy się też wiele nauczyć. Tyle też będzie trwał nowy cykl przyrodniczo-fotograficzny, który już w poniedziałek (01.07) będzie miał swoją premierę na antenie Radia Opole. Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7:20 Krzysztof Mikunda zabierze nas na polowanie z aparatem w rękach.
Autor nowego cyklu jest miłośnikiem przyrody, fotografem, wolontariuszem, człowiekiem wielu pasji i autorem bloga „Leśne Opowieści”.

W swoim cyklu: „Podsłuchane… podejrzane… Łowy Krzysztofa Mikundy” będzie opowiadał o swoich fotograficznych łowach na zwierzynę leśną i ptaki. Posłuchamy historii o niezwykłych spotkaniach z mieszkańcami lasu. Każdy odcinek audycji to kolejna leśna przygoda, pełna ciekawostek i anegdot. W ten sposób dochodzi do połączenia słowa, ekologii i pasji, które to za pomocą dźwięku i obrazu wprowadzają słuchaczy w niezwykły świat przyrody.

Gawęda autora będzie zilustrowana zdjęciami zwierząt, które będzie można obejrzeć na naszej stronie internetowej w specjalnej zakładce.

Celem cyklu jest edukacja ekologiczna społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem tematyki związanej z lasem i leśnictwem, dostarczenie ciekawych informacji związanych m.in. z polityką ochrony środowiska. Autor przypomina słuchaczom o potrzebie przebywania i przede wszystkim zrozumienia otaczającego nas świata przyrody.

Zobacz także

2019-10-29, godz. 15:21 "Jak cień własnego cienia" – posłuchaj nowego słuchowiska Radia Opole! To opowieść dziejąca się na granicy dwóch światów: żywych i umarłych. W wypadku samochodowym ginie Mateusz, a jego żona Olga zapada w śpiączkę. A jednak oboje… » więcej 2019-09-03, godz. 13:39 1 września minęło 80 lat od wybuchu II Wojny Światowej. Zobacz i posłuchaj relacji z uroczystości [ZDJĘCIA] 1 września minęło 80 lat od wybuchu II Wojny Światowej. Z tej okazji Radio Opole przygotowało specjalny program poranny, który rozpoczęliśmy już o godzinie 4:… » więcej 2019-07-31, godz. 15:19 Prześledź Powstanie Warszawskie dzień po dniu – nowy cykl w Radiu Opole! Zapis najważniejszych wydarzeń związanych z heroicznym zrywem warszawiaków w sierpniu 1944 roku w formie zwartej literackiej opowieści zagości na falach Radia… » więcej 2019-07-09, godz. 12:30 Prog in Park powraca w wielkim stylu! Przed nami trzecia edycja imprezy, która przyprawia fanów rocka progresywnego o szybsze bicie serca. Wydarzenia rozpocznie się 12.07 i po raz pierwszy w historii… » więcej 2019-07-05, godz. 17:00 Festiwal Colours of Ostrava już wkrótce. Radio Opole będzie na miejscu! To jeden z największych festiwali muzycznych w Europie. W tym roku odbywa się po raz osiemnasty, ściągając fanów dobrej muzyki z całego świata. Coloursl of Ostrava!… » więcej 2019-06-19, godz. 14:07 Plenerowe Radio Opole przez całe wakacje! Wszystkie wakacyjne soboty dziennikarze Radia Opole spędzą ze słuchaczami. Odwiedzą z mikrofonami i kamerami ulubione miejsca wypoczynku – plaże, pałace, zamki… » więcej 2019-06-19, godz. 13:54 Wakacyjne konkursy w Radiu Opole – do zdobycia atrakcyjne nagrody! Przez całe wakacje podczas codziennej audycji „Ona i On” do zdobycia atrakcyjne nagrody. Aby o nie zawalczyć, wystarczyć uważnie słuchać naszego pasma przedpołudniowego… » więcej 2019-06-03, godz. 13:40 Premiera słuchowiska "Zbiesione" wkrótce, a już w czwartek specjalne spotkanie z tej okazji - zapraszamy! "Zbiesione - dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach" – to tytuł słuchowiska, które 22 czerwca zostanie zaprezentowane na antenie… » więcej 2019-05-27, godz. 10:08 Tydzień Elsnerowski w Radiu Opole W powszechnej świadomości zapisał się jako nauczyciel Chopina, choć wśród jego wychowanków znajdują się także inni wybitni kompozytorzy, jak choćby Ignacy Feliks… » więcej 2019-05-20, godz. 17:08 Debata kandydatów do Parlamentu Europejskiego Radia Opole i Radia Wrocław Przed nami ostatnia prosta kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Opolszczyzna jest w tych wyborach w jednym okręgu z województwem dolnośląskim… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »