Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Autorzy pasm programowych » Leszek Kopeć
2017-01-31, 14:48 Autor: Justyna Krzyżanowska

Leszek Kopeć

Leszek Kopeć [fot. Paweł Stauffer]
Leszek Kopeć [fot. Paweł Stauffer]

Urodzony we Wrocławiu tuż po tym, jak jego mama słuchała koncertu życzeń. Czyżby przez to zrodziła się w nim miłość do śpiewania i w ogóle do muzyki?


Stracił wzrok kiedy był dzieckiem, ale nie przeszkodziło mu to w szczęśliwym i normalnym dzieciństwie. Pogodę ducha zachowuje również dzisiaj.


Skończył kilka szkół, w tym Technikum Radiowo Telewizyjne, w którym uczył się elektroniki jako jedna z pierwszych osób niewidomych. Jego najbliższą rodzinę – poza rodzicami i innymi bliskimi – tworzą dwa psy: Gaspar, owczarek niemiecki długowłosy, który jest psem przewodnikiem oraz suczka Nutka, która jest dyrektorem w domu i rządzi zarówno swoim pasem, jak i Gasparem.


Największą miłością w jego życiu jest śpiewanie i granie, ale także praca z dziećmi i oczywiście radio. Mówi o sobie: jestem kimś, kto jest jedną wielką improwizacją. Chciałby być człowiekiem poukładanym w jakiś sposób, ale nie jest – chodzi z głową w obłokach i trudno mu się przystosować do dzisiejszego świata.


Uważa, że powinien urodzić się 100 lat wcześniej – w tamtym świecie chyba łatwiej znalazłby sobie miejsce. Ale radio, w tym Radio Opole, jest jego przystanią. W opolskiej rozgłośni prowadzi audycje "Poetyckie bezdroża" oraz "Opolski Tygiel" (DAB+).


Radiowego bakcyla połknął już w 6 klasie szkoły podstawowej kiedy zetknął się z radiem „Iglica” we Wrocławiu. Następnie było akademickie radio „Brzęczek” w Krakowie. Poza współpracą z Radiem Opole, od 1989 roku jest związany z Polskim Radiem Wrocław.


Podkreśla, że każdy ma swoją drogę życiową, a jego do końca powinno być wypełnianie pewnego posłannictwa – być dla słuchaczy, którzy chcą słyszeć głos ludzki, którzy z różnych przyczyn nie mogą spać, cierpią bądź są samotni. To radio jego marzeń.

Zobacz także

2016-07-15, godz. 13:01 Bolesław Bezeg Bolesław Bezeg prowadzi audycję "Tak było naprawdę" oraz audycję w ramach projektu Wojewody Opolskiego pt. "Niepodległa". Przygotowuje również cykle tematyczn ... » więcej 2017-01-24, godz. 15:02 Krystyna Brożek Aktorka i muzyk z zawodu, która świetnie odnajduje się także za radiowym mikrofonem. Z Radiem Opole współpracuje od niedawna – wraz z Piotrem Furtasem prowadz ... » więcej 2016-11-10, godz. 12:33 Mariusz Chałupnik Opolanin z krwi i kości. Wychował się w centrum miasta. Dorastał na osiedlu ZMW (obecnie Armii Krajowej), do którego nadal ma duży sentyment. Studiował na Uni ... » więcej 2015-10-13, godz. 17:47 Adrian Chimiak W swej skromności mówi o sobie, że jest jak kelner, który podaje dźwięk na tacy i dba, by nie było w nim włosa. Nazywany człowiekiem orkiestrą nie tylko dlate ... » więcej 2016-11-10, godz. 12:05 Tomasz Cichoń Wydawca wiadomości drogowych, reporter. Przed mikrofonem od matury, przed radiowym głośnikiem od dziecka. Zawsze miał słabość do wszystkiego co na "R". Teraz ... » więcej 2015-10-11, godz. 23:03 Krzysztof Dobrowolski Dziennikarz. Człowiek, który wejdzie wszędzie, podejdzie z mikrofonem do każdego i nigdy nie da się zbić z tropu. Zada pytanie każdemu i na każdy temat. Szczy ... » więcej 2015-10-11, godz. 22:54 Justyna Dziedzic Doktor nauk humanistycznych. Mediami i kulturą zajmuje się zarówno naukowo, jak i zawodowo. Dziennikarka prowadzi programy o sztuce i kulturze. Najczęściej ro ... » więcej 2017-02-22, godz. 15:12 Grzegorz Frankowski Na co dzień pracuje w Miejskim Klubie Zapaśniczym Unia Racibórz, jednak to nie zapasy są jego największą pasją. Lubi każdy sport, ale najbardziej piłkę nożną. ... » więcej 2015-10-13, godz. 18:58 Piotr Furtas Gdybym nie był radiowcem, to pewnie zostałbym pastorem, bo lubię słuchać gospel. Ponieważ jestem muzykiem-aranżerem, moje życie to jedno wielkie studio radiow ... » więcej 2017-02-22, godz. 15:48 Kamila Gal-Skorupa Trafiła do radia, bo po studiach nie chciała pracować "za biurkiem" i to był strzał w dziesiątkę, tu nie ma miejsca na nudę. Najbardziej lubi pracę reportera ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »