Radio Opole » Gospodarka
2020-10-19, 15:00 Autor: Cezary Puzyna

2 miliony złotych dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Chodzi o centrum badań i innowacji

fot. UMWO
fot. UMWO
fot. UMWO
fot. UMWO
O 2 miliony złotych zwiększył dziś (19.10) zarząd województwa dofinansowanie projektu unijnego, realizowanego przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Chodzi o stworzenie Centrum Badań i Innowacji w chorobach cywilizacyjnych: sercowo-naczyniowych i kręgosłupa.
- Jest wielka potrzeba, aby nasze szpitale rozwijały się pod względem infrastruktury, ale również pod kątem dobrych kadr i fachowców - mówi marszałek regionu Andrzej Buła. - Tworzenie miejsc, gdzie będzie można rozwijać swoje kompetencje, realizować swoje projekty, bardzo ambitne na potrzeby naszych mieszkańców, jest również celem samorządu województwa opolskiego.

W sumie po tej decyzji szpital dostanie na ten cel ponad 19 milionów złotych dofinansowania unijnego. Umowę podpisano w lipcu. Centrum badań powstanie w zaadaptowanej dawnej szpitalnej pralni. Będą tam laboratoria, sale zabiegowe i nowoczesny sprzęt. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Cały projekt będzie kosztować niemal 27 milionów złotych.

To kolejne dofinansowanie szpitala uniwersyteckiego przez urząd marszałkowski w tym roku. W ramach projektów związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 szpital otrzymał 4 miliony 800 tysięcy złotych na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej, a na zakup nowego angiografu w sumie 2 miliony 200 tysięcy złotych (z czego milion złotych z budżetu województwa, a 1,2 miliona z funduszy europejskich).
Andrzej Buła

Gospodarka

2020-11-29, godz. 15:30 Przebudowa systemu oświetlenia w Kędzierzynie-Koźlu doceniona przez Polską Izbę Ekologii Gmina Kędzierzyn-Koźle wyróżniona przez Polską Izbę Ekologii. Ekolaur został przyznany w kategorii Energooszczędność, efektywność energetyczna” za… » więcej 2020-11-29, godz. 11:00 Lampy w gminie Ozimek będą z oprawami LED-owymi. Wymienionych zostanie 2 tysiące punktów świetlnych Ma być jaśniej i bezpieczniej oraz taniej. W gminie Ozimek zostanie wymienionych blisko 2 tysiące opraw latarni ulicznych. Zmiana będzie polegała na zainstalowaniu… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Tarcza branżowa 5.0: ostatnie dni na złożenie wniosku o umorzenia składkowe - Jeszcze tylko do jutra (30.11) przedstawiciele między innymi branż turystycznej, wystawienniczej i estradowej mogą składać wnioski o umorzenie składek… » więcej 2020-11-27, godz. 17:30 Za kilka dni wejdą w życie nowe limity zarobków dla osób pracujących na wcześniejszej emeryturze i rencie Zmienią się od początku grudnia limity przychodów dla osób pracujących mimo przejścia na wcześniejszą emeryturę lub rentę. » więcej 2020-11-27, godz. 13:15 185 młodych bezrobotnych z powiatu brzeskiego będzie mogło liczyć na wsparcie w wejściu na rynek pracy Bezrobotni z powiatu brzeskiego, którzy nie ukończyli 30. roku życia, będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie. Miejscowy urząd pracy przeznaczy na ten cel… » więcej 2020-11-27, godz. 11:00 Mniej pasażerów w miejskich autobusach w Opolu i mniejsze wpływy ze sprzedaży biletów Pandemia dotyka też komunikację zbiorową. W porannej rozmowie 'W cztery oczy' mówił o tym Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu w opolskim ratu… » więcej 2020-11-27, godz. 08:30 Firma z Kędzierzyna-Koźla dostarczy 102 samochody do patrolowania dróg. "To pierwszy krok do systemu bez bramek" Kędzierzyńsko-kozielska firma Vitronic dostarczy auta dla Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego do patrolowania dróg objętych elektronicznym systemem… » więcej 2020-11-26, godz. 19:15 Będzie podwyżka, bo "system musi bilansować się". Zmiany stawek za wywóz śmieci w Opolu przyjęte Mieszkańcy Opola zapłacą od nowego roku więcej za wywóz śmieci. Teraz obowiązuje stawka 19 złotych za osobę przy segregowaniu odpadów i 38 złotych przy… » więcej 2020-11-26, godz. 16:15 Trwa przebudowa ronda przy ul. Kanałowej w Niezdrowicach w gminie Ujazd Trwa przebudowa ronda przy ul. Kanałowej w Niezdrowicach w gminie Ujazd. To inwestycja, która towarzyszy innemu projektowi - przygotowaniu w przyszłym roku… » więcej 2020-11-26, godz. 13:53 Autobusy PKS Kluczbork nie wyjadą w weekendy i święta. Uczniowie nie jeżdżą do szkół, innych pasażerów też … PKS Kluczbork konsekwentnie zmniejsza liczbę połączeń ze względu na obostrzenia dotyczące epidemii koronawirusa. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »