Radio Opole » Gospodarka
2020-08-07, 06:30 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg szuka pieniędzy na przebudowę rynku. Niewykluczone, że uda się je pozyskać jeszcze przed nową perspektywą unijną

Rynek w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Zwycięska koncepcja zagospodarowania brzeskiego rynku [fot. Maćków Pracownia Projektowa]
Zwycięska koncepcja zagospodarowania brzeskiego rynku [fot. Maćków Pracownia Projektowa]
Zwycięska koncepcja zagospodarowania brzeskiego rynku [fot. Maćków Pracownia Projektowa]
Zwycięska koncepcja zagospodarowania brzeskiego rynku [fot. Maćków Pracownia Projektowa]
Brzeg nie rezygnuje z planów dalszej rewitalizacji centrum. Po zakończeniu prac remontowych budynku ratusza, magistrat zamierza przystąpić do przebudowy głównego miejskiego placu.
Władze miasta zapewniają, że choć na rynku nie widać jeszcze robotników, to cały czas trwają przygotowania do rozpoczęcia przebudowy. Wiceburmistrz Bartłomiej Kostrzewa wskazuje, że jednym z ważniejszych zadań, które stoi obecnie przez samorządem jest znalezienie pieniędzy na realizację inwestycji.

- W Brzegu wszystkie inwestycje realizujemy dzięki dofinansowaniom zewnętrznym. Tutaj też już robimy pierwsze przymiarki; albo pod nowy okres programowania Unii Europejskiej, który zacznie się już niebawem, od roku 2021. Ale być może uda się go zrealizować z innych środków, na przykład budżetu państwa - tłumaczy.

Magistrat zauważa, że pozostawienie rynku w dotychczasowym stanie, zwłaszcza po zakończonym remoncie ratusza, może stwarzać dysonans w tej części miasta. Do tej pory, w drodze konkursu, wyłoniono koncepcję przebudowy. Zakłada ona między innymi uruchomienie fontanny, jak i późniejszą zabudowę plantów od strony ulicy Jagiełły.

Według wstępnych planów, koszt przebudowy powinien zamknąć się w okolicy 8 milionów złotych. Przypomnijmy, że do tej pory, na prace związane z remontem ratusza, samorząd wydał dwukrotność tej kwoty.
Bartłomiej Kostrzewa

Gospodarka

2020-09-26, godz. 09:30 Zakończył się remont drogi pomiędzy Białą a Sowinem - alternatywnej do DW 414 w powiecie prudnickim Zakończyła się gruntowna przebudowa drogi między Białą a Sowinem w powiecie prudnickim. » więcej 2020-09-25, godz. 13:15 Budowa nowego stadionu w Opolu coraz bliżej Opolski ratusz otrzymał projekt wykonawczy i pozwolenie na jego budowę. Prace mają ruszyć na początku przyszłego roku. » więcej 2020-09-24, godz. 15:25 Opolscy radni jednogłośnie za korektą budżetu miasta. Chodzi o zmniejszenie planowanego deficytu Rada Miasta Opola jednogłośnie opowiedziała się za korektą budżetu stolicy regionu. Jej głównym celem jest zmniejszenie planowanego deficytu ze 162 milionów… » więcej 2020-09-24, godz. 14:26 Przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o zwolnienie z opłacania składek ZUS Kolejne firmy będą mogły skorzystać ze zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. » więcej 2020-09-23, godz. 18:30 Duże zainteresowania wymianą starych pieców w gminie Wołczyn. Rada miejska przeznaczyła dodatkowe pieniądze na d… 85 kolejnych pieców starej generacji zniknie z gminy Wołczyn. Tego roku samorząd zorganizował trzy nabory wniosków o dotację na wymianę źródeł ciepła… » więcej 2020-09-22, godz. 19:38 Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych Gminy Strzeleczki i Tarnów Opolski z dofinansowaniem na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pieniądze pochodzą z opłat wnoszonych przez inwestorów… » więcej 2020-09-22, godz. 16:00 Powiat głubczycki podsumowuje inwestycje drogowe i planuje kolejne - Mimo pandemii prowadzimy zadania związane z poprawą stanu naszych dróg i chodników - informuje wicestarosta Anita Juchno. W Gołuszowicach na finiszu jest… » więcej 2020-09-22, godz. 11:15 Trzeci nabór wniosków do tarczy antykryzysowej w PUP w Opolu do końca września Do 30 września przedsiębiorcy mogą jeszcze składać wnioski w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej. To trzeci nabór organizowany… » więcej 2020-09-22, godz. 07:00 Opolski ZUS wypłacił w pierwszym półroczu ponad 2 miliony złotych jednorazowych odszkodowań wypadkowych Od początku roku opolski ZUS wypłacił ponad 2,2 miliona złotych w ramach jednorazowych odszkodowań wypadkowych. Warunkiem otrzymania świadczenia jest odprowadzanie… » więcej 2020-09-21, godz. 19:59 "Gospodarka musi być gotowa na nową normalność. Bezrobocie będzie wzrastać". W CWK rozmawiano o rynku pracy w czasie… Praca zdalna, wzrost bezrobocia i nowa organizacja pracy to główne wyzwania, z jakimi mierzą się opolscy pracodawcy i przedsiębiorcy w dobie pandemii koronawirusa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***