Radio Opole » Gospodarka
2020-06-29, 18:30 Autor: Katarzyna Doros

Kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 454 między Dobrzeń Wielkim a Kup będzie wyremontowany

Podpisanie umowy na remont drogi między Dobrzeniem Wielkim, a Kup
Podpisanie umowy na remont drogi między Dobrzeniem Wielkim, a Kup
Podpisanie umowy na remont drogi między Dobrzeniem Wielkim, a Kup
Podpisanie umowy na remont drogi między Dobrzeniem Wielkim, a Kup
Blisko kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 454 między Dobrzeniem Wielkim a Kup zostanie wyremontowany. To kolejny etap ulepszenia trasy Opole-Namysłów. M.in. zostanie wymieniona nawierzchnia i poprawione pobocza. Dziś (29.06) oficjalnie podpisano umowę na przebudowę.
- W 2019 roku był zrobiony odcinek 1,4 km, w tym roku następny prawie kilometr, za rok reszta, więc cały ten odcinek w ciągu trzech lat będzie remontowany i cieszymy się z tego tytułu, bo będzie można spokojnie jechać - mówi Piotr Szlapa, wójt gminy Dobrzeń Wielki.

- Sukcesywnie remontujemy tę trasę odcinkami, na ile pozwala nam dokumentacja, ale również żebyśmy nie zaburzyli płynności ruchu - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. - Inwestycja nie jest duża, bo na około miliona złotych, ale też ważna. Kolejna inwestycja na drodze 454 to są Biestrzykowice, które remontujemy. Teraz robimy dokumentację miejscowości Krogulna. Chcemy pokazać, że te wszystkie plany, które sobie kiedyś zrobiliśmy strategiczne i je pokazywaliśmy w Komisji Europejskiej, są na tej drodze realizowane.

- Chodzi o odcinek, który biegnie prosto przez las między miejscowościami Dobrzeń i Kup. Zostanie wymieniona nawierzchnia i poprawione pobocze - dodaje Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

Prace mają potrwać nie dłużej niż dwa miesiące. Aby remont był jak najmniej uciążliwy ewentualne utrudnienia w ruchu mają zostać skumulowane w okresie wakacji.

Wartość całej inwestycji wynosi 800 tysięcy złotych. 25% tej kwoty to wkład własny gminy Dobrzeń Wielki.
Piotr Szlapa
Andrzej Buła, Szymon Ogłaza

Gospodarka

2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-09, godz. 12:00 Kolejny krok w kierunku budowy nowego mostu nad Odrą [FILM, ZDJĘCIA] 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego mostu nad Odrą pokryte zostanie z pieniędzy rządowych. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisali… » więcej 2020-07-09, godz. 11:01 258 milionów złotych składek umorzył opolskim przedsiębiorcom ZUS z powodu pandemii koronawirusa Zwolnienia z opłacenia składek było najważniejszym kołem ratunkowym, po które sięgali od marca opolscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni -twierdzi ZUS. Placówki… » więcej 2020-07-08, godz. 18:00 Myszy nie odpuszczają rolnikom. Plaga gryzoni w całym regionie Małe zwierzę, ale problem bardzo duży. Rolnicy w regionie zmagają się z plagą myszy. Duża populacja tych gryzoni w tym roku wiąże się z kilkoma czynnikami. To… » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Coroplast planuje zwolnienia grupowe Kilkuset pracowników mogą zwolnić spółki grupy Coroplast w Strzelcach Opolskich. Firmy związane z Coroplastem działające w Strzelcach Opolskich otrzymały z budżetu… » więcej 2020-07-08, godz. 14:21 Gmina Byczyna korzysta z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyremontowano ulicę Kościuszki Zakończył się remont ulicy Kościuszki w Byczynie przy dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2020-07-07, godz. 18:45 4 opolskie firmy walczą o tytuł najbardziej innowacyjnej w Europie Ruszyło głosowanie w konkursie Regiostars. Mieszkańcy opolskiego mogą głosować na cztery najbardziej innowacyjne projekty firm z naszego regionu. Każdy może oddać… » więcej 2020-07-07, godz. 12:30 Deweloperzy polubili Gogolin. Na osiedlu Dębowym powstaną kolejne domy szeregowe Gmina Gogolin sprzedała prywatnemu deweloperowi działki, na których mają stanąć kolejne domy. Od jakiegoś czasu osiedle Dębowe systematycznie się rozbudowuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »