Radio Opole » Gospodarka
2020-06-29, 16:00 Autor: Daniel Klimczak

Droga do terenów inwestycyjnych w Skarbimierzu będzie przebudowana. Zyskają także rowerzyści

Droga pomiędzy Pępicami a Brzegiem [fot. Daniel Klimczak]
Droga pomiędzy Pępicami a Brzegiem [fot. Daniel Klimczak]
Droga pomiędzy Pępicami a Brzegiem doczeka się kolejnej przebudowy. Dzięki wsparciu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostanie ona lepiej dostosowana do potrzeb transportu obsługującego strefę inwestycyjną w gminie Skarbimierz.
Chodzi o ponad 2,5-kilomterowy odcinek łączący Pępice z rondem w ciągu drogi krajowej 39 na obwodnicy Brzegu. Trakt jest chętnie wykorzystywany głównie przez kierowców ciężarówek. Wójt Skarbimierza Andrzej Pulit wskazuje, że przy budowie drogi co prawda zastosowano wzmocnioną nawierzchnię, jednak po latach rozwiązanie to okazało się niewystarczające.

- Tam idzie najcięższy transport. Jak ten ciężarowy ruch ruszył to się okazało, że jednak to potrafi z czasem zniszczyć drogę. Chcemy wyprzedzić sprawę, bo gdy fachowcy się przyglądają to mówią "no, jeszcze by można po tym jeździć". No ale tam rzeczywiście jest bardzo duży ruch, dlatego konieczne się stało, żeby tę drogę już naprawiać - przekonuje.

Oprócz nowej nawierzchni droga doczeka się także drugiej ścieżki rowerowej, dzięki czemu amatorzy dwóch kółek będą mogli bezpiecznie podróżować w obie strony.

Obecnie samorząd poszukuje wykonawcy robót. Kosztorys zakłada, że inwestycja będzie kosztować 5 milionów 600 tysięcy złotych, jednak władze gminy liczą na oszczędności przy przetargu. Połowę kosztów ma pokryć rządowa dotacja.

Dodajmy, że dokumentacja przetargowa zakłada zakończenie prac do 15 grudnia bieżącego roku.
Andrzej Pulit

Gospodarka

2021-08-05, godz. 20:21 Nyski "Rolnik" czeka wielka wymiana okien. Przez obecne ucieka zbyt dużo ciepła, a w czasie deszczu przeciekają 4 firmy ubiegają się o możliwość realizacji inwestycji w Zespole Szkól i Placówek Oświatowych w Nysie. Trwa ocena ofert, które wpłynęły w ramach przetargu… » więcej 2021-08-05, godz. 13:00 Pięć ulic, jedna inwestycja. "To remont wyczekiwany przez mieszkańców Reńskiej Wsi" Rozpoczęła się przebudowa pięciu ulic w centrum Reńskiej Wsi - drogowcy weszli już na teren budowy. Inwestycja potrwa do końca roku, a mieszkańcy muszą… » więcej 2021-08-04, godz. 13:25 Gmina Baborów: coraz bliżej gruntownego remontu mostu w Rakowie Gotowa jest już dokumentacja projektowa remontu mostu, który łączy miejscowości Raków, Langowo i Tłustomosty w gminie Baborów. Na inwestycję samorząd… » więcej 2021-08-04, godz. 11:00 Rozpoczynają się remonty dróg w gminie Branice. Nowa nawierzchnia powstanie w dwóch miejscowościach Gmina Branice rozpoczyna kolejne inwestycje drogowe. Gruntownej modernizacji zostaną poddane drogi w miejscowościach: Jędrychowice i Bliszczyce. Dofinansowanie… » więcej 2021-08-04, godz. 08:00 Sołectwo i gmina połączyły siły. Efekt - ocieplony budynek świetlicy Ortowice to jedna z mniejszych miejscowości gminy Bierawa. Miejscowi społecznicy połączyli siły z urzędnikami i udało się przygotować budżet tak, że… » więcej 2021-08-03, godz. 21:00 Kolejne inwestycje drogowe w gminie Dąbrowa. Teraz czas na przebudowę drogi w Karczowie W gminie Dąbrowa rozpoczęły się kolejne inwestycje drogowe. Najważniejsze prace budowlane trwają w Karczowie przy ul. Wiejskiej. Jak informuje zastępca… » więcej 2021-08-03, godz. 18:50 W Izbie Rolniczej w Opolu rozmawiano o melioracji i funkcjonowaniu spółek wodnych w regionie W czasach gwałtownych zjawisk atmosferycznych kluczowym jest utrzymanie właściwej gospodarki wodnej na polach. Dobra melioracja skutecznie odprowadzi nadmiar… » więcej 2021-08-03, godz. 12:20 "Liczymy, że zmniejszy się liczba nielegalnych wysypisk". Zmodernizowany PSZOK w Chróścicach otwarty Więcej kontenerów na powiększonym terenie, miejsce do wymiany rzeczy używanych, ale też lepsza kontrola przywożonych śmieci. Po rocznych pracach otwarty… » więcej 2021-08-02, godz. 12:18 W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Gmina Głogówek zamierza zbudować osiedle mieszkaniowe Na ostatniej sesji Rady Miasta Głogówka podjęto uchwałę na temat wyrażenia zgody na utworzenie przez gminę Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej - Południe… » więcej 2021-07-31, godz. 18:00 Rolniku! Bądź eko i oddaj folie do recyklingu Gmina Reńska Wieś namawia rolników do myślenia o aspektach ekologicznych prowadzonych przez nich działalności i zbieraniu, a następnie oddaniu do recyklingu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »