Radio Opole » Gospodarka
2020-06-29, 16:00 Autor: Daniel Klimczak

Droga do terenów inwestycyjnych w Skarbimierzu będzie przebudowana. Zyskają także rowerzyści

Droga pomiędzy Pępicami a Brzegiem [fot. Daniel Klimczak]
Droga pomiędzy Pępicami a Brzegiem [fot. Daniel Klimczak]
Droga pomiędzy Pępicami a Brzegiem doczeka się kolejnej przebudowy. Dzięki wsparciu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostanie ona lepiej dostosowana do potrzeb transportu obsługującego strefę inwestycyjną w gminie Skarbimierz.
Chodzi o ponad 2,5-kilomterowy odcinek łączący Pępice z rondem w ciągu drogi krajowej 39 na obwodnicy Brzegu. Trakt jest chętnie wykorzystywany głównie przez kierowców ciężarówek. Wójt Skarbimierza Andrzej Pulit wskazuje, że przy budowie drogi co prawda zastosowano wzmocnioną nawierzchnię, jednak po latach rozwiązanie to okazało się niewystarczające.

- Tam idzie najcięższy transport. Jak ten ciężarowy ruch ruszył to się okazało, że jednak to potrafi z czasem zniszczyć drogę. Chcemy wyprzedzić sprawę, bo gdy fachowcy się przyglądają to mówią "no, jeszcze by można po tym jeździć". No ale tam rzeczywiście jest bardzo duży ruch, dlatego konieczne się stało, żeby tę drogę już naprawiać - przekonuje.

Oprócz nowej nawierzchni droga doczeka się także drugiej ścieżki rowerowej, dzięki czemu amatorzy dwóch kółek będą mogli bezpiecznie podróżować w obie strony.

Obecnie samorząd poszukuje wykonawcy robót. Kosztorys zakłada, że inwestycja będzie kosztować 5 milionów 600 tysięcy złotych, jednak władze gminy liczą na oszczędności przy przetargu. Połowę kosztów ma pokryć rządowa dotacja.

Dodajmy, że dokumentacja przetargowa zakłada zakończenie prac do 15 grudnia bieżącego roku.
Andrzej Pulit

Gospodarka

2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-09, godz. 12:00 Kolejny krok w kierunku budowy nowego mostu nad Odrą [FILM, ZDJĘCIA] 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego mostu nad Odrą pokryte zostanie z pieniędzy rządowych. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisali… » więcej 2020-07-09, godz. 11:01 258 milionów złotych składek umorzył opolskim przedsiębiorcom ZUS z powodu pandemii koronawirusa Zwolnienia z opłacenia składek było najważniejszym kołem ratunkowym, po które sięgali od marca opolscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni -twierdzi ZUS. Placówki… » więcej 2020-07-08, godz. 18:00 Myszy nie odpuszczają rolnikom. Plaga gryzoni w całym regionie Małe zwierzę, ale problem bardzo duży. Rolnicy w regionie zmagają się z plagą myszy. Duża populacja tych gryzoni w tym roku wiąże się z kilkoma czynnikami. To… » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Coroplast planuje zwolnienia grupowe Kilkuset pracowników mogą zwolnić spółki grupy Coroplast w Strzelcach Opolskich. Firmy związane z Coroplastem działające w Strzelcach Opolskich otrzymały z budżetu… » więcej 2020-07-08, godz. 14:21 Gmina Byczyna korzysta z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyremontowano ulicę Kościuszki Zakończył się remont ulicy Kościuszki w Byczynie przy dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2020-07-07, godz. 18:45 4 opolskie firmy walczą o tytuł najbardziej innowacyjnej w Europie Ruszyło głosowanie w konkursie Regiostars. Mieszkańcy opolskiego mogą głosować na cztery najbardziej innowacyjne projekty firm z naszego regionu. Każdy może oddać… » więcej 2020-07-07, godz. 12:30 Deweloperzy polubili Gogolin. Na osiedlu Dębowym powstaną kolejne domy szeregowe Gmina Gogolin sprzedała prywatnemu deweloperowi działki, na których mają stanąć kolejne domy. Od jakiegoś czasu osiedle Dębowe systematycznie się rozbudowuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »