Radio Opole » Gospodarka
2020-06-26, 14:51 Autor: Witold Wośtak

1600 wniosków w 2,5 godziny naboru. Ogromne zainteresowanie grantami na ratowanie firm. Trwa ich weryfikacja w OCRG

M. Durzyński i R. Wrzeciono [fot. Witold Wośtak]
M. Durzyński i R. Wrzeciono [fot. Witold Wośtak]
Weryfikacja wniosków o granty na ratowanie firmy [fot. Witold Wośtak]
Weryfikacja wniosków o granty na ratowanie firmy [fot. Witold Wośtak]
Rekordowy nabór w historii Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Elektroniczne wnioski o bezzwrotne granty na ratowanie firm można było składać wczoraj (25.06) od 9:00. Postępowanie zakończono po 2,5 godzinie, kiedy przyjęto niemal 1600 wniosków.
15 procent przedsiębiorców nie dodało jednak załączników - o problemach z obsługą platformy ePUAP informowaliśmy w środę.

- Mieliśmy pewność, że wszystko zadziała - mówi Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG, nawiązując do problemów przedsiębiorców z przygotowaniem wniosków.

- Z rozmów docierających do nas oraz informacji zwrotnych od przedsiębiorców wynikało, że o możliwości dodania załączników decydują indywidualne ustawienia komputera wnioskodawcy. Powtarzam jedynie informacje, które do nas wpłynęły. Po usunięciu na przykład historii ciasteczek - plików cookies - nie było problemu z dodaniem załączników.

O przyznaniu grantu zdecyduje kolejność zgłoszeń. Nad weryfikacją dokumentów pracuje 20 osób. - Każdy wniosek jest oceniany indywidualnie, bo przedsiębiorcy mają zróżnicowaną sytuację, a nas obligują przepisy unijne - zaznacza Michał Durzyński, kierownik projektu.

- Szczególnie, jeśli chodzi o badanie statusu i sytuacji ekonomicznej przedsiębiorcy. Musimy zbadać wszystkie te warunki i podjęliśmy decyzję, że zrobimy to na początku - zanim przydzielimy przedsiębiorcom wsparcie. Chodzi o to, by przedsiębiorcy nie musieli zwracać pieniędzy z odsetkami, jeśli okaże się, że coś jest nie tak.

Przypomnijmy, zarząd województwa przeznaczył na granty 24,5 miliona złotych, a można otrzymać od 23,5 tysiąca do 164 tysięcy złotych.
Roland Wrzeciono
Michał Durzyński

Gospodarka

2020-07-10, godz. 10:48 Jednak nie będzie zwolnień grupowych w Coroplaście? W środę (08.07) informowaliśmy na naszej antenie o planowanych grupowych zwolnieniach w firmie Coroplast w Strzelcach Opolskich. Takie informacje dyrekcja zakładu… » więcej 2020-07-10, godz. 06:00 Absolutorium dla zarządu powiatu opolskiego. Radni byli jednomyślni Zarząd powiatu opolskiego otrzymał absolutorium za rok 2019. Na sesji powiatowi radni zatwierdzili również realizację ubiegłorocznego budżetu. » więcej 2020-07-09, godz. 16:45 Miliony złotych dla Politechniki Opolskiej na rozbudowę laboratoriów. Chodzi o badania nad technologiami lekkimi Niemal 8,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich na Politechnice Opolskiej. » więcej 2020-07-09, godz. 12:00 Kolejny krok w kierunku budowy nowego mostu nad Odrą [FILM, ZDJĘCIA] 80% kosztów opracowania dokumentacji niezbędnej do budowy nowego mostu nad Odrą pokryte zostanie z pieniędzy rządowych. Dzisiaj umowę na dofinansowanie podpisali… » więcej 2020-07-09, godz. 11:01 258 milionów złotych składek umorzył opolskim przedsiębiorcom ZUS z powodu pandemii koronawirusa Zwolnienia z opłacenia składek było najważniejszym kołem ratunkowym, po które sięgali od marca opolscy przedsiębiorcy i samozatrudnieni -twierdzi ZUS. Placówki… » więcej 2020-07-08, godz. 18:00 Myszy nie odpuszczają rolnikom. Plaga gryzoni w całym regionie Małe zwierzę, ale problem bardzo duży. Rolnicy w regionie zmagają się z plagą myszy. Duża populacja tych gryzoni w tym roku wiąże się z kilkoma czynnikami. To… » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Coroplast planuje zwolnienia grupowe Kilkuset pracowników mogą zwolnić spółki grupy Coroplast w Strzelcach Opolskich. Firmy związane z Coroplastem działające w Strzelcach Opolskich otrzymały z budżetu… » więcej 2020-07-08, godz. 14:21 Gmina Byczyna korzysta z Funduszu Dróg Samorządowych. Wyremontowano ulicę Kościuszki Zakończył się remont ulicy Kościuszki w Byczynie przy dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2020-07-07, godz. 18:45 4 opolskie firmy walczą o tytuł najbardziej innowacyjnej w Europie Ruszyło głosowanie w konkursie Regiostars. Mieszkańcy opolskiego mogą głosować na cztery najbardziej innowacyjne projekty firm z naszego regionu. Każdy może oddać… » więcej 2020-07-07, godz. 12:30 Deweloperzy polubili Gogolin. Na osiedlu Dębowym powstaną kolejne domy szeregowe Gmina Gogolin sprzedała prywatnemu deweloperowi działki, na których mają stanąć kolejne domy. Od jakiegoś czasu osiedle Dębowe systematycznie się rozbudowuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »