Radio Opole » Gospodarka
2020-02-04, 18:38 Autor: Katarzyna Doros

Senioralne Centrum Pracy w Opolu pomoże w powrocie na rynek pracy. "My, seniorzy też coś potrafimy"

Senioralne Centrum Pracy w Opolu pomoże w powrocie na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Senioralne Centrum Pracy w Opolu pomoże w powrocie na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Senioralne Centrum Pracy w Opolu pomoże w powrocie na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Senioralne Centrum Pracy w Opolu pomoże w powrocie na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Senioralne Centrum Pracy w Opolu pomoże w powrocie na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Senioralne Centrum Pracy w Opolu pomoże w powrocie na rynek pracy [fot. Katarzyna Doros]
Senioralne Centrum Pracy w placówce PUP przy ul. Hubala w Opolu oficjalnie rozpoczęło działalność. Miejsce powstało z myślą o osobach starszych, które chcą wrócić na rynek pracy. Specjaliści pomogą im w wybraniu najlepszej oferty i ustaleniu profilu zawodowego.
- Społeczeństwo się starzeje, przybywa osób w wieku 60+, które chcą jeszcze być aktywne zawodowo - mówi Irena Lebiedzińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu.

- Chcemy wychodzić naprzeciwko innym grupom, niż tylko osoby bezrobotne. Będziemy oferować tutaj i prasę, będzie można posiedzieć, poczytać, dowiedzieć się ewentualnie, gdzie poszukiwać tej pracy, jakie dokumenty przygotować. Będziemy też pomagać przygotowywać te dokumenty. Oczywiście nasi pracownicy będą starali się docierać do klubów seniora, które są na terenie naszego miasta.

Krystyna Baworowska była już na pierwszej rozmowie o pracę. - Chce się być między ludźmi i kontynuować swoje doświadczenie zawodowe. Do tego dochodzą też względy ekonomiczne - mówi. - Kiedy leki są drogie, a w moim przypadku tak jest, to lepiej wrócić do pracy. A po drugie można pokazać, że my, seniorzy też coś potrafimy.

- Są to pracownicy bardzo uczciwi i bardzo odpowiedzialni. Można polegać na tych pracownikach, więc ja zatrudniłam panią, która w zeszłym roku poszła na emeryturę, na 1/2 etatu na miesiąc próbny. Do jej obowiązków należy codzienne popołudniowe sprzątanie biura - dodaje Urszula Dworaczek, która od siedmiu lat prowadzi spółdzielnię socjalną w Opolu.

Do tej pory w Senioralnym Centrum Pracy zarejestrowało się ponad 20 osób, dwie z nich już podjęły pracę. Centrum przy ul. Hubala w Powiatowym Urzędzie Pracy w Opolu jest czynne codziennie od 8:00 do 14:00.
Irena Lebiedzińska
Krystyna Baworowska, Urszula Dworaczek

Gospodarka

2020-08-08, godz. 18:00 Remont "Sandacza" przebiega bez opóźnień. Epidemia na razie nie wpływa na tempo robót Epidemia koronawirusa nie spowodowała jak dotąd opóźnień w remoncie ośrodka Sandacz nad Jeziorem Otmuchowskim. To jedno z największych zadań realizowanych… » więcej 2020-08-08, godz. 15:00 Mieszkańcy Opola mogą mieć wpływ na swoje otoczenie. Do połowy września trwa nabór do Inicjatywy Lokalnej Po Budżecie Obywatelskim Opola przyszedł czas na Inicjatywę Lokalną. Mieszkańcy stolicy regionu mogą zgłaszać pomysły, których realizacja nie przekroczy… » więcej 2020-08-07, godz. 15:00 Powiaty chcą zmiany przepisów dotyczących rządowych dotacji do inwestycji Władze powiatu prudnickiego zastanawiają się, czy będą mogły przesunąć 3,2 mln złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inne inwestycje… » więcej 2020-08-07, godz. 06:30 Brzeg szuka pieniędzy na przebudowę rynku. Niewykluczone, że uda się je pozyskać jeszcze przed nową perspektywą… Brzeg nie rezygnuje z planów dalszej rewitalizacji centrum. Po zakończeniu prac remontowych budynku ratusza, magistrat zamierza przystąpić do przebudowy głównego… » więcej 2020-08-06, godz. 20:00 Kolejne gminy wybudują lub zmodernizują drogi rolne przy pomocy dotacji z urzędu marszałkowskiego 3 umowy na remont lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych podpisano dziś (06.08) w urzędzie marszałkowskim. » więcej 2020-08-05, godz. 17:30 Bon turystyczny impulsem dla krajowej branży, ale też kolejna okazja dla oszustów Zapłacimy nim w obiektach noclegowych, możemy spożytkować go na zakup wycieczki, obozu, czy też kolonii. Od 1 sierpnia zaczął obowiązywać Polski Bon Turystyczny… » więcej 2020-08-05, godz. 09:00 Głogówek: gmina dostała pieniądze na przebudowę oczyszczalni ścieków 2,6 mln złotych dofinansowania otrzymał Głogówek na unowocześnienie części biologicznej oczyszczalni ścieków. Znacząco wpłynie to na środowisko naturalne… » więcej 2020-08-05, godz. 06:30 Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przestał obowiązywać. Świadczenie otrzymamy tylko w nieprzewidzianych wypadkach W lipcu opolskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyjęły blisko 3 tysiące sto wniosków od rodziców w sprawie wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego… » więcej 2020-08-04, godz. 19:00 Prudnik zaciąga prawie 7 mln złotych kredytu, aby realizować tegoroczne inwestycje i pozyskiwać unijne dotacje Aby utrzymać wydatki inwestycyjne na dotychczasowym poziomie gmina Prudnik zaciągnęła 6,85 mln złotych kredytu. Pieniądze te umożliwią aplikowanie o dofinansowanie… » więcej 2020-08-04, godz. 15:00 ZDW w Opolu wyremontował kolejny fragment drogi z Opola do Namysłowa Kierowcy mogą już przejechać wyremontowanym fragmentem drogi wojewódzkiej nr 454 przez Ładzę w gminie Pokój. Po 8 miesiącach robót i utrudnień, w centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***