Radio Opole » Gospodarka
2019-12-06, 14:15 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg stawia na "czysty" transport miejski

Autobus o napędzie elektrycznym [fot. Daniel Klimczak]
Autobus o napędzie elektrycznym [fot. Daniel Klimczak]
Brzeg chce postawić na czystszy transport publiczny. W postępowaniu konkursowym na realizację przewozów, magistrat zamierza promować przewoźników, którzy będą gotowi świadczyć swoje usługi autobusami o napędzie elektrycznym lub hybrydowym.
Bardziej ekologiczna komunikacja to element programu władz miasta w zakresie poprawy jakości powietrza. Jak zapowiada burmistrz Jerzy Wrębiak, pierwsze tego typu pojazdy mogą pojawić się w Brzegu za około 2 lata, kiedy skończy się obecna umowa na realizację tego typu usług.

- My już się zastanawiamy nad tym, aby w nowej specyfikacji te sprawy ująć. Byłoby to ciekawe, gdyby jednym z warunków była modernizacja taboru, aby nie tylko był przyjazny dla osób niepełnosprawnych i z klimatyzacją, bo dzisiaj to jest już pewien standard, ale też właśnie był z napędem, który będzie ekologiczny - tłumaczy.

Powodzenie planów zależy jednak od oferty przewoźników, którzy zdecydują się wystartować w konkursie. Gmina nie posiada własnej spółki świadczącej tego typu usługi, dlatego komunikacja miejska obsługiwana jest obecnie przez miejscowy PKS.
Jerzy Wrębiak

Gospodarka

2020-11-27, godz. 11:00 Mniej pasażerów w miejskich autobusach w Opolu i mniejsze wpływy ze sprzedaży biletów Pandemia dotyka też komunikację zbiorową. W porannej rozmowie 'W cztery oczy' mówił o tym Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu w opolskim ratu… » więcej 2020-11-27, godz. 08:30 Firma z Kędzierzyna-Koźla dostarczy 102 samochody do patrolowania dróg. "To pierwszy krok do systemu bez bramek" Kędzierzyńsko-kozielska firma Vitronic dostarczy auta dla Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego do patrolowania dróg objętych elektronicznym systemem… » więcej 2020-11-26, godz. 19:15 Będzie podwyżka, bo "system musi bilansować się". Zmiany stawek za wywóz śmieci w Opolu przyjęte Mieszkańcy Opola zapłacą od nowego roku więcej za wywóz śmieci. Teraz obowiązuje stawka 19 złotych za osobę przy segregowaniu odpadów i 38 złotych przy… » więcej 2020-11-26, godz. 16:15 Trwa przebudowa ronda przy ul. Kanałowej w Niezdrowicach w gminie Ujazd Trwa przebudowa ronda przy ul. Kanałowej w Niezdrowicach w gminie Ujazd. To inwestycja, która towarzyszy innemu projektowi - przygotowaniu w przyszłym roku… » więcej 2020-11-26, godz. 13:53 Autobusy PKS Kluczbork nie wyjadą w weekendy i święta. Uczniowie nie jeżdżą do szkół, innych pasażerów też … PKS Kluczbork konsekwentnie zmniejsza liczbę połączeń ze względu na obostrzenia dotyczące epidemii koronawirusa. » więcej 2020-11-26, godz. 09:00 ,,Coś dla ciała, coś dla ducha''. Nowa inwestycja w powiecie głubczyckim ,,Ścieżka wiecznej młodości w Nowej Wsi Głubczyckiej” - tak brzmi nazwa ostatniego projektu zrealizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w tej miejscowości… » więcej 2020-11-25, godz. 17:00 Głubczyce mają już gotowy projekt przyszłorocznego budżetu Budżet Głubczyc w 2021 roku ma wynieść blisko 110 mln złotych. To kwota podobna do tegorocznych finansów miasta. » więcej 2020-11-25, godz. 14:00 ZUS przypomina przedsiębiorcom o wnioskach na zwolnienie z opłacania składek Kilka dni pozostaje przedsiębiorcom z branży turystycznej, wystawienniczej, estradowej i eventowej na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek. » więcej 2020-11-25, godz. 06:30 Brzeg chce przebudować dwie ulice w centrum miasta. Na jednym z niebezpiecznych skrzyżowań ma pojawić się rondo Brzeg szykuje się do remontu dwóch ważnych ulic w centrum miasta. Dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych przebudowy mogą doczekać się… » więcej 2020-11-24, godz. 15:30 Zakończył się pierwszy etap przebudowy fragmentu ul. Żabienieckiej w Kędzierzynie-Koźlu Zakończyła się gruntowna przebudowa fragmentu ul. Żabienieckiej w Kłodnicy w dzielnicy Kędzierzyna-Koźla. Nową nawierzchnią kierowcy pojadą od skrzyżowania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***