Radio Opole » Gospodarka
2019-11-15, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Remiza OSP Komorzno i świetlica w Ligocie Wołczyńskiej jak nowe. Magistrat wydał na remonty niemal 700 tysięcy złotych

Remiza OSP Komorzno po remoncie [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Wołczynie]
Remiza OSP Komorzno po remoncie [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Wołczynie]
Świetlica wiejska w Ligocie Wołczyńskiej po remoncie [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Wołczynie]
Świetlica wiejska w Ligocie Wołczyńskiej po remoncie [fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Wołczynie]
Zakończył się remont remizy strażackiej w Komorznie i kompleksowa modernizacja świetlicy wiejskiej w Ligocie Wołczyńskiej.
Urząd Miejski w Wołczynie zapłacił za oba zadania z własnej kasy. Remiza wymagała około 340 tysięcy złotych, a remont świetlicy kosztował niewiele mniej.

- Dach OSP Komorzno został pokryty papą, zamontowano też szambo - mówi Jan Leszek Wiącek, burmistrz Wołczyna. - Dobudowano kolejny boks dla strażaków. Poza tym strażacy ochotnicy mają zapewnione dobre warunki nie tylko do spędzania czasu, ale przede wszystkim do pozostawania w pełnej gotowości bojowej.

Co do świetlicy wiejskiej w Ligocie Wołczyńskiej, potrzebne były prace rozbiórkowe i naprawa dachu.

- Do tego mówimy o wykonaniu nowej posadzki, instalacji elektrycznej oraz wodnej. Jest także nowa elewacja zewnętrzna. Ta inwestycja była wyczekiwana przez mieszkańców Ligoty Wołczyńskiej, bo ich świetlica była jedną z niewielu wymagających jeszcze remontu. Mieszkańcy doczekali się naprawdę dobrych warunków do działalności społecznej i aktywności - dodaje burmistrz Wiącek.
Jan Leszek Wiącek 1
Jan Leszek Wiącek 2

Gospodarka

2019-12-15, godz. 18:38 Niedziela handlowa to dobry czas na świąteczne zakupy. Tłok w opolskich galeriach handlowych W pierwszą przedświąteczną niedzielę handlową opolanie szturmują galerie handlowe w poszukiwaniu gwiazdkowych prezentów. W restauracjach na terenie centrów handlowych… » więcej 2019-12-15, godz. 13:30 Wcześniej z kamienia, teraz asfaltowa. Prószków wyremontował ulicę Zieloną z pieniędzy FDS Wcześniej trudno było nią przejechać, a piesi musieli chodzić po trawie. Teraz już ma nową nawierzchnię, chodnik oraz zmodernizowaną kanalizację i oświetlenie… » więcej 2019-12-13, godz. 19:00 Koniec remontu DW 408. Kierowcy znów mogą przejechać między Bierawą a Korzonkiem Do użytku kierowców oddano remontowany od wiosny odcinek drogi wojewódzkiej nr 408 łączącej Kędzierzyn-Koźle z Gliwicami i autostradą A4. Przebudowano fragment… » więcej 2019-12-13, godz. 11:30 Wydatki większe od przychodów. W przyszłym roku Prószków do zbilansowania budżetu weźmie kredyt 50 milionów złotych wyniesie budżet Prószkowa w 2020 roku. Z tej puli 8,5 miliona złotych gmina chce przeznaczyć na inwestycje. W planach znalazły się zadania… » więcej 2019-12-13, godz. 08:37 Dyżur w UMWO. Tematem wpisy do BDO Sobotnie dyżury w urzędzie marszałkowskim. Pracownicy departamentu Ochrony Środowiska będą udzielać porad w temacie wpisów do bazy danych o produktach i opakowaniach… » więcej 2019-12-12, godz. 17:00 Studenci z LogPoint namawiają do studiowania logistyki na Politechnice Opolskiej Studenci namawiają do studiowania logistyki na Politechnice Opolskiej. Koło naukowe LogPoint zorganizowało warsztaty i wykłady dla uczniów szkół średnich z regionu… » więcej 2019-12-12, godz. 14:15 Tereny inwestycyjne w Brzegu oficjalnie w rękach nowego właściciela. "Ta transakcja da miastu wiele korzyści" Brzeska 'Zielonka' oficjalnie w rękach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Magistrat podpisał akt notarialny o sprzedaży terenu nowemu właścicielowi. » więcej 2019-12-12, godz. 12:00 Rynek startupów w Polsce rośnie - najlepszymi zarządzają magistrowie Rynek startupów w Polsce rośnie - wynika z raportu 'Polish Tech - Scene - Five Years' przygotowanego przed Fundację Startup Poland. » więcej 2019-12-12, godz. 09:58 Rusza nabór na innowacje. OCRG czeka na wnioski od 30 grudnia Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłasza ostatni w tym roku nabór na innowacje w przedsiębiorstwach. Jest skierowany do mikro, małych, średnich i dużych fi… » więcej 2019-12-11, godz. 14:00 Energetyka Cieplna Opolszczyzny stawia na odnawialne źródła energii W Opolu, Kluczborku i Strzelach Opolskich Energetyka Cieplna Opolszczyzny buduje instalacje fotowoltaiczne. Każda z nich docelowo będzie osiągać moc 24 kilowatów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »