Radio Opole » Gospodarka
2019-05-28, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Część inwestycji została odłożona, a część wprowadzona. Zmiany w harmonogramie Zarządu Dróg Wojewódzkich

Droga [fot. ZDW Opole]
Droga [fot. ZDW Opole]
Zmiany w remontowych planach Zarządu Dróg Wojewódzkich. Z części inwestycji zrezygnowano. W zamian wprowadzono inne.
W ciągu dwóch lat na pewno nie zostanie przebudowana droga 901 na odcinku Zawadzkie - Żędowice. Powodem są prowadzone w tym miejscu prace związane z siecią gazową. Zrezygnowano również z inwestycji na drodze 463 między Zawadzkiem a Kolonowskiem.

- Chodzi o część trasy, na której są obiekty mostowe, które chcieliśmy przebudować - tłumaczy Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. - Staraliśmy się o dofinansowanie z programu Mosty Plus, ale wiemy, że nie nie dostaniemy tego dofinansowania, bo nie spełniamy kryteriów, które tam są. W związku z czym to zadanie jest wyłączone. Natomiast w jego miejsce pojawi się remont odcinka drogi między Kolonowskiem a rondem przed Zawadzkiem. Tam stan techniczny znacząco się pogorszył i nie ma na co czekać.

Zarząd województwa w wieloletniej prognozie finansowej wprowadził zmiany i niektóre inwestycje zostaną wprowadzone do harmonogramu bądź przyśpieszone.

- Chodzi między innymi o przebudowę drogi 487 - mówi Ogłaza. - Na odcinku Olesno-Boroszów. To jest takie miejsce, które wymagało interwencji. Dzięki temu, że mamy innego rodzaju przesunięcia, to będzie to można zrobić wcześniej. Do tego zadanie, którego wcześniej nie było, ale ze względu na zły stan techniczny mostu na drodze 416 w miejscowości Kórnica, to wpisujemy to zadanie na najbliższe lata do prognozy finansowej.

Ponadto status dogi wojewódzkiej straciła droga numer 465, która prowadziła od Żelaznej do rzeki Odry i od Odry do Dobrzenia Małego. W porozumieniu z wójtami Dąbrowy i Dobrzenia Wielkiego droga ta otrzymała status gminnej.
Szymon Ogłaza
Szymon Ogłaza

Gospodarka

2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 95 proc. gminy Ozimek już skanalizowane. To koniec rozbudowy sieci Ozimek kończy inwestycje kanalizacyjne. Po ostatnim etapie, który obejmuje sołectwa Schodnia, Pustków i część miasta Ozimka, do sieci będzie podłączonych 95 p ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Czas przetargów. Opolskie starostwo czeka na rozstrzygnięcia i rozpoczęcie prac na dwóch odcinkach dróg Starostwo Powiatowe w Opolu przygotowuje się do remontu dwóch dróg. Jeden zostanie przeprowadzony w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin, drugi w miejscowości W ... » więcej 2019-10-16, godz. 19:30 Nowe technologie energetyczne rozwijają się. Jak się zachować, gdy zawiodą? O tym rozmawiano w Opolu Co zrobić, gdy dojdzie do zwarcia instalacji fotowoltaicznej, którą mamy na dachu, a jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do pożaru samochodu elektrycznego ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:36 Strefa gospodarcza w Olszowej ma bazować na zielonej energii Strefa gospodarcza w Olszowej ma być samodzielna energetycznie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i gmina Ujazd chcą prowadzić nowatorski projekt ekologi ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »