Radio Opole » Gospodarka
2019-04-16, 16:30 Autor: Witold Wośtak

Rudniki mają centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy chwalą inwestycję

Wyremontowane centrum przesiadkowe w Rudnikach [fot. Witold Wośtak]
Wyremontowane centrum przesiadkowe w Rudnikach [fot. Witold Wośtak]
Wyremontowane centrum przesiadkowe w Rudnikach [fot. Witold Wośtak]
Wyremontowane centrum przesiadkowe w Rudnikach [fot. Witold Wośtak]
Wyremontowane centrum przesiadkowe w Rudnikach [fot. Witold Wośtak]
Wyremontowane centrum przesiadkowe w Rudnikach [fot. Witold Wośtak]
Centrum przesiadkowe w Rudnikach oficjalnie otwarte. Przebudowa placu przy ulicy Wieluńskiej trwała od września ubiegłego roku do końca marca.
Teraz jest tam zadaszone miejsce postoju autobusów i busów, podłoże wykonano z kostki brukowej. Oprócz tego 24 miejsca parkingowe, w tym 3 dla niepełnosprawnych i ogrzewana poczekalnia z nowoczesnym infoboxem oraz toaletami. W drugiej części placu jest z kolei fontanna, a wokół niej ławki.

- Teraz Rudniki mają wizytówkę z prawdziwego zdarzenia - ocenia wójt Grzegorz Domański. - Znajdujemy się na obrzeżach województwa i wszędzie mamy daleko. Oprócz tego, że mieszkańcy korzystają z własnych środków transportu, bardzo często wybierają komunikację publiczną. Nie wszyscy mają możliwość jazdy samochodem - są osoby starsze lub w danym momencie pozbawione samochodu. Myślę, że będą chętnie korzystać z naszego centrum przesiadkowego.

Zapytaliśmy mieszkańców, jak oceniają nowe miejsce w centrum Rudnik. Nie ukrywają, że podoba im się wyremontowany plac. Zwracają uwagę na estetykę, wygodę i duże zapotrzebowanie na taki punkt w ich miejscowości. Jedna z mieszkanek ma jedynie nadzieję, że plac nie zostanie zniszczony przez wandali. Jak przyznaje mieszkaniec Rudnik, do Opola podróżuje busem kursującym co godzinę, choć ma swój samochód.

Łączny koszt inwestycji to 2 miliony 200 tysięcy złotych, gdzie niemal 1,85 miliona stanowiło europejskie dofinansowanie.
Grzegorz Domański
Mieszkańcy Rudnik

Gospodarka

2019-05-23, godz. 18:30 Festiwal Kariery. W tym roku tłumaczono, że czasami zza biurka należy wyjść na siłownię Sport pomaga w karierze. Takie wnioski płyną z trwającego w Opolu Festiwalu Kariery pod hasłem 'Zdrowa kariera przed Tobą”. Znani dziennikarze, socjologowie c ... » więcej 2019-05-23, godz. 15:25 W Opolu rozmawiano o problemach rolników, hodowców i rybaków Wspólna polityka rolna, dopłaty bezpośrednie, ASF, sytuacja rybaków śródlądowych i zbliżająca się perspektywa finansowa Unii Europejskiej. O tych problemach r ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:17 OCRG refunduje szkolenia kierowników. Pieniądze na ten cel daje Unia Przedsiębiorcy mogą otrzymać zwrot pieniędzy za kursy i studia, które podnoszą ich kompetencje i oraz ich menedżerów. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w ra ... » więcej 2019-05-22, godz. 21:00 Namysłów wyremontuje osiedlowe drogi. Miasto przymierzało się do tej inwestycji od 2016 roku Prawie 2 miliony złotych trafiło do Namysłowa w ramach tegorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki dofinansowaniu, remontu doczekają się ulice Lipo ... » więcej 2019-05-22, godz. 20:00 Zintegrowany System Kwalifikacji pomoże w odnalezieniu się na rynku pracy. Skorzystają pracodawcy i szukający zatrudni ... Ma być łatwiej dla pracodawców i osób poszukujących pracy. Instytut Badań Edukacyjnych wdraża Zintegrowany System Kwalifikacji. To rozwiązanie pozwoli opisać, ... » więcej 2019-05-22, godz. 17:00 W gminie Strzeleczki powstanie punkt zbiórki odpadów W czerwcu może rozpocząć się budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych gminy Strzeleczki. Do tej pory nie było takiego miejsca, do którego mieszka ... » więcej 2019-05-22, godz. 12:00 Budują nową ulicę w strefie. Będzie alternatywą dla autostrady Do końca maja roboty będą ukończone i kolejny odcinek ulicy Europejskiej w strefie gospodarczej pod Ujazdem zostanie oddany do użytku. Na razie kończy się ona ... » więcej 2019-05-22, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe będzie gotowe do końca wakacji. Wciąż nie wiadomo, co z budynkiem dworca Na półmetku jest budowa centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Oleśnie. » więcej 2019-05-22, godz. 07:00 Będą utrudnienia dla kierowców w Praszce. Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Listopadowej rusza budowa ronda W środę (22.05) rusza przebudowa skrzyżowania ulicy Mickiewicza z Listopadową w centrum Praszki. Budowa ronda zajmie około sześciu tygodni. » więcej 2019-05-21, godz. 17:45 Kolejne pieniądze na drogi. Gminy z Opolszczyzny korzystają z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 22 umowy na ponad 23 mln złotych podpisano dziś (21.05) w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. To wsparcie dla gmin w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, którego bu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »