Radio Opole » Gospodarka
2019-03-19, 18:30 Autor: Daniel Klimczak

Namysłowski Velux zainwestuje w tym roku 50 milionów złotych. Fabryka wymieni oświetlenie i zautomatyzuje produkcję, ale nie będzie zwalniać pracowników

Fabryka okien w Namysłowie [fot. Velux]
Fabryka okien w Namysłowie [fot. Velux]
Nowe oświetlenie ma m. in. poprawić komfort pracy [fot. Velux]
Nowe oświetlenie ma m. in. poprawić komfort pracy [fot. Velux]
Nowe oświetlenie ma m. in. poprawić komfort pracy [fot. Velux]
Nowe oświetlenie ma m. in. poprawić komfort pracy [fot. Velux]
Nowe oświetlenie ma m. in. poprawić komfort pracy [fot. Velux]
Nowe oświetlenie ma m. in. poprawić komfort pracy [fot. Velux]
Nowe oświetlenie ma m. in. poprawić komfort pracy [fot. Velux]
Nowe oświetlenie ma m. in. poprawić komfort pracy [fot. Velux]
Nawet 50 milionów złotych zainwestuje w tym roku w rozwój namysłowska fabryka okien Velux. Jednym z najważniejszych zadań realizowanych obecnie przez zakład jest wymiana oświetlenia jarzeniowego na diody LED.
Dzięki nowym lampom, zakład zaoszczędzi rocznie około 9% kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej. - A to nie koniec zalet - zauważa dyrektor fabryki Krystian Żurek.

- Kolejną korzyścią jest automatyczny system dostosowywania oświetlenia, w zależności od tego, ile uzyskujemy światła dziennego. Barwa światła jest najbardziej zbliżona do barwy słonecznej, co powoduje, że oko się tak nie męczy. Kolejna rzecz to redukcja emisji dwutlenku węgla ze względu na to, że zużyjemy mniej prądu - wylicza.

Modernizacja oświetlenia pochłonie około 7 milionów złotych. Stare lampy zostaną w całości zastąpione nowoczesnymi prawdopodobnie do końca tegorocznych wakacji.

Oprócz tego, firma zamierza także rozbudować fabrykę o kolejne 3 tysiące metrów kwadratowych, co ma pozwolić między innymi na większą automatyzację produkcji. Mimo to, władze fabryki zapewniają, że nie planują ograniczać zatrudnienia.

- Zatrudniamy 850 osób i w tym momencie jest to finalna liczba pracowników, którą potrzebowaliśmy do wszystkich zadań, które teraz realizujemy. Fakt optymalizacji produkcji nie wpłynie na redukcję etatów ze względu na to, że w międzyczasie prowadzone są inne projekty transferowe - dodaje dyrektor.

Oprócz tego, producent okien zamierza też rozbudować i unowocześnić system ochrony przeciwpożarowej.

Dodajmy, że po rozbudowie, namysłowska fabryka będzie składała się z 9 hal mieszczących się na powierzchni 74 tysięcy metrów kwadratowych.
Krystian Żurek

Gospodarka

2019-04-22, godz. 19:00 Będą spotkania informacyjne dla mieszkańców Gorzowa Śląskiego Spotkania informacyjne dla mieszkańców Gorzowa Śląskiego przygotowuje tamtejszy magistrat na okres po Wielkanocy. Chodzi między innymi o szczegóły zbliżającej ... » więcej 2019-04-22, godz. 18:00 Wołczyn stawia na ochronę środowiska i porządek w mieście Do gruntownej termomodernizacji dwóch budynków przymierza się w tym roku gmina Wołczyn. Chodzi o Wołczyński Ośrodek Kultury i tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecz ... » więcej 2019-04-22, godz. 10:00 PWSZ w Nysie ambasadą urzędu marszałkowskiego? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ma wspierać urząd marszałkowski w przyciąganiu inwestorów. Według podpisanego porozumienia między Opolskim Centrum Ro ... » więcej 2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:46 Klub w Kadłubcu doczeka się remontu. Ale najpierw - dokumentacja W tym roku ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym rozpocznie się remont klubu wiejskiego w Kadłubcu, w gminie Leśnica. Samorząd od kilku lat systematycznie ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:08 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »