Radio Opole » Gospodarka
2019-03-15, 11:00 Autor: Marzena Śmierciak

Marcowa waloryzacja rent i emerytur

Rośnie liczba Polaków ubiegających się o międzynarodowe emerytury [fot. Agnieszka Lubczańska]
Rośnie liczba Polaków ubiegających się o międzynarodowe emerytury [fot. Agnieszka Lubczańska]
Sebastian Szczurek [fot. Wanda Kownacka]
Sebastian Szczurek [fot. Wanda Kownacka]
ZUS Opole [fot. Witold Wośtak]
ZUS Opole [fot. Witold Wośtak]
Świadczenia emerytalno-rentowe w marcu wzrosły o wskaźnik ustawowej waloryzacji. Uprawnieni otrzymają na konta co najmniej 70 złotych podwyżki.
Dzięki waloryzacji, minimalna emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wynosi 1100 złotych, a w przypadku najniższej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy jest to 825 złotych.

- Tegoroczny wskaźnik waloryzacji rent i emerytur wynosi 102,86 procent - powiedział w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego ZUS-u.

- Każdy świadczeniobiorca, każdy emeryt, rencista, osoby, które pobierają inne świadczenia, mogą sobie policzyć, jaka będzie waloryzacja. Wystarczy przemnożyć swoją emeryturę, rentę, swoje świadczenie przez ten wskaźnik. Natomiast ta podwyżka świadczeń nie może być niższa w przypadku emerytur, rent, świadczeń przedemerytalnych niż 70 złotych - powiedział rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu.

Waloryzacja emerytur i rent jest po to, aby dostosować wysokość świadczeń do bieżących warunków ekonomicznych.

Dodajmy, emeryci i renciści w całym kraju otrzymają listownie informacje dotyczące wysokości ich świadczeń po waloryzacji.
Sebastian Szczurek

Gospodarka

2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:03 Turawa: trzeci przetarg w sprawie budowy PSZOK Samorząd Turawy po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2019-04-18, godz. 10:00 Nasypy rosną, sieci już gotowe. Front robót na obwodnicy Myśliny Dobiega końca przygotowanie nasypów drogowych na budowie obwodnicy Myśliny. Równolegle budowlańcy pracują przy obiektach mostowych, gdzie kładziona jest już i ... » więcej 2019-04-17, godz. 17:35 Panie mogą się starać o ponowne wyliczenie emerytury. Na złożenie wniosku pozostał niecały tydzień Do 23 kwietnia kobiety, które urodziły się w 1953 roku mają czas, aby korzystnie przeliczyć emeryturę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych może ustalić nową wysoko ... » więcej 2019-04-17, godz. 15:00 Ruszyła III edycja Dragons Den, czyli w biznesie potrzebne jest doświadczenie Najlepiej uczyć się na cudzych błędach - taka idea przyświeca Programowi Mentoringu Biznesowego. Pomysł organizacji biznesowych w naszym regionie polega na ty ... » więcej 2019-04-16, godz. 21:30 Spada bezrobocie na Opolszczyźnie. 22,5 tysiąca osób pozostaje bez pracy, co stanowi połowę liczby bezrobotnych sprzed ... - Od kilku lat mamy w regionie systematyczny spadek bezrobocia, a obecnie parametr nie przekracza 6,3 procent - podkreślił w Loży Radiowej Piotr Wach, radny s ... » więcej 2019-04-16, godz. 19:00 Fabryka mebli w Wołczynie ma dać 200 miejsc pracy. Połowę kadry mogą stanowić kobiety Nawet 100 kobiet z Wołczyna i okolic znajdzie zatrudnienie w budowanej fabryce Grupy Meblowej HK. Prace budowlane są zaawansowane, a cała inwestycja, według z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »