Radio Opole » Gospodarka
2019-03-16, 09:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Ma być wygodnie, ale przede wszystkim bezpieczniej. Komprachcice szykują się do budowy kolejnej ścieżki pieszo-rowerowej

Ścieżka pieszo-rowerowa [fot. Monika Pawłowska]
Ścieżka pieszo-rowerowa [fot. Monika Pawłowska]
Powstanie ciąg pieszo-rowerowy łączący Komprachcice z Osinami. Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie 300-metrowego odcinka.
Droga ma poprawić bezpieczeństwo. Według projektu, ma mieć ponad 2,5 metra szerokości, a na całej długości zostanie zamontowane oświetlenie.

- Ma to być wygodne dla mieszkańców, ale przede wszystkim bezpieczne - przekonuje Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic. - I to zarówno tych korzystających, czyli pieszych i rowerzystów, jak i kierowców, którzy w sytuacji, gdzie pieszy, rowerzysta nie ma możliwości poruszania się po swoim fragmencie drogi, to porusza się po pasie jezdni. To jest bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli dodamy, że nie ma tam oświetlenia.

To będzie kolejna trasa dedykowana pieszym i rowerzystom na terenie gminy. Kończą się już prace na 3,5-kilometrowym odcinku Komprachcice-Ochodze.

- W kolejce jest jeszcze kolejna taka droga Polska Nowa Wieś-Wawelno. W tym wypadku, to również około 3,5 kilometra - mówi Pietruszka. - Jeżeli uda nam się zrealizować te zadania, na które mamy dofinansowanie, to będziemy mieli około 9,1 kilometrów takich ścieżek. W większości wzdłuż dróg głównych, czyli powiatowych i wojewódzkich.

Inwestycja zostanie wykonana w ramach Aglomeracji Opolskiej we współpracy z pięcioma gminami z projektu ograniczenia niskiej emisji. Koszt powstania ciągu, to 1,1 miliona złotych.
Leonard Pietruszka
Leonard Pietruszka

Gospodarka

2019-04-23, godz. 19:00 Zapach z fabryki bioetanolu pod Nysą ma być mniej uciążliwy Działająca pod Nysą fabryka etanolu wytwarzanego z nasion kukurydzy chce zmniejszyć natężenie zapachów powstających podczas produkcji. W tym celu w zakładzie ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:00 Prudnik: z czeskimi partnerami utworzą inkubatory przedsiębiorczości dla uczniów Z izraelskich doświadczeń chcą skorzystać na pograniczu opolsko-czeskim. Chodzi o utworzenie szkolnych inkubatorów przedsiębiorczości. Inicjatywa jest pokłosi ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:20 Bilans zysków i strat. Czy w Opolu opłaci się montaż butelkomatu? W Krakowie zamontowano pierwszy w Polsce butelkomat. To urządzenie, do którego wrzucamy niepotrzebne butelki, a w zamian otrzymujemy pieniądze. To rozwiązanie ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:00 Drogowcy "wyprostują" skomplikowane skrzyżowanie w Choruli Jedno z głównych skrzyżowań w Choruli, w gminie Gogolin, jest jednocześnie tym, które sprawia kierowcom najwięcej problemów. Niedługo to się zmieni. Rozpoczyn ... » więcej 2019-04-22, godz. 19:00 Będą spotkania informacyjne dla mieszkańców Gorzowa Śląskiego Spotkania informacyjne dla mieszkańców Gorzowa Śląskiego przygotowuje tamtejszy magistrat na okres po Wielkanocy. Chodzi między innymi o szczegóły zbliżającej ... » więcej 2019-04-22, godz. 18:00 Wołczyn stawia na ochronę środowiska i porządek w mieście Do gruntownej termomodernizacji dwóch budynków przymierza się w tym roku gmina Wołczyn. Chodzi o Wołczyński Ośrodek Kultury i tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecz ... » więcej 2019-04-22, godz. 10:00 PWSZ w Nysie ambasadą urzędu marszałkowskiego? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ma wspierać urząd marszałkowski w przyciąganiu inwestorów. Według podpisanego porozumienia między Opolskim Centrum Ro ... » więcej 2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:46 Klub w Kadłubcu doczeka się remontu. Ale najpierw - dokumentacja W tym roku ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym rozpocznie się remont klubu wiejskiego w Kadłubcu, w gminie Leśnica. Samorząd od kilku lat systematycznie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »