Radio Opole » Gospodarka
2019-03-13, 16:48 Autor: Piotr Wójtowicz

Kilkuset handlowców w jednym miejscu. 36. Opolskie Targi Konsumpcyjne

Krystyna Preś prezes spółdzielni "Samopomoc Chłopska" z Praszki oferowała m.in. pieczywo [fot.P.Wójtowicz]
Krystyna Preś prezes spółdzielni "Samopomoc Chłopska" z Praszki oferowała m.in. pieczywo [fot.P.Wójtowicz]
36 Opolskie Targi Konsumpcyjne [fot.P.Wójtowicz]
36 Opolskie Targi Konsumpcyjne [fot.P.Wójtowicz]
Oferta spółdzielni "Samopomoc Chłopska" [fot.P.Wójtowicz]
Oferta spółdzielni "Samopomoc Chłopska" [fot.P.Wójtowicz]
Agra w tym roku obchodziła swoje 30 urodziny [fot.P.Wójtowicz]
Agra w tym roku obchodziła swoje 30 urodziny [fot.P.Wójtowicz]
36 Opolskie Targi Konsumpcyjne [fot.P.Wójtowicz]
36 Opolskie Targi Konsumpcyjne [fot.P.Wójtowicz]
Właściciele sklepów, hurtownicy i producenci artykułów spożywczych w jednym miejscu. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu trwają 36. Opolskie Targi Konsumpcyjne. Swoją ofertę przedstawia około 200 wystawców, a od rana na imprezie pojawiło się co najmniej kilkuset właścicieli sklepów.
- Dla producentów to okazja pokazania pełnej gamy produktów, a dla sprzedawcy uzyskanie upustu - mówi Roman Kozieł, prezes Stowarzyszenia Handlowców Ziemi Opolskiej "Unia" z Opola. - Spodziewamy się największej frekwencji w historii. Dzisiaj każdy kontrahent przy stoisku może otrzymać 10 procentowy upust.

Z tego powodu na targi przyjechała m.in. Krystyna Głowacz z Rzeczyc koło Gliwic. Właścicielka sklepu podkreśla, że na targi do Opola przyjeżdża także z tego powodu, że na tym rynku zawsze jest coś innego, niż w województwie śląskim.

Na targach swoje produkty oferowały hurtownie, producenci mięsa i spółdzielnie. Krystyna Preś, prezes spółdzielni "Samopomoc Chłopska" z Praszki oferowała głównie pieczywo. W rozmowie z nami tłumaczy, że dzisiaj na targach występuje jako gość, ale liczy, że podczas rozmów uda się podpisać umowę na odbiór produktów.

Targi odwiedza cyklicznie ponad 400 podmiotów gospodarczych, które bezpośrednio składają zamówienia i zapoznają się z pełna ofertą handlową. Impreza odbywa się dwa razy w roku. Kolejna zostanie zorganizowana jesienią.

Podczas targów zapytaliśmy także handlowców, czy odnotowali zyski po wprowadzeniu ograniczeń handlu w niedzielę. Okazuje się, że nie.
36 Opolskie Targi Konsumpcyjne
Handel w niedzielę. Kto z zakazu czerpie zyski?

Gospodarka

2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:03 Turawa: trzeci przetarg w sprawie budowy PSZOK Samorząd Turawy po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2019-04-18, godz. 10:00 Nasypy rosną, sieci już gotowe. Front robót na obwodnicy Myśliny Dobiega końca przygotowanie nasypów drogowych na budowie obwodnicy Myśliny. Równolegle budowlańcy pracują przy obiektach mostowych, gdzie kładziona jest już i ... » więcej 2019-04-17, godz. 17:35 Panie mogą się starać o ponowne wyliczenie emerytury. Na złożenie wniosku pozostał niecały tydzień Do 23 kwietnia kobiety, które urodziły się w 1953 roku mają czas, aby korzystnie przeliczyć emeryturę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych może ustalić nową wysoko ... » więcej 2019-04-17, godz. 15:00 Ruszyła III edycja Dragons Den, czyli w biznesie potrzebne jest doświadczenie Najlepiej uczyć się na cudzych błędach - taka idea przyświeca Programowi Mentoringu Biznesowego. Pomysł organizacji biznesowych w naszym regionie polega na ty ... » więcej 2019-04-16, godz. 21:30 Spada bezrobocie na Opolszczyźnie. 22,5 tysiąca osób pozostaje bez pracy, co stanowi połowę liczby bezrobotnych sprzed ... - Od kilku lat mamy w regionie systematyczny spadek bezrobocia, a obecnie parametr nie przekracza 6,3 procent - podkreślił w Loży Radiowej Piotr Wach, radny s ... » więcej 2019-04-16, godz. 19:00 Fabryka mebli w Wołczynie ma dać 200 miejsc pracy. Połowę kadry mogą stanowić kobiety Nawet 100 kobiet z Wołczyna i okolic znajdzie zatrudnienie w budowanej fabryce Grupy Meblowej HK. Prace budowlane są zaawansowane, a cała inwestycja, według z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »