Radio Opole » Gospodarka
2019-03-08, 11:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Będzie nowa droga. Komprachcice zapewnią komfortowy dojazd do bazy LPR

Trwają odbiory techniczne stałej bazy LPR w Polskiej Nowej Wsi koło Komprachcic [fot. UMWO]
Trwają odbiory techniczne stałej bazy LPR w Polskiej Nowej Wsi koło Komprachcic [fot. UMWO]
[fot. Mariusz Chałupnik]
[fot. Mariusz Chałupnik]
Komprachcice szykują się do budowy drogi dojazdowej do bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. To odcinek około 200 metrów, który ma być docelowo wyłożony kostką brukową. Już wcześniej gmina wykonała podbudowę pod tę drogę.
- Teraz skupiamy się na tym, żeby zapewnić odpowiednie parametry. Chodzi przede wszystkim o nośność - mówi Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic. - Tam będzie dojeżdżał ciężki sprzęt. Mowa o cysternach z paliwem. Stąd też bardzo istotny jest tutaj nacisk na oś i droga musi zostać tak wykonana, aby sprostać wymaganiom dowozu paliwa do bazy. Szerokość ma znaczenie, aby samochód wraz z beczką mógł skręcić, natomiast najważniejsza jest nośność.

Inwestycja ma się rozpocząć zaraz po zakończeniu prac związanych z rozbudową bazy LPR. Te już się kończą. Obecnie przeprowadzane są odbiory techniczne.

- Po ich zakończeniu na plac budowy wkroczymy my - dodaje Pietruszka. - Ta droga jest już wykonana w podbudowie. Do bazy tymczasowej wykonaliśmy już taką podbudowę. Tak naprawdę ten koszt nie będzie więc zbyt wysoki. Myślę, że jest to w granicach 100 tysięcy złotych. Ze względu na to, że musimy wykonać tylko warstwę wierzchnią.

Kwota 100 tysięcy złotych oznacza, że nie trzeba będzie ogłaszać przetargu. - Dzięki temu znacznie oszczędzimy czas i z wykonaniem inwestycji będziemy gotowi w dwa miesiące od jej rozpoczęcia - kończy wójt Komprachcic.
Leonard Pietruszka
Leonard Pietruszka

Gospodarka

2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:03 Turawa: trzeci przetarg w sprawie budowy PSZOK Samorząd Turawy po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2019-04-18, godz. 10:00 Nasypy rosną, sieci już gotowe. Front robót na obwodnicy Myśliny Dobiega końca przygotowanie nasypów drogowych na budowie obwodnicy Myśliny. Równolegle budowlańcy pracują przy obiektach mostowych, gdzie kładziona jest już i ... » więcej 2019-04-17, godz. 17:35 Panie mogą się starać o ponowne wyliczenie emerytury. Na złożenie wniosku pozostał niecały tydzień Do 23 kwietnia kobiety, które urodziły się w 1953 roku mają czas, aby korzystnie przeliczyć emeryturę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych może ustalić nową wysoko ... » więcej 2019-04-17, godz. 15:00 Ruszyła III edycja Dragons Den, czyli w biznesie potrzebne jest doświadczenie Najlepiej uczyć się na cudzych błędach - taka idea przyświeca Programowi Mentoringu Biznesowego. Pomysł organizacji biznesowych w naszym regionie polega na ty ... » więcej 2019-04-16, godz. 21:30 Spada bezrobocie na Opolszczyźnie. 22,5 tysiąca osób pozostaje bez pracy, co stanowi połowę liczby bezrobotnych sprzed ... - Od kilku lat mamy w regionie systematyczny spadek bezrobocia, a obecnie parametr nie przekracza 6,3 procent - podkreślił w Loży Radiowej Piotr Wach, radny s ... » więcej 2019-04-16, godz. 19:00 Fabryka mebli w Wołczynie ma dać 200 miejsc pracy. Połowę kadry mogą stanowić kobiety Nawet 100 kobiet z Wołczyna i okolic znajdzie zatrudnienie w budowanej fabryce Grupy Meblowej HK. Prace budowlane są zaawansowane, a cała inwestycja, według z ... » więcej 2019-04-16, godz. 16:30 Rudniki mają centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy chwalą inwestycję Centrum przesiadkowe w Rudnikach oficjalnie otwarte. Przebudowa placu przy ulicy Wieluńskiej trwała od września ubiegłego roku do końca marca. » więcej 2019-04-16, godz. 10:25 Nowe autobusy przyjechały do Opola. Trwa montaż tablic informacyjnych dla pasażerów 23 nowe niskopodłogowe autobusy przyjechały do Opola. To druga transza miejskich zakupów, czyli 20 aut 12 metrowych i trzy 10 metrowe. Przypomnijmy, w maju ub ... » więcej 2019-04-15, godz. 21:45 Namysłów chce uporządkować reklamowy chaos Namysłów, wzorem Opola czy Nysy, przygotowuje własną uchwałę krajobrazową. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »