Radio Opole » Gospodarka
2019-03-05, 18:30 Autor: Justyna Maćkowiak

Jest szansa na rządową dotację na uzbrojenie nyskiej strefy inwestycyjnej. Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni

Strefa inwestycyjna w Radzikowicach [fot. UM Nysa]
Strefa inwestycyjna w Radzikowicach [fot. UM Nysa]
Kamil Bortniczuk [fot. Justyna Krzyżanowska]
Kamil Bortniczuk [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Myślę, że będzie rządowe dofinansowanie na uzbrojenie nyskiej strefy inwestycyjnej - powiedział w Loży Radiowej poseł Kamil Bortniczuk, rzecznik partii Jarosława Gowina Porozumienie, po spotkaniu u Prezesa Rady Ministrów. Cała inwestycja pochłonie ok. 60 mln zł.
- Nysa ma zagwarantowane pieniądze, aby przygotować tereny dla firmy UMICORE, ponieważ był to warunek konieczny, aby w ogóle starać się o tę inwestycję - dodaje gość Radia Opole.

- Aby nie odbyło się to kosztem innych inwestycji i zadań społecznych w Nysie, zabiegamy o to, aby państwo ulżyło miastu, samorządowi nyskiemu w tej konkretnej inwestycji. Chodzi np. o przygotowanie warunków socjalnych dla pracowników firmy UMICORE, żłobków dla ich dzieci czy mieszkań, co także wymaga nakładów finansowych. Jesteśmy na dobrej drodze, aby uzyskać kilkadziesiąt milionów złotych.

- Decyzja w sprawie rządowego dofinansowania powinna zapaść w ciągu kilku najbliższych tygodni - wyjaśnił poseł.

Podczas spotkania w Warszawie poseł Bortniczuk i burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz rozmawiali także z prezesem Wód Polskich o możliwości przejazdu samochodów po nyskiej tamie. - Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do rozwiązania tego problemu - zapewnił gość Radia Opole.
Kamil Bortniczuk

Gospodarka

2019-07-19, godz. 18:00 OCRG przyzna opolskim firmom pieniądze na poprawę efektywności energetycznej. Wpłynęło 26 wniosków 26 opolskich firm złożyło do Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki wnioski o unijną dotację na poprawę efektywności energetycznej. » więcej 2019-07-19, godz. 15:00 To będzie najtrudniejsza część. Kędzierzyńskie starostwo szykuje się do remontu ostatniego odcinka ul. Wojska Polskiego Przebudowa wiaduktów, nowe kładki dla rowerzystów. Trwają przygotowania do ostatniej części modernizacji ulicy Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu w kierunk ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:15 Fundacje, spółdzielnie i stowarzyszenia mają się gdzie poznać. W Opolu zorganizowano pierwsze śniadanie inicjatywne Pierwsze śniadanie inicjatywne w Opolu było okazją do spotkania środowisk związanych z ekonomią społeczną. Ta z kolei za zadanie stawia sobie tworzenie miejsc ... » więcej 2019-07-19, godz. 08:15 ZUS przedstawił opolskie statystyki dotyczące programu Mama 4 plus 1139 kobiet i 2 mężczyzn z województwa opolskiego zakwalifikowano do rządowego programu Mama 4 plus. » więcej 2019-07-18, godz. 20:15 Dyrektor nyskiego urzędu pracy nagrodzona odznaką Primus in Agendo Nyski urząd pracy ponownie doceniony przez władze centralne. Tym razem do władz pośredniaka trafiła odznaka Primus in Agendo, czyli 'pierwszy w działaniu'. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Prószków porządkuje śmieci Blisko 4 miliony złotych wyda Prószków na poprawę gospodarki śmieciami. Gmina stworzy nowy oraz zmodernizuje już istniejący Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:06 Kolejny inwestor przymierza się do budowy elektrowni wiatrowych w gminie Lubrza Następna firma chce stawiać elektrownie wiatrowe w gminie Lubrza. Poprzedni inwestor zamierzał wbudować tam farmę wiatrową z 34 turbinami. Jednak po kilku lat ... » więcej 2019-07-18, godz. 11:00 Gmina Leśnica pyta mieszkańców. Chodzi o pieniądze na wymianę starych pieców Mieszkańcy gminy Leśnica mogą zadeklarować chęć wymiany starych pieców na ekologiczne i być może zyskać większe dofinansowanie. » więcej 2019-07-18, godz. 07:15 Sto procent więcej wypadków przy pracy. PIP wskazuje na rutynę i dużą liczbę pracowników Dwa razy więcej śmiertelnych wypadków przy pracy odnotował w pierwszym półroczu 2019 Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu w porównaniu do 2018. » więcej 2019-07-17, godz. 18:00 Nyski pośredniak zachęca seniorów do powrotu na rynek pracy Nyski urząd pracy stawia na aktywizację seniorów. W ramach pilotażowego programu, instytucja będzie zachęcać osoby po 60. roku życia do powrotu na rynek pracy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »