Radio Opole » Gospodarka
2019-03-05, 18:30 Autor: Justyna Maćkowiak

Jest szansa na rządową dotację na uzbrojenie nyskiej strefy inwestycyjnej. Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni

Strefa inwestycyjna w Radzikowicach [fot. UM Nysa]
Strefa inwestycyjna w Radzikowicach [fot. UM Nysa]
Kamil Bortniczuk [fot. Justyna Krzyżanowska]
Kamil Bortniczuk [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Myślę, że będzie rządowe dofinansowanie na uzbrojenie nyskiej strefy inwestycyjnej - powiedział w Loży Radiowej poseł Kamil Bortniczuk, rzecznik partii Jarosława Gowina Porozumienie, po spotkaniu u Prezesa Rady Ministrów. Cała inwestycja pochłonie ok. 60 mln zł.
- Nysa ma zagwarantowane pieniądze, aby przygotować tereny dla firmy UMICORE, ponieważ był to warunek konieczny, aby w ogóle starać się o tę inwestycję - dodaje gość Radia Opole.

- Aby nie odbyło się to kosztem innych inwestycji i zadań społecznych w Nysie, zabiegamy o to, aby państwo ulżyło miastu, samorządowi nyskiemu w tej konkretnej inwestycji. Chodzi np. o przygotowanie warunków socjalnych dla pracowników firmy UMICORE, żłobków dla ich dzieci czy mieszkań, co także wymaga nakładów finansowych. Jesteśmy na dobrej drodze, aby uzyskać kilkadziesiąt milionów złotych.

- Decyzja w sprawie rządowego dofinansowania powinna zapaść w ciągu kilku najbliższych tygodni - wyjaśnił poseł.

Podczas spotkania w Warszawie poseł Bortniczuk i burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz rozmawiali także z prezesem Wód Polskich o możliwości przejazdu samochodów po nyskiej tamie. - Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do rozwiązania tego problemu - zapewnił gość Radia Opole.
Kamil Bortniczuk

Gospodarka

2019-04-25, godz. 13:34 Pałacyk w Komornie w końcu ma nowego właściciela Po kilku latach starań gminie Reńska Wieś udało się sprzedać zabytkowy pałacyk w Komornie wraz z 6 hektarami otaczającego go parku. Dzisiaj w południe podpisa ... » więcej 2019-04-25, godz. 10:00 Spółdzielcy z kluczborskiej "Przyszłości" wolą płacić za ciepło według pomiaru. Takie są wyniki referendum Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku zorganizowała referendum dotyczące rozliczeń za centralne ogrzewanie. W 2020 roku skończy się 10-letnia um ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:00 Otmuchów pożycza prawie 4 miliony złotych. "Nie otrzymaliśmy jeszcze zwrotu za poprzednie inwestycje a musimy mieć za ... Otmuchowski magistrat rozstrzygnął dwa przetargi na udzielenie kredytów, które pokryją planowany na ten rok deficyt gminy. Samorząd zapożyczy się na prawie 4 ... » więcej 2019-04-24, godz. 19:00 W regionie rośnie liczba osób dorabiających na emeryturze W ciągu czterech lat liczba osób dorabiających na emeryturze na Opolszczyźnie wzrosła o 30%. W regionie obecnie pracuje ponad 16 tysięcy osób pobierających św ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:02 Chcąc zaoszczędzić czas, sięgamy po dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne Coraz chętniej korzystamy z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Pozwalają one na uniknięcie kolejek do lekarzy specjalistów, z którymi musimy się liczyć w ram ... » więcej 2019-04-24, godz. 11:18 6,2% wynosi stopa bezrobocia w naszym województwie. Bez pracy pozostaje około 22 tysięcy mieszkańców regionu Opole to miasto z najniższym bezrobociem w regionie. Według ostatnich danych wynosi ono 3,2%. Najwięcej bezrobotnych jest w powiecie głubczyckim (9,5%) i prud ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:00 Zapach z fabryki bioetanolu pod Nysą ma być mniej uciążliwy Działająca pod Nysą fabryka etanolu wytwarzanego z nasion kukurydzy chce zmniejszyć natężenie zapachów powstających podczas produkcji. W tym celu w zakładzie ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:00 Prudnik: z czeskimi partnerami utworzą inkubatory przedsiębiorczości dla uczniów Z izraelskich doświadczeń chcą skorzystać na pograniczu opolsko-czeskim. Chodzi o utworzenie szkolnych inkubatorów przedsiębiorczości. Inicjatywa jest pokłosi ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:20 Bilans zysków i strat. Czy w Opolu opłaci się montaż butelkomatu? W Krakowie zamontowano pierwszy w Polsce butelkomat. To urządzenie, do którego wrzucamy niepotrzebne butelki, a w zamian otrzymujemy pieniądze. To rozwiązanie ... » więcej 2019-04-23, godz. 14:00 Drogowcy "wyprostują" skomplikowane skrzyżowanie w Choruli Jedno z głównych skrzyżowań w Choruli, w gminie Gogolin, jest jednocześnie tym, które sprawia kierowcom najwięcej problemów. Niedługo to się zmieni. Rozpoczyn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »