Radio Opole » Gospodarka
2019-03-01, 19:40 Autor: Witold Wośtak

Pracodawcy podpisali umowy i listy intencyjne o współpracy ze szkołami [ZDJĘCIA]

W. Kowalczyk, V. Szczepkowska i M. Wujec [fot. Witold Wośtak]
W. Kowalczyk, V. Szczepkowska i M. Wujec [fot. Witold Wośtak]
Kilka umów i listów intencyjnych o współpracy między szkołami a firmami podpisano podczas Regionalnego Kongresu Zawodowego w Opolu. Sformalizowano między innymi porozumienie Zespołu Szkół Budowlanych im. Jana Pawła II w Opolu oraz firmy Filplast z Głogówka.
Chodzi o monterów stolarki budowlanej - żadna szkoła w naszym regionie nie kształciła dotychczas w tym kierunku.

- Potrzebujemy blisko stu takich pracowników, więc współpraca będzie szeroka i skuteczna - mówi Wojciech Kowalczyk, HR Manager w Filplaście.

- Mamy oddelegowanego opiekuna merytorycznego, który jest wyspecjalizowany w tym zagadnieniu. On zajmuje się zawodowo rozwojem usług montażowych, więc będzie rozwijać uczniów, brać udział w praktykach i uczęszczać do szkoły na zajęcia. Ten rok służy zdobyciu doświadczenia oraz wyciągnięciu wniosków, co udało się, a co nie. Dzięki temu w następnym roku poprowadzimy ten projekt jeszcze lepiej.

Zdaniem Violetty Szczepkowskiej, dyrektor szkoły, nie powinno być problemu z naborem do tej klasy. Choć większość zajęć praktycznych będzie mieć miejsce w zakładzie, szkołę i tak trzeba doposażyć.

- Na pewno doposażenie będzie potrzebne, żeby sprostać podstawie programowej. To dotyczy nawet zajęć teoretycznych. Musimy zapewnić odpowiednie programy komputerowe czy komputery służące dzisiaj wszystkim, a będą ich potrzebować wszelkiego rodzaju monterzy i operatorzy.

Wojciech Kowalczyk z Filplastu przekonuje, że w skali kraju brakuje kilkadziesiąt tysięcy monterów stolarki budowlanej.
Wojciech Kowalczyk
Violetta Szczepkowska

Gospodarka

2019-04-22, godz. 10:00 PWSZ w Nysie ambasadą urzędu marszałkowskiego? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ma wspierać urząd marszałkowski w przyciąganiu inwestorów. Według podpisanego porozumienia między Opolskim Centrum Ro ... » więcej 2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:46 Klub w Kadłubcu doczeka się remontu. Ale najpierw - dokumentacja W tym roku ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym rozpocznie się remont klubu wiejskiego w Kadłubcu, w gminie Leśnica. Samorząd od kilku lat systematycznie ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:08 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:03 Turawa: trzeci przetarg w sprawie budowy PSZOK Samorząd Turawy po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »