Radio Opole » Gospodarka
2019-02-27, 13:00 Autor: Witold Wośtak

Remont części oleskiej interny potrwa do końca kwietnia. Chodzi o dostosowanie standardów

Remont oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu [fot. Witold Wośtak]
Remont oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu [fot. Witold Wośtak]
Remont oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu [fot. Witold Wośtak]
Remont oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu [fot. Witold Wośtak]
Remont oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu [fot. Witold Wośtak]
Remont oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu [fot. Witold Wośtak]
Trwa remont części oddziału wewnętrznego w oleskim szpitalu. Chodzi o pięć sal dla pacjentów, pomieszczenia diagnostyczne oraz zaplecze lekarsko-pielęgniarskie.
Prace ruszyły na początku miesiąca i potrwają do 24 kwietnia. Dotychczas udało się zrobić wylewki podłóg i przygotować ścianki działowe.

- Remont przebiega zgodnie z harmonogramem - mówi Janusz Kubów, dyrektor szpitala do spraw technicznych. - Do końca tego tygodnia zostaną zrobione ostateczne wylewki. Z kolei w przyszłym tygodniu wykonawca wchodzi na ściany, czyli mówimy o gładziach i tak dalej. Instalacje elektryczne są zrobione, a trzeba jeszcze wykonać w niewielkim zakresie instalację gazów medycznych. Wtedy zakończymy część budowlaną.

Później będzie czas na prace wykończeniowe i wyposażenie oddziału. Remont wynika przede wszystkim z konieczności dostosowania do standardów nakreślonych dla obiektów służby zdrowia.

- Przede wszystkim dostosowanie sal do trzech łóżek, bo to jest liczba maksymalna w jednym pomieszczeniu. Musimy podnieść również standardy higieniczne węzłów sanitarnych między innymi przez ich poszerzenie. Do tego dochodzi wentylacja i w niektórych salach klimatyzacja - dodaje Kubów.

Koszt remontu to ponad 800 tysięcy złotych. Pół miliona pochodzi z unijnego programu, natomiast pozostałe 300 tysięcy złotych to wkład własny.

Remont pierwszej części interny przeprowadzono w 2014 roku i wydano wtedy ponad milion złotych.
Janusz Kubów 1
Janusz Kubów 2

Gospodarka

2019-04-25, godz. 17:57 Chińska firma Hongbo zainwestuje około 800 milionów złotych w kolejną fabrykę w Opolu W Opolu powstanie kolejna fabryka chińskiej firmy Hongbo. Arkadiusz Wiśniewski prezydent Opola podpisał w Pekinie porozumienie z przedstawicielami inwestora. ... » więcej 2019-04-25, godz. 13:34 Pałacyk w Komornie w końcu ma nowego właściciela Po kilku latach starań gminie Reńska Wieś udało się sprzedać zabytkowy pałacyk w Komornie wraz z 6 hektarami otaczającego go parku. Dzisiaj w południe podpisa ... » więcej 2019-04-25, godz. 10:00 Spółdzielcy z kluczborskiej "Przyszłości" wolą płacić za ciepło według pomiaru. Takie są wyniki referendum Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w Kluczborku zorganizowała referendum dotyczące rozliczeń za centralne ogrzewanie. W 2020 roku skończy się 10-letnia um ... » więcej 2019-04-24, godz. 21:00 Otmuchów pożycza prawie 4 miliony złotych. "Nie otrzymaliśmy jeszcze zwrotu za poprzednie inwestycje a musimy mieć za ... Otmuchowski magistrat rozstrzygnął dwa przetargi na udzielenie kredytów, które pokryją planowany na ten rok deficyt gminy. Samorząd zapożyczy się na prawie 4 ... » więcej 2019-04-24, godz. 19:00 W regionie rośnie liczba osób dorabiających na emeryturze W ciągu czterech lat liczba osób dorabiających na emeryturze na Opolszczyźnie wzrosła o 30%. W regionie obecnie pracuje ponad 16 tysięcy osób pobierających św ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:02 Chcąc zaoszczędzić czas, sięgamy po dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne Coraz chętniej korzystamy z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Pozwalają one na uniknięcie kolejek do lekarzy specjalistów, z którymi musimy się liczyć w ram ... » więcej 2019-04-24, godz. 11:18 6,2% wynosi stopa bezrobocia w naszym województwie. Bez pracy pozostaje około 22 tysięcy mieszkańców regionu Opole to miasto z najniższym bezrobociem w regionie. Według ostatnich danych wynosi ono 3,2%. Najwięcej bezrobotnych jest w powiecie głubczyckim (9,5%) i prud ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:00 Zapach z fabryki bioetanolu pod Nysą ma być mniej uciążliwy Działająca pod Nysą fabryka etanolu wytwarzanego z nasion kukurydzy chce zmniejszyć natężenie zapachów powstających podczas produkcji. W tym celu w zakładzie ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:00 Prudnik: z czeskimi partnerami utworzą inkubatory przedsiębiorczości dla uczniów Z izraelskich doświadczeń chcą skorzystać na pograniczu opolsko-czeskim. Chodzi o utworzenie szkolnych inkubatorów przedsiębiorczości. Inicjatywa jest pokłosi ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:20 Bilans zysków i strat. Czy w Opolu opłaci się montaż butelkomatu? W Krakowie zamontowano pierwszy w Polsce butelkomat. To urządzenie, do którego wrzucamy niepotrzebne butelki, a w zamian otrzymujemy pieniądze. To rozwiązanie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »