Radio Opole » Gospodarka
2019-02-27, 11:00 Autor: Jacek Rudnik

Przedłużono termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu "Opolska Marka 2018"

Opolska Marka w Filharmonii Opolskiej [fot. Łukasz Józwenko, archiwum organizatora]
Opolska Marka w Filharmonii Opolskiej [fot. Łukasz Józwenko, archiwum organizatora]
Agnieszka Okupniak [fot. Paula Hołubowicz]
Agnieszka Okupniak [fot. Paula Hołubowicz]
Witold Potwora [fot. Justyna Krzyżanowska]
Witold Potwora [fot. Justyna Krzyżanowska]
Przedsiębiorcy z regionu mają dodatkowy tydzień na zgłoszenie swojej firmy do konkursu na najlepszą opolską markę. Urząd Marszałkowski przedłużył do 4 marca przyjmowanie zgłoszeń. Do tej pory do konkursu postanowiło przystąpić około 40 firm, więcej niż przed rokiem. Uzyskanie tytułu pomaga w promocji i zwiększa prestiż przedsiębiorstw w sektorach usługowym i produkcyjnym.
- Opolski rynek jest różnoraki, a ten konkurs jest adresowany nie tylko do dużych firm, ale też małych i mikro - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Okupniak, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji w opolskim urzędzie marszałkowskim.

- Pokazują nam produkt, usługę, którą realizowały w danym roku, a w tej chwili to jest edycja Opolskiej Marki 2018. Są firmy, które startują już któryś raz, ale co roku z czymś innym, pokazują coś nowego, chcąc się tym pochwalić - wyjaśniał gość Radia Opole.

Organizowana po raz 16. Opolska Marka to konkurs stricte promocyjny.

- Konkurs pokazujący potencjał opolskiej gospodarki, przedsiębiorstw, także nagrodą jest przede wszystkim promocja, a firmy mogą tytułem "Opolska Marka" sygnować swoje wyroby, używać tego znaku w materiałach promocyjnych, kampaniach pod kątem promocji swoich produktów i usług - wyjaśniała Agnieszka Okupniak.

- "Opolska marka" jest coraz lepsza, mamy naprawdę bardzo wiele, bardzo zróżnicowanych przedsiębiorstw - ocenił w "Poglądach i osądach" Radia Opole dr Witold Potwora, ekonomista z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

- Przedsiębiorstw, które funkcjonują bardzo dobrze na rynkach nie tylko krajowych, ale coraz częściej wchodzą na rynki europejskie, ale mamy też kilka marek naprawdę takich międzynarodowych, to jest dość zróżnicowane. Opolszczyzna taka, jaką pamiętamy 15 lat temu, a jaka jest dzisiaj, to są dwa różne obrazy - stwierdził ekonomista WSZiA.

Jak wypada porównanie laureatów "Opolskiej Marki" ze zdobywcami innych nagród w naszym kraju?

- To się zawsze potwierdzało, że te przedsiębiorstwa, które uzyskują nagrody na konkursach ogólnokrajowych, czy nawet międzynarodowych, to zawsze w swoim dorobku mają również te statuetki "Opolskiej Marki" i można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że przedsiębiorstwo, które posiada taką statuetkę jest przedsiębiorstwem na pewno nowoczesnym i działa nie tylko na rynku lokalnym, i jest najpewniej na tym etapie rozwojowym - ocenił na antenie Radia Opole dr Witold Potwora.

16 gala wręczenia nagród "Opolska Marka" odbędzie się 3 kwietnia w Filharmonii Opolskiej, a przedsiębiorcy zostaną nagrodzeni w kategoriach: najlepsza usługa, najlepsze przedsiębiorstwo promujące region, najlepszy produkt, najlepsze przedsiębiorstwo roku, najlepszy produkt spożywczy oraz najlepszy przedsiębiorca i inwestycja 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Agnieszka Okupniak 01
Agnieszka Okupniak 02
Witold Potwora 01
Witold Potwora 02

Gospodarka

2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:03 Turawa: trzeci przetarg w sprawie budowy PSZOK Samorząd Turawy po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2019-04-18, godz. 10:00 Nasypy rosną, sieci już gotowe. Front robót na obwodnicy Myśliny Dobiega końca przygotowanie nasypów drogowych na budowie obwodnicy Myśliny. Równolegle budowlańcy pracują przy obiektach mostowych, gdzie kładziona jest już i ... » więcej 2019-04-17, godz. 17:35 Panie mogą się starać o ponowne wyliczenie emerytury. Na złożenie wniosku pozostał niecały tydzień Do 23 kwietnia kobiety, które urodziły się w 1953 roku mają czas, aby korzystnie przeliczyć emeryturę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych może ustalić nową wysoko ... » więcej 2019-04-17, godz. 15:00 Ruszyła III edycja Dragons Den, czyli w biznesie potrzebne jest doświadczenie Najlepiej uczyć się na cudzych błędach - taka idea przyświeca Programowi Mentoringu Biznesowego. Pomysł organizacji biznesowych w naszym regionie polega na ty ... » więcej 2019-04-16, godz. 21:30 Spada bezrobocie na Opolszczyźnie. 22,5 tysiąca osób pozostaje bez pracy, co stanowi połowę liczby bezrobotnych sprzed ... - Od kilku lat mamy w regionie systematyczny spadek bezrobocia, a obecnie parametr nie przekracza 6,3 procent - podkreślił w Loży Radiowej Piotr Wach, radny s ... » więcej 2019-04-16, godz. 19:00 Fabryka mebli w Wołczynie ma dać 200 miejsc pracy. Połowę kadry mogą stanowić kobiety Nawet 100 kobiet z Wołczyna i okolic znajdzie zatrudnienie w budowanej fabryce Grupy Meblowej HK. Prace budowlane są zaawansowane, a cała inwestycja, według z ... » więcej 2019-04-16, godz. 16:30 Rudniki mają centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy chwalą inwestycję Centrum przesiadkowe w Rudnikach oficjalnie otwarte. Przebudowa placu przy ulicy Wieluńskiej trwała od września ubiegłego roku do końca marca. » więcej 2019-04-16, godz. 10:25 Nowe autobusy przyjechały do Opola. Trwa montaż tablic informacyjnych dla pasażerów 23 nowe niskopodłogowe autobusy przyjechały do Opola. To druga transza miejskich zakupów, czyli 20 aut 12 metrowych i trzy 10 metrowe. Przypomnijmy, w maju ub ... » więcej 2019-04-15, godz. 21:45 Namysłów chce uporządkować reklamowy chaos Namysłów, wzorem Opola czy Nysy, przygotowuje własną uchwałę krajobrazową. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »